הכירו את האפליקציה החדשה של מטא - Threads

הסיוט של טוויטר יצא לדרך וסחף את הרשת | צפו בתמונות

מייסד ובעלי חברת מטא, מארק צוקרברג, השיק באופן רשמי את אפליקציית השרשורים Threads • הפוסטים יוגבלו לאורך של עד 500 תווים, עם אפשרות להוספת קישורים, תמונות וסרטונים באורך של עד חמש דקות • הפטפורמה שברה שיא כאשר בשבע השעות הראשונות שלה באוויר, נרשמו אליה מעל 10 מיליון משתמשים

לאחר שמטא שחררה אמש (חמישי) לאוויר העולם את Threads, האפליקציה החדשה של החברה שמתממשקת לאינסטגרם ומהווה תחרות ישירה לטוויטר של אילון מאסק, זה נראה שהפלטפורמה החדשה סוחפת את הרשת, עם מעל 10 מיליון נרשמים חדשים בשבע השעות הראשונות שלה באוויר.

מנכ"ל אינסטגרם, אדם מוסרי, עקץ את מאסק בפוסט שהעלה באפליקציה החדשה וטען כי "התנודתיות וחוסר היכולת לנבא או לצפות את הצעדים הבאים של טוויטר" הם שהיוו את מכת הפתיחה לתחרות שנוצרה בתחום. "טוויטר הייתה חלוצה בתחום ויש הרבה הצעות טובות בחוץ לניהול דיונים פומביים (הכוונה לפלטפורמות לפרסום פוסטים וכתיבת תגובות, ד"ג). אבל בהתחשב בכל מה שקורה, חשבנו שיש הזדמנות לבנות משהו פתוח וטוב לקהילה שכבר משתמשת באינסטגרם", כך לדבריו.

הפיד ב-Threads כולל שרשורים של יוצרים שהמשתמשים עוקבים אחריהם ותוכן מומלץ, צילום: חברת מטא

הפיד ב-Threads, בדומה לטוויטר, כולל שרשורים של יוצרים שהמשתמשים עוקבים אחריהם ותוכן מומלץ. הפוסטים יוגבלו לאורך של עד 500 תווים, עם אפשרות להוספת קישורים, תמונות וסרטונים באורך של עד חמש דקות. ההתממשקות לאינסטגרם תהיה מהירה ונוחה ותאפשר שיתוף פוסטים מתוך Threads ישירות לסטורי.

לפי הצהרת החברה "החזון שלנו הוא לקחת את מה שאינסטגרם עושה הכי טוב, להרחיב את זה לטקסט וליצור מרחב חיובי ויצירתי להביע בו רעיונות. בדיוק כמו באינסטגרם, עם Threads ניתן יהיה לעקוב ולהתחבר עם חברים ויוצרים שאתם חולקים איתם תחומי עניין - כולל האנשים שאתם עוקבים אחריהם באינסטגרם ומעבר לכך".

ביטחון אישי וקהילתי

במטא החליטו שכל מי שגילו מתחת ל-16 (או מתחת לגיל 18 במדינות מסוימות), יקבל כברירת מחדל פרופיל פרטי בעת ההצטרפות לאפליקציה. הדבר אמור לשמור על פרטיותם של ילדים וצעירים שמחליטים לפתוח משתמש עד כמה שניתן.

בדומה לאינסטגרם, משתמשים יוכלו להוסיף מילים למערכת כדי לסנן שרשורים ותגובות פוגעניות או אלימות. Threads, צילום: חברת מטא

Threads מאפשרת למשתמשים לנהל שיח בטוח בשרשורים שלהם, עם היכולת לשלוט על מגיבים ותגובות. בדומה לאינסטגרם, משתמשים יוכלו להוסיף מילים למערכת כדי לסנן שרשורים ותגובות פוגעניות או אלימות. ניתן יהיה בנוסף לבטל עוקב, לחסום, להגביל או לדווח על פרופיל ב-Threads ולחסום אותו אוטומטית באינסטגרם והפוך.

"כמו בכל המוצרים שלנו, אנו מתייחסים לביטחון המשתמשים שלנו ברצינות, ונאכוף את הנחיות הקהילה של אינסטגרם על תוכן ואינטראקציות באפליקציה. מאז 2016 השקענו יותר מ-16 מיליארד דולר בבניית הצוותים והטכנולוגיות הדרושים כדי להגן על המשתמשים שלנו, ואנחנו נשארים ממוקדים בהגנה על הקהילה שלנו", הצהירו בחברה.

פוסטים של משתמשים עם פרופיל ציבורי יהיו נגישים למשתמשים מאפליקציות אחרות. Threads, צילום: חברת מטא

סינכרון וחיבור לאפליקציות חיצוניות

נראה שבחברה של צוקרברג עשו כל מאמץ להבדיל את עצמם מהמתחרה טוויטר, שכן לפי הודעת החברה, Threads תהיה תואמת ל- ActivityPub,פרוטוקול רשתות חברתיות פתוחות שהוקמה על ידי World Wide Web Consortium (W3C), הגוף האחראי על קביעת הסטנדרטים של האינטרנט.

המשמעות היא שפוסטים של משתמשים עם פרופיל ציבורי יהיו נגישים למשתמשים מאפליקציות אחרות וזה בתורו אומר חשיפה גדולה יותר לקהלים רחבים יותר. בעלי פרופיל פרטי יוכלו לאשר עוקבים בדומה לאופן שבו זה עובד באינסטגרם.

Threads תתחבר עם אפליקציות אחרות כמו Mastodon ו-WordPress., צילום: חברת מטא

Threads היא האפליקציה הראשונה של מטא שתואמת לפרוטוקול הפתוח של רשתות חברתיות, דבר שיאפשר לה להתחבר עם אפליקציות אחרות כמו Mastodon ו-WordPress, מה שלא אפשרי ברוב האפליקציות החברתיות כיום. "אנו מקווים שעל ידי הצטרפות למערכת האקולוגית ההולכת וגדלה זו של שירותים הדדיים, Threads תעזור לאנשים למצוא את הקהילה שלהם, לא משנה באיזו אפליקציה הם משתמשים", מסרה החברה.

האפליקציה זמינה להורדה ביותר מ-100 מדינות עבור משתמשי אנדרואיד ואפל וניתנת להורדה מחנויות Apple App Store ו-Google Play Store.

טעינו? נתקן! אם מצאתם טעות בכתבה, נשמח שתשתפו אותנו