השמעה
מתקן של חברת "ווטרג'ן" מספק מים לילדים בסיירה לאון | צילום: Watergen

ביצה טבעונית וגז בישול מזבל: הפתרונות הטכנולוגיים הישראליים למשבר האקלים

באירוע מיוחד לקראת ועידת האקלים בבית הנשיא, הציגו חברות ישראליות סדרה של טכנולוגיות ירוקות מתוצרת הארץ • ממכשיר ששואב מים מהאוויר, ועד בשר שגודל במעבדה בשיטות אקולוגיות

ועידת האקלים העולמית ה-26 של האו"ם תצא לדרכה ביום ראשון הקרוב, ואתמול (ראשון) אירח נשיא המדינה במשכנו בירושלים את המשלחת שתייצג את ישראל בגלזגו. במהלך האירוע הוצגה בבית הנשיא תערוכה חדשנית, עם פתרונות טכנולוגיים ישראליים ומהפכניים שיכולים לסייע במניעת משבר האקלים ובהאטה של ההתחממות הגלובלית. מביצה טבעונית, ועד למכשיר שמייצר מים מלחות האוויר - כל ההמצאות האקולוגיות שיכולות לעשות שינוי אמיתי.

בין החברות שהציגו בפני הנשיא הייתה חברת ווטרג'ן, המפתחת טכנולוגיה שמאפשרת ייצור מי שתייה מהאוויר, פתרון שיכול לספק מי שתייה נקיים, תוך שימוש בטכנולוגיה ירוקה, באזורים צחיחים של העולם. מתקני החברה "שואבים" לחות מהאוויר, ומעבים אותה למים בטוחים לשתייה.

חברת הום ביוגז הציגה את הטכנולוגיה פורצת הדרך שלה בתחום גז הבישול הביתי. החברה מייצרת מתקנים לייצור גז לבישול מפסולת ביתית. החברה מתמקדת בייצור מתקנים קטנים, שלא מצריכים שינוע ואיסוף של זבל אורגני ממזבלות, ומתאימה למדינות מתפתחות שבהן גז בישול יקר מדי עבור חלקים גדולים מהאוכלוסייה.

הנשיא ונציגי חברות הטכנולוגיה הירוקה,

טכנולוגיה נוספת שהוצגה בפני הנשיא היא מחשבון "טביעת הרגל" הפחמנית, מחשבון ייחודי, ראשון מסוגו בישראל. מטרת המחשבון היא לבחון כמה גזי חממה כל אחד ואחת מאיתנו פולטים לאטמוספרה, על פי ההרגלים ואורח חיים שלנו. המחשבון נועד לספק למשתמשים הערכה של השפעת הרגליהם על מצב פליטת גזי החממה, ולהציע להם פעולות אפשריות להקטין את טביעת הרגל הפחמנית שלהם.

בנוסף, הוצגו בפני הנשיא חידושים אקולוגיים בתחום המזון שפותחו בג'י.אף.איי, מכון בינלאומי לייצור מזון, הנחשב מוביל בתחום מחקר תחליפי הבשר והמוצרים מהחי. הנשיא טעם ממוצריה של חברת "זירו אג", שפיתחה ביצה טבעונית המבוססת על חלבונים מן הצומח, וממוצריה של חברת "Innovopro", חברת פוד-טק מובילה המפתחת רכיבי מזון מגרגירי חומוס בעבור שוק המזון והמשקאות העולמי. החברה היא הראשונה להשיק בעולם חלבון חומוס מרוכז בעל פרופיל תזונתי מצוין, לא אלרגני, המאפשר ייצור מגוון של מוצרי מזון טבעוניים וידידותיים לסביבה.

בנוסף, הוגש לנשיא בשר עוף מתורבת שגודל מתאים חיים במעבדה, מתוצרת חברת הבשר המתורבת "פיוצ'ר מיט". העוף יוצר בקו ייצור מיוחד וראשון מסוגו בארץ.

הנשיא הרצוג נשא דברים באירוע, ואמר: "מי שחשב כי העיסוק במשבר האקלים הוא סוגיה שתשפיע רק על הדורות הבאים, או שמדובר בנושא שיש לנו שנים רבות כדי להתחיל לחולל בו שינוי משמעותי - טועה טעות מרה. מי שחושב שבעניין הזה עתותינו בידינו - אינו קורא נכון את תמונת המצב. סוגיית האקלים היא בעיה דחופה, הדורשת מעשה כאן ועכשיו. האנושות כולה, וגם אנחנו, במצב חירום. אי אפשר להתעלם מההתחממות של כדור הארץ - אסון שמתרחש לפתחנו יום-יום, שעה-שעה. אי אפשר לחמוק משריפות הענק אצלנו ומעבר לים. אי אפשר לא להתייחס לשיטפונות הקטלניים שכולנו עקבנו אחריהם. אי אפשר לא לקרוא את מפת העלייה בתחלואה בסרטן בכלל ובסרטן העור בפרט, ולא להסיק מכל אלו, ועוד, את המסקנה הנכונה: עלינו לפעול במהירות ובדחיפות ליצירת מציאות אחרת, שתשפיע לא רק על העתיד - אלא גם על ההווה שלנו".

תמר זנדברג, השרה להגנת הסביבה, אמרה: ״בקיץ 2021 קרתה קפיצת מדרגה משמעותית בעיסוק במשבר האקלים. גם בשל רצף האסונות האקלימיים, אך גם במישור המדיני, הכלכלי, הפיננסי והמעשי. ישראל אמנם מצויה מאחור, אך אנחנו נמצאים בדרך הנכונה להשלים את הפער, ולהעלות את היעדים עד לאיפוס הפליטות. הצגנו והגשנו לנשיא המדינה את תוכנית היישום להתמודדות עם משבר האקלים שאנו עובדים עליה באינטנסיביות, כדי שהיעדים לא יישארו על הנייר. עבדנו גם מול המל"ל על הכנסת משבר האקלים כאיום ייחוס לאומי, שיחייב את רשויות המדינה להיערך אליו. הדרך עוד ארוכה, כשהמשימה הראשונה שלי לאחר ועידת האקלים היא הגשת חוק אקלים שאפתני ואפקטיבי. נמשיך לדחוף ולאתגר את משרדי הממשלה, ונייצר למדינת ישראל מדיניות אקלימית בת-קיימא. אני מודה לנשיא על המחויבות שלו לנושא".

טעינו? נתקן! אם מצאתם טעות בכתבה, נשמח שתשתפו אותנו