הקורונה חוזרת? כמעט 200 טיסות יבוטלו, עשרות אלפים יושפעו

בשל התפרצות הנגיף בקרב צוות מגדל הפיקוח בנמל התעופה הבריטי גטוויק, עשרות טיסות בוטלו בכל יום עד יום ראשון על מנת "שנוסעים לא ייתקעו עם ביטולים ברגע האחרון" • כמה זמן יימשך המצב ומהן ההשלכות הנוספות שלו? כל הפרטים

נוסעים בנמל התעופה גטוויק שבבריטניה. צילום: Getty Images

התפרצות נגיף הקורונה בקרב כשליש מאנשי צוות מגדל הפיקוח של נמל התעופה הבריטי גטוויק, הביאה את מנהלי השדה לבטל 164 טיסות שהיו אמורות להתקיים בהמשך השבוע, החלטה שתשפיע באופן ישיר על 25 אלף נוסעים.

מנהלי נמל התעופה ציינו כי מספר הטיסות היומי יוגבל ל-800 בלבד עד יום ראשון הקרוב, מה שישפיע על הטיסות הנוחתות בו ועל אלו היוצאות ממנו. אחרי יום ראשון, מנהלי הנמל יחליטו אם להאריך את ההגבלה.

ההשפעה המיידית תופיע בדמות ביטול 29 טיסות היום (רביעי), 40 טיסות מחר, 65 בשישי – ו-30 בראשון. ההגבלה התקבלה כדי למנוע מצבים של עיכובים ארוכים ושל ביטולים ברגע האחרון, מציאות שתשפיע על עשרות אלפי הנוסעים שנמצאים בכל רגע בנמל התעופה. חברות התעופה שייפגעו בצורה החמורה ביותר מהטיסות הן בריטיש איירווייז, וויז אייר, וולינס, ריינאייר ו-TUI.

עשרות טיסות בוטלו. נוסעים בנמל התעופה גטוויק שבבריטניה (ארכיון), צילום: Getty Images


מנכ"ל נמל התעופה סטיוארט וינגייט הסביר כי מדובר ב"החלטה קשה, אבל חובתנו היא ליצור לוח טיסות אמין עבור השדה. העדפנו את ההחלטה הנוכחית כדי שנוסעים לא ייתקעו עם ביטולים ברגע האחרון וכדי שחברות התעופה ייערכו בזמן ויעדכנו במצב את הלקוחות שלהן".

גם רשות שדות התעופה הבריטית פרסמה התנצלות על המצב, ואמרה כי סיבות רפואיות גרמו לכך ש"איננו יכולים לנהל את מערך הטיסות הרגיל שתוכנן להמשך השבוע. אנחנו מעריכים שזה הדבר האחראי לעשות. עבדנו עם הנמל באופן הדוק לאורך כל הדרך לאור התפרצות המחלה בשבועות האחרונים".

ברשות ציינו כי היא ממשיכה להכשיר בקרי טיסה שיגדילו את הצוות במגדל הפיקוח, אבל הסבירו כי "אפילו לבקר טיסה מנוסה לוקח 9 חודשים עד שהוא יכול לנהל את התעבורה העמוסה של הטיסות בנמל תעופה כמו גטוויק. זו סביבת עבודה כה עמוסה, עד שמעטים יכולים לבצע את התפקיד הזה".

מטוס בריטיש איירווייז, צילום: רויטרס
טעינו? נתקן! אם מצאתם טעות בכתבה, נשמח שתשתפו אותנו

כדאי להכיר