מתגייסים לעסקים: מזרחי טפחות יוצא בסדרת הטבות לבעלי עסקים במילואים

בעקבות המצב הביטחוני, בעלי עסקים שנקראו למילואים מצאו את עצמם באי ודאות כלכלית מתמשכת. במטרה לתת מענה יעיל ולסייע להמשך הפעילות, גיבש בנק מזרחי טפחות סל פתרונות והטבות לבעלי עסקים המשרתים בצו 8

סדרת הטבות לבעלי עסקים שבמילואים . צילום: GettyImages
  

בשיתוף מזרחי טפחות

מלחמת חרבות ברזל ממשיכה לגבות מחיר מהמשק הישראלי, ובפרט מבעלי העסקים שנקראו לשירות מילואים. רבים מהם ארזו תיק ויצאו בצו 8 עם פרוץ המלחמה, והותירו את העסק בפעילות חלקית או לעיתים, אפילו בעצירה מוחלטת. עבור עסקים קטנים ובינוניים, המניעים את גלגלי המשק הישראלי בימים כתיקונם – היעדר תזרים קבוע עלול לסכן את המשך קיומו של העסק. מתוך הבנת המצב החריג, החליט בנק מזרחי טפחות לצאת בסדרת הטבות ייעודיות לבעלי עסקים הנמצאים בשירות מילואים ומתמודדים עם אי הוודאות הכלכלית.

שבי שמר, סמנכ"לית ומנהלת החטיבה הקמעונאית בבנק מסרה:

"בעלי עסקים ועצמאיים מכל רחבי הארץ גויסו למילואים ונמצאים בחזית הלחימה כבר למעלה מחודשיים.

לבד מהמחיר האישי והמשפחתי הלא-פשוט יש גם מחיר כלכלי כבד, כאשר העסק שבבעלותם מושבת לחלוטין או פועל באופן חלקי בלבד.

מזרחי-טפחות נרתם על מנת לסייע לחיילי המילואים באמצעות מעטפת של פתרונות מימון, וליווי אישי של בנקאים מנוסים".

הלוואת 'עסקים במילואים'

עם פרוץ המלחמה יצא הבנק בסדרת הטבות ייעודיות לכלל לקוחותיו, שכללו הלוואות ומענקים לעסקים ביישובי העימות, דחיית תשלומים ללא ריבית, הטבות במשכנתאות, והקמת פלטפורמת העסקים הדיגיטלית, 'כתום. ישראל'. כעת, לאחר שבועות ארוכים של לחימה, יוצא הבנק עם מתווה הטבות ייעודי לחיילי המילואים שהותירו מאחור לא רק בית ומשפחה, אלא גם עסק. עבור עסקים שנמצאים בקושי תזרימי, מציע הבנק הלוואה מיידית של עד 50 אלף ₪, ללא ריבית והצמדה למשך שנה, בהלימה להיקף הפגיעה בפעילות העסק. כמו כן, ניתן להגדיל את מסגרת האשראי של העסק, בהתאם למסגרת הקיימת ועד סכום של 50 אלף ₪.

הלוואות וסיוע מקרנות

הבנק מציע הלוואה ייעודית לבעלי עסקים במילואים מהקרן בערבות המדינה, המוצעת בריבית אטרקטיבית במסלול 'חרבות ברזל'. כמו כן, יוכלו בעלי העסקים המשרתים בצו שמונה להיעזר בקרן 'צפונה-דרומה' לעסקים, שהוקמה ע"י איש העסקים סטף ורטהיימר ויזמים פרטיים נוספים. הלוואות אלו ניתנות בתנאים נוחים, כפועל יוצא של שיתוף הפעולה עם הבנק.

לחצו כתום לעסקים

פלטפורמת "כתום. ישראל", שהקים הבנק עבור עסקים עם פרוץ המלחמה, מתרחבת כעת לטובת בעלי עסקים המשרתים במילואים, וכוללת אזור ייעודי - "כתום. מילואים". הפלטפורמה הדיגיטלית תציע מתחם פרטי עבור כל בית עסק, עם פרטי קשר, קישור לאתר, לפייסבוק או לאינסטגרם העסקי. "כתום. מילואים", תסייע לקשר בין העסקים ללקוחות פוטנציאליים ולהרחיב את מעגלי הפעילות. ניתן להצטרף למתחם בקלות דרך האתר או האפליקציה של מזרחי טפחות.

"כתום. מילואים", תסייע לקשר בין העסקים ללקוחות פוטנציאליים ולהרחיב את מעגלי הפעילות, צילום: GettyImages

מביאים את השופינג עד הלקוח

בנוסף, הבנק יעמיד לטובת עסקים של משרתי המילואים גם את משאיות ה'שופינג טראקס". במסגרת הפעילות שהתקיימה בחודש שעבר, המשאיות הציעו את מוצרי העסקים מיישובי קו האש בדרום ובצפון בהפנינג שהתקיים בערים ברחבי הארץ ומשך מעל ל-50 אלף קונים. בעקבות הצלחת הפעילות, החליט הבנק להציע מתווה "שופינג טראקס" גם עבור עסקים שבעליהם מגויסים למילואים. המיקומים המדויקים של המשאיות מופיעים במתחם הייעודי, "כתום. מילואים" באתר הבנק.

ליווי אישי

במזרחי טפחות מאמינים שהדרך לצלוח כל תקופה מורכבת תהיה באמצעות מגע אישי וישיר, ולכן מעמיד הבנק לטובת בעלי העסקים המשרתים במילואים גם שירות צמוד של בנקאי מומחה, שיסייע במציאת פתרונות, אפשרויות מימון וסיוע להמשך הפעילות.

בעלי עסקים, יש לכם שאלה? מזרחי טפחות לצדכם בקו חירום לעסקים, בטל' 6760*

** בכפוף לתנאי הבנק. פרוט תנאי ההטבות מופיע באתר הבנק בעמוד "הטבות והקלות למילואימניקים"

מתן כל סוג אשראי כפוף לשיקול דעת הבנק. אי עמידה בפירעון ההלוואה עלולה לגרור חיוב בריבית פיגורים והליכי הוצאה לפועל

בשיתוף מזרחי טפחות

כדאי להכיר