ארז גולקו מציג: בואו לבישול בריא

תשוקתו הגדולה של ארז גולקו החיפאי לאוכל הביאה אותו למטבח • יחד עם שותפתו לחיים, נטאלי, נטורופתית במקצועה, החלו בסדנאות בישול בריא

אופנת המארחים הביתיים הפכה לחלק בלתי נפרד מהנוף הקולינארי המקומי. אם כחלק מפלטפורמת EatWith או בסיועו של בלוג או חשבן אינסטגרם עתיר עוקבים, מספר הבשלנים הפותחים את דלת ביתם אל קהל סועדים רעב, הולך וגדל.

עם זאת, בעיר חיפה ישנו מארח אחד בלבד מבית EatWith, אפשר לומר, אחד יחיד ומיוחד. ארז גולקו שמו והשם הזה עשה לו כנפיים. גולקו, מעצב אופנה בהשכלתו, חובב עיצוב וינטג׳, פרטי אספנות, תקליטים ואוכל. תשוקתו הגדולה לאוכל הביאה אותו אל המטבח ואל הסירים. 

כמי שיוצר בעיר שאינו רוויה כלל במובן הקולינארי, חולש גולקו על כמה אפיקים משגשגים ביותר ומפיח חיים חדשים בעיר הפועלים הנצחית.

בנוסף לעיסוקו הקולינארי המובהק, החל גולקו להעביר גם סדנאות בישול בריא יחד עם שותפתו לחיים, נטאלי, נטורופתית במקצועה. שילוב הכוחות בין השניים מניב מפגש עתיר ידע וטעם.

הוא מוביל סיורים קולינאריים בוואדי ניסנאס. את משתתפי הסיור הוא מוביל בידענות ותוך היכרות מעמיקה עם האנשים והמקומות, בין שכיות החמדה של השוק. שוק ואדי ניסנאס הוא תמציתו של דו קיום חיפאי ויש האומרים שתנובתו החקלאית, המגיעה בעיקרה מן הגליל, היא מהמעניינות והטובות בנמצא.

גולקו, דרך סיוריו, מכיר גידולים בלאדיים עונתיים, יבולים שאין להם שם בעברית וחומרי גלם נסתרים ומופלאים. את אלה הוא אוסף גם אל מטבח ביתו ומקיים שם ארוחות פתוחות המושתתות על כל טוב השוק.

העין האסתטית שלו מנחה את יצירתו והופכת את צלחותיו למשובבות. העיסוק בכל מה שמקומי ועונתי עד מאוד מביא עמו אוכל ייחודי וטעים עד מאוד. הוא לא מרבה להתעסק עם חומרי הגלם אלה נותן להם לזהור במלוא טריותם. 

במרכז הדירה הקסומה בשדרות מוריה בחיפה נפרס שולחן ארוך, ברקע מתנגן תקליט וצלילי בוזוקי מנעימים את האוויר והאורחים של ארז ואשתו נטאלי צופים בשניים עובדים במטבח הפתוח.

אל השולחן זורמים, בין היתר, מטעמים כמו ממרח שקדים ושום סמיך ולצדו פוקצ׳ה אוורירית ושמנמנה. סלט שוק מכל ירק פריך בשיאו, תבשיל תרד בר וסלק בר, סלקים סמוקים עם גבינה, שומר צעיר צלוי ומתקתק ועליו עגבניות סחוטות. 

גולקו ונטאלי החלו בסדנאות בישול בריא

סלמון כבוש ועדין טעם ולצדו בקבוקוני אשכולית שהספקנו לשכוח כמה טעימה ומתקתקה היא כשאינה מהונדסת. פיסות דג נא כה טרי ובוהק עם סלט של שקדים ירוקים, פאקוס ועשבים.

ניוקי נימוחים ונהדרים מוגשים ברוטב של פטריות עזות טעים וטבעות קלמרי צרובות. קציצות דגים נפלאות ורוסטביף כל כך טעים וכל כך מדוייק עד כי המשכתי ואכלתי ממנו גם כשכבר בטני חשבה להתפקע.

גם בגזרת הקינוחים מפתיע גולקו בחשיבה קצת אחרת, כמו ריבת שומר מתובלת שנטעמת באופן מופלא עם כל גלידה רעננה וגם עוגת קרם קפואה, פשוטה וביתית מלווה בקומפוט תפוחים טעים במיוחד, ולסיום כנאפה מעשה ידיו להתפאר.

טעינו? נתקן! אם מצאתם טעות בכתבה, נשמח שתשתפו אותנו

כדאי להכיר