מחירו של כישלון? הסטארט אפ של יוצאי אפל מחפש להימכר במיליארד דולר

למרות ההבטחה הגדולה, סיכת ה-AI של חברת Humane נחלה כישלון חרוץ • כל זה לא מנע ממייסדיה, עובדי אפל לשעבר, שנאלצים כעת למכור את החברה, לשים עליה תג מחיר אסטרונומי • עכשיו רק נשאר למצוא מישהו שיאמין כמוהם ברעיון שלהם

ה-Humane AI Pin. צילום: Humane

Humane, הסטארט אפ מאחורי סיכת הבינה המלאכותית AI Pin, שקיבלה ביקורות קוטלות מרגע השקתה, כבר מחפש קונה פוטנציאלי, כך עולה מדו"ח של בלומברג. לפי הדיווח, החברה, בראשות עובדי אפל לשעבר אימראן צ'אודהרי ובת'אני בונג'ורנו, מחפשת להימכר במחיר שבין 750 מיליון למיליארד דולר. יש קונים בקהל?

נזכיר במה מדובר - חברת Humane פיתחה מערכת הפעלה משלה בשם CosmOS המפעילה מעין סיכה שניתן ללבוש על דש החולצה. ה-AI Pin הוא בעצם מכשיר מרובע קטן שלא מכיל שום מסך תצוגה ומונע על ידי מערכת בינה מלאכותית שהאינטרקציה איתה מתבצעת על ידי הוראות קוליות וממשק שמוקרן על כף ידו של המשתמש.

ה-Humane AI Pin, צילום: Humane

המכשיר הזעיר נחשף בשנת 2023 והושק בתחילת חודש אפריל תחת הכותרת "עוזר ה-AI שתמיד איתך". יחד עם זאת, לצד ההשקה המבטיחה החלו להופיע לא מעט ביקורות מצד מומחים ובלוגרים טכנולוגיים שונים שקטלו את הסיכה ואת יוצריה.

המכשיר, שתומחר ב-699 דולר, זכה לביקורות שליליות נרחבות בין היתר בגלל התגובות האיטיות שלו וחוויית משתמש שלא עמדה בהבטחת "העוזר שתמיד איתך" של החברה. היו כאלו שהגדילו וטענו כי מדובר באב טיפוס, שהחברה הזדרזה להשיק במחיר מלא למרות שהוא עדיין לא היה ראוי לצאת לשוק.

ה-Humane AI Pin - סיכת בינה מלאכותית שמקרינה על היד, צילום: Humane

מכשיר לא בשל או רעיון מהפכני?

עכשיו כאמור מחפשים מייסדי הסטארט אפ דרך למכור את החברה וזאת כנראה לא תהיה משימה פשוטה. לפי בלומברג, Humane גייסה עד כה 230 מיליון דולר ממשקיעים שונים, בהם גם מנכ"ל ומייסד OpenAI, סם אלטמן, כאשר שוויו של הסטארט אפ הוערך ב-850 מיליון דולר בשנת 2023.

אבל כל זה היה כאמור לפני שהמכשיר הראשון של החברה ראה אור יום ולפני גל הביקורות שקטלו אותו ואת עצם הרעיון בו בני אדם יחליפו בסופו של דבר את הסמארטפון שלהם בסיכת AI שתשדר להם נתונים על כף היד ותענה לכל שאלה שלהם.

סם אלטמן. אם כבר השקעת, אולי כבר תקנה?, צילום: רויטרס

Humane מצידה התחייבה לטפל בחלק מהבאגים שדווחו באמצעות עדכוני OTA (עדכון תוכנה על גבי ענן, ד"ג) כאלה ואחרים, כאשר רק בשבוע שעבר החברה הודיעה כי הטמיעה את מערכת הבינה המלאכותית החדשה של OpenAI, GPT-4o (שעשתה הרבה רעש בעצמה), במערכת של הסיכה.

כך או כך, רשימת הקונים הפוטנציאליים של הסטארט אפ נראית די קטנה נכון לעכשיו, בהתחשב במחיר שהחברה מקווה להשיג. למרות שענקיות טק כמו אמזון, אפל, גוגל, מטא ומיקרוסופט עובדות מסביב לשעון על שחרור מוצרים מבוססי AI , לא ברור מה היתרון שהסיכה של Humane יכולה להציע להם בשלב זה.

טעינו? נתקן! אם מצאתם טעות בכתבה, נשמח שתשתפו אותנו

כדאי להכיר