החליפו שלושה מטוסים בדרך לבודפשט. צילום: יוסי זליגר

"החלפנו שלושה מטוסים": שרשרת תקלות חריגה הבוקר בטיסת אל על

נוסעים שהיו אמורים להמריא הבוקר לבודפשט התבשרו שיש תקלה במטוס, בהמשך התברר שיש תקלה גם במטוס החלופי • הנוסעים הורדו לדיוטי פרי וכרגע לא ידוע מתי ימריאו לבירת הונגריה

נוסעי טיסת אל על לבודפשט נתקלו הבוקר בשרשרת תקלות לא נעימה שגרמה לדחייה ארוכה של טיסתם לבירת הונגריה. הטיסה שהייתה אמורה להמריא בשעה 07:00 התעכבה בעקבות תקלה טכנית ולאחר המתנה ממושכת, הנוסעות הורדו לאזור הדיוטי פרי והתבשרו שיצטרכו להחליף מטוס.

לאחר המתנה באזור הדיוטי פרי, נקראו הנוסעים לשער העלייה למטוס, לקראת העברה למטוס החלופי. הנוסעים הועברו באמצעות אוטובוסים בשטח האווירי למטוס החלופי, אך התברר שגם בו הייתה תקלה ולאחר המתנה, הם התבשרו שהם יצטרכו לרדת גם מהמטוס הזה.

נבחרת ישראל תארח הערב את שווייץ בבודפשט, צילום: צילום: יוסי זליגר

כעת, יותר מארבע שעות מאז שעת ההמראה המקורית, הנוסעים ממתינים בנמל התעופה, באזור הדיוטי פרי. בשיחה עם אחד מהם הוא מספר ל"ישראל היום": "הייתי צריך להגיע להונגריה מוקדם, עכשיו אגיע באיחור. איך יכול להיות שקורה דבר כזה ושני מטוסים מקולקלים אחד אחרי השני?".

רבים מהנוסעים על הטיסה יגיעו לבודפשט כדי לתמוך בנבחרת ישראל שתשחק שם הערב נגד שווייץ ובמוצאי שבת נגד רומניה, בשני משחקים גורליים לקראת טורניר היורו שייערך בשנה הבאה.

מאל על נמסר בתגובה: ״טיסה LY2365 לבודפשט, אחת משלוש טיסות שיצאו הבוקר ליעד, התעכבה בשל מספר תקלות בלתי צפויות. הנוסעים מעודכנים במצב בכל העת ומטופלים ע״י צוותי הקרקע והאוויר של אל על. הטיסה המחודשת צפויה להמריא בתוך כשעה. אנו מתנצלים על חוסר הנוחות ומדגישים כי נושא הבטיחות והביטחון של הנוסעים והצוות הוא בראש סדר העדיפויות, על אחת כמה וכמה בימים אלו״.

טעינו? נתקן! אם מצאתם טעות בכתבה, נשמח שתשתפו אותנו