מיזם "בדרך לגן": הורים למען הורים  | ישראל היום

מיזם "בדרך לגן": הורים למען הורים 

אתר האינטרנט מאפשר להורים לדרג את גני הילדים • היזמית מיה סטיבה: "מאמינה שנצליח להעלות את הרמה" כץ וסטיבה. "יש לנו אחריות לייצר מציאות טובה יותר"
פורסם ב:
0
  • צילום אילוסטרציה: GettyImages
    צילום אילוסטרציה: GettyImages
ההורים מרוצים מהצוות, אך לא בודקים אם עבר הכשרה בעזרה ראשונה. סקר שבו השתתפו יותר מ־10,000 הורים לילדים במעונות יום מראה כי למרות מקרי ההתעללות המזוויעים שהתפרסמו בחודשים האחרונים, הישראלים מרוצים מגני הילדים.
מנתוני הסקר עולה כי 48.7% השיבו שהם מרוצים מאוד מגן הילדים ו־38.4% השיבו שהם מרוצים. נתון מעודד שעולה הוא שרוב מוחץ של הנשאלים (87%) סומך על הצוותים המטפלים בילדיהם. עם זאת, מהסקר עולה כי שיעור גבוה מאוד יחסית של כ־36% מהנשאלים כלל לא בדקו טרם ההרשמה לגן אם צוות הגן עבר הכשרות בתחומי הצלת חיים, ליווי פדגוגי ועוד.
מי שעומד מאחורי ביצוע הסקר הוא מיזם "בדרך לגן". מדובר באתר אינטרנט המציג מיפוי ארצי רחב היקף של גני ילדים, משפחתונים, פעוטונים, מעונות יום וגני עירייה, לצד חוות דעת, מידע אותנטי המבוסס על המלצות של הורים ותוצאות סקר להיבטים חשובים בגן הילדים ובמסגרות השונות. 
המיזם הוקם על ידי מיה סטיבה, יזמית תל־אביבית, שלדבריה בהיעדר מידע הולם מצאה עצמה אובדת עצות בבואה למצוא מסגרת הולמת לבנה. איתה שותף לפרויקט ניצן כץ, בעלים של גן ילדים, המספר כי הוא חווה את הנושא מהצד של מפעילי מעונות היום ומודע לחוסר המידע ולצורך בהעלאת הסטנדרטים בענף.
 
צילום: בא לגן
לדברי סטיבה, ״ההרשמה לגני ילדים כבר בעיצומה, ובימים אלה הורים בכל הארץ מחפשים את הגן הטוב ביותר לילדיהם. לצערי, חוק הפיקוח טרם מיושם במלואו, ומקרים קשים וכואבים על התעללויות והזנחה בגני ילדים נחשפים ומתפרסמים חדשות לבקרים. לנו, ההורים, יש אחריות להשפיע ולייצר מציאות טובה יותר לילדים שלנו, ובדיוק בשביל זה הקמנו את אתר 'בדרך לגן', המאפשר להורים להשפיע על איכות הגנים ולעזור להורים אחרים באמצעות כתיבת חוות דעת ודירוג הגן". 
"אני מזמינה את ההורים להיכנס לאתר שלנו לכתוב חוות דעת, לדרג ולהשפיע, ומאמינה שבעזרת חוות הדעת והדירוג נעלה את רמתם של הגנים", הוסיפה.
 
 
 
 

outbrain-article-desktop-side