טסתם עם ראינאייר או וויז בשנים האחרונות? יכול להיות שמגיע לכם פיצוי כספי

אם טסתם בראינאייר בשנים האחרונות, ייתכן שמגיע לכם פיצוי שיכול להגיע גם למאות שקלים • אם טסתם עם וויז אייר בשנים האחרונות, הוגשה בקשה לאישור הסכם פשרה וגם במקרה הזה, ייתכן שמגיע לכם כסף • כך הפרטים בכתבה

האם תהיה השפעה למשבר בין רינאייר לרשות שדות התעופה? ראינאייר. צילום: רויטרס

מעט מאוד חברות תעופה זרות מפעילות טיסות ישירות לנתב"ג ומנתב"ג בימים אלו, אך ייתכן שאם טסתם עם ראינאייר או וויז אייר, מגיע לכם כסף. במקרה של וויז אייר הוגשה בקשה לאישור פשרה, שאם תאושר, לקוחות רבים של החברה יפוצו בכ-50 שקלים (12 אירו), במקרה של ראינאייר הפיצוי נע בין כמה דולרים בודדים ועד כמה עשרות דולרים, במידה שאתם זכאים.

לקוחות ישראלים רבים כבר קיבלו הודעות מחברת ראינאייר על כך שהם זכאים לקבל החזר. ההחזרים נעים בין כמה דולרים בודדים, ובמקרים מסוימים מגיעים ל-50 דולרים וייתכן שאף מעבר לכך. הסיבה לפיצוי נובעת בעקבות המרת מטבע שהצריכה לכאורה גבייה נוספת מרבים מלקוחות החברה וכעת כאמור, הם צפויים לקבל סכומים שונים מראינאייר בחזרה. חשוב להדגיש שמדובר במי שהזמין כרטיסים באתר החברה וגם כאן, לא כל מי שהזמין זכאי לפיצוי, חברת התעופה יוצרת קשר עם אלו שזכאים לקבל את אותו הפיצוי.

וויז אייר, צילום: קוקו

במקרה של וויז אייר, מדובר בתשלום פיצוי של 12 אירו ללקוח ששילם עבור צ'ק אין בשדה התעופה וביצע הזמנה בשבע השנים האחרונות. מי שיהיו זכאים לתשלום הם מי שלא הזמינו מראש את שירות הצ'ק אין ונגבה מהם סכום גבוה יותר בנמל התעופה מאלו שכן. התשלום הכולל אמור לעמוד על כ-329 אלף אירו ולעבור באופן ישיר לחשבון WIZZ של הלקוחות.

חשוב לזכור שבכל אחד מהמקרים, לא כל מי שטס באחת משתי החברות יהיה זכאי באופן אוטומטי להחזר, אלא רק מי שעומד בקטגוריה של התביעה. בשתי החברות אמורים ליצור קשר עם לקוחותיהן שאמורים לקבל את הפיצוי והכל אמור להתבצע במהלך החודשים הקרובים, במקרה של וויז אייר נדגיש, יש עדיין צורך באישור בית המשפט לבקשת הפשרה.

טעינו? נתקן! אם מצאתם טעות בכתבה, נשמח שתשתפו אותנו

כדאי להכיר