"נוסעים יקרים, הטייס מת": רגעי חרדה במהלך טיסה בין מצרים לסעודיה

האירוע קרה בטיסה שיצאה מקהיר לכיוון טאיף הסעודית • חסן יוסף עדס מצא פתאום את מותו וטייס המשנה הודיע על כך לנוסעים וביצע נחיתת חירום • המטוס נחת בשלום ללא נפגעים • בחברת התעופה חוקרים את סיבת מותו של הטייס

מטוס נוסעים (אילוסטרציה). צילום: Getty Images

אחד הפחדים הגדולים של המתמודדים עם חרדת טיסות, הוא שהטייס ייפגע או חלילה ימות במהלך הטיסה. לפני כמה ימים, הסיוט הזה התגשם – הטייס הראשי של המטוס שטס ממצרים לסעודיה, מת במהלך הטיסה.

האירוע התרחש בטיסה מספר NE130 מבירת מצרים לעיר טאיף בסעודיה. הטיסה המשיכה כרגיל, עד שהנוסעים גילו לחרדתם כי הטייס הראשי של המטוס מת, והם נאלצים לבצע נחיתת חירום.

באמצע הטיסה לסעודיה השמיע טייס המשנה הודעה ברמקול, שבה בישר להם כי המטוס יאלץ לבצע נחיתת חירום בנמל התעופה בעיר ג'דה שבסעודיה. לדברי טייס המשנה, "אחיו וחברו", הקפטן של המטוס המצרי, חסן יוסף עדס,הלך לעולמו במהלך זמן הטיסה. הוא סיים את ההודעה בהקראת פסוק מהקוראן לזכר חברו.

חסן יוסף עדס, הטייס המצרי שמת במהלך טיסה, צילום: רשתות חברתיות

מה קורה במצב כזה?

בכל טיסה מסחרית, יש לפחות שני טייסים. בחלק מהטיסות, שמופעלות למרחקים ארוכים, ישנם אפילו שלושה טייסים ויותר. כפי שניתן לראות במקרה הזה, טייס המשנה הצליח להנחית את המטוס לבדו.

גולשים ברשתות החברתיות שיתפו את הסרטון, שבו טייס המשנה מודיע לנוסעים ההמומים על מות הטייס המצרי, חסן יוסף עדס. מרבית הגולשים הביעו הזדהות עם טייס המשנה ושיבחו אותו על קור הרוח שהפגין, ועל הכבוד הרב שרחש לחברו. מנגד, גולשים אחרים טענו כי לא היה צריך לבשר לנוסעים על מותו של הטייס הראשי. לדבריהם, "החלטה כזו עלולה לגרום לבהלה ולפאניקה במטוס".

בכלי תקשורת מצריים וערביים דיווחו כי הטייס הראשי מת בשל "מחלה" או "התקף לב". עם זאת, אף גורם רשמי לא הודיע על סיבת המוות של הטייס. חברת הטיסה עצמה פרסמה הודעת תנחומים למשפחתו ולקרוביו של הטייס.

טעינו? נתקן! אם מצאתם טעות בכתבה, נשמח שתשתפו אותנו

כדאי להכיר