מספרים חריגים: ההופעה בחו"ל שאליה יטוסו בקרוב 8,000 ישראלים

בקרוב יתקיימו שני מופעים של להקת קולדפליי באתונה, אליהם יטוסו רבבות ישראלים • מחירי הטיסות בתקופת ההופעות יעלו, וצפויות לצאת לא פחות מ-18 טיסות מיוחדות לעיר הבירה היוונית

מטוס נוחת. אילוסטרציה. צילום: Midjourney

בעוד פחות מחודש, יתקיימו שני מופעים של להקת קולדפליי באתונה, מה שצפוי למשוך כ-8,000 ישראלים לבירת יוון ועוד ישראלים רבים שישארו עם כרטיסים להופעות, אך לא יטוסו לאתונה. אחת הסיבות שאותם ישראלים לא יטוסו לאתונה היא המחירים הגבוהים שאליהם הגיעו כרטיסי הטיסה לעיר.

מבדיקה שערכנו, מצאנו כי כרטיסי הטיסה לאתונה בתקופת ההופעות של קולדפליי יכולים להגיע גם ל-900 דולרים לאדם ואפילו יותר. במהלך אותם ימים, צפויות לצאת לא פחות מ-18 טיסות מיוחדות עבור אותם ישראלים שיטוסו להופעות של להקת הענק באתונה וגם זה לא מספיק כדי לענות על הביקושים החריגים.

קולדפליי על הבמה, צילום: אי.אף.פי

עומר חודורוב-לוי, מנהלת חטיבת השיווק של דיזנהאוז גרופ מסבירה: "לא זכור לי טירוף כזה סביב הופעה כמו ההופעות של קולדפליי באתונה". לדבריה, "הביקושים החלו מאז פתיחת מכירת הכרטיסים לפני כחצי שנה והסיבות לטירוף סביב זה הן הקרבה של אתונה (שעתיים טיסה) והיותה יעד מאד אטרקטיבי עבור ישראלים, היעדר הופעות של אמנים זרים בארץ בשנה הנוכחית עקב המלחמה, הרצון העז של ישראלים לצאת להתאווררות בנסיבות התקופה, כשברקע ירידה משמעותית במספר הטיסות והעובדה שקולדפליי הייתה מאז ותמיד להקה אהובה במיוחד על ישראלים".

מי שעדיין מחפש טיסות או חבילות יכול למצוא כאמור, טיסות בלבד במחירים שמתקרבים ל-1,000 דולרים לנוסע, אם מתגמשים ומאריכים את השהות, ניתן למצוא גם בפחות. בדיזנהאוז מסבירים כי ישנן גם חבילות שכוללות טיסה ישירה, שלושה לילות במלון על בסיס ארוחת בוקר וכרטיס למופע בעלות של 1,199 אירו לאדם (עבור יציאה ב-7 ביוני וחזרה ב-10 ביוני).

האקרופוליס באתונה (ארכיון), צילום: אורן בן חוקון

קולדפליי תופיע הקיץ בעוד כמה יעדים באירופה, כאשר בעיה דומה נרשמת גם בבודפשט, עם מחירי טיסות גבוהים במיוחד. ישראלים רבים יטוסו ליעדים קרובים ומתכננים להגיע לבודפשט ברכב. יעד שבו צפויה להתקיים הופעה של קולדפליי ומחירי הטיסות אליו נותרו עדיין סבירים ביחס לאתונה או בודפשט הוא בוקרשט, אך גם שם נרשמה עלייה ביחס למחירי הטיסות שבשגרה.

הופעות של להקות גדולות או אירועים בינלאומיים גדולים גורמים לעליית מחירי הטיסות באותם הימים. דוגמאות לכך ניתן לראות במחירי הטיסות לברלין בתקופת היורו, למינכן בתקופת האוקטוברפסט ואפילו ליעדים שבהם מופיעה הזמרת הבריטית אדל בגרמניה בקיץ הקרוב.

טעינו? נתקן! אם מצאתם טעות בכתבה, נשמח שתשתפו אותנו

כדאי להכיר