למרות המחאה: אלקטרוניק ארטס לא תסיר את רוסיה מבאטלפילד 2042

השחקנים האוקראינים זועמים: בחברת הגיימינג ימשיכו להציג את צבא רוסיה במשחק הלחימה • במייקרוסופט סובלים ממחסור בבקרי אקס בוקס • סוני מבריזה מאחד מאירועי הגיימינג הגדולים בעולם ועשויה לקיים אירוע אלטרנטיבי • והאם מורטאל קומבאט 12 יגיע בקרוב למדפים?

גיימרים אוקראינים ימשיכו לגלם לוחמים רוסים. Battlefield

כשבאטלפילד 2042 שוחרר בנובמבר האחרון, הטענות העיקריות (והלגיטימיות לחלוטין) כלפי המשחק היו שמדובר במוצר חצי אפוי ומלא באגים שלא מספק את הסחורה. יחד עם זאת, אף אחד לא היה יכול אז אפילו לשער לעצמו שכמה חודשים לאחר מכן יתמודד הכותר עם בעיה שונה לגמרי: המלחמה בין רוסיה לאוקראינה, והחרם הכלכלי הנרחב שהוטל על המדינה הפולשת.

העניין הוא שרוסיה היא אחד משני הצדדים של עלילת המשחק, עלילה המתארת מלחמה עתידנית בינה לבין ארה"ב. לפיכך, נאלצים גיימרים רבים להילחם, למורת רוחם, תחת דגלה של רוסיה, רק בגלל שאין להם ברירה אחרת. העניין הובא לתשומת ליבה של חברת אלקטרוניק ארטס, מפיצת המשחק, שכבר הסירה מועדונים רוסיים מכותרי פיפ"א שונים, אולם מתברר שזה לא כל כך פשוט לעשות את אותו הדבר עם באטלפילד, בעיקר מסיבות טכניות (שהרי רוסיה היא בעצם חצי מהמשחק, כן?).

עם זאת, אלקטרוניק ארטס הבהירה כי "צבאות ארצות הברית ורוסיה אמנם ימשיכו להיות מיוצגים בבאטלפילד 2042, אך אנו משתדלים לעדכן את התוכן של המשחק, הן ברמה השיווקית והן במוצר עצמו, תוך הפגנת רגישות למה שקורה במזרח אירופה. נמשיך לנטר את המצב ולהסתגל למציאות המתפתחת ככל שיידרש".

האם התשובה הזו מספקת גיימרים שעדיין נאלצים להילחם למען רוסיה? סביר להניח שלא את כולם, במיוחד לא את השחקנים האוקראינים, אבל יש כאלה שטוענים ש-DICE, מפתחת הכותר, הצליחה במובן מסוים לחזות את העתיד ולהציב את רוסיה במערכה מול רוב העולם. יש בזה משהו.

חסרי שליטה

מייקרוסופט אישרה כי היא מתמודדת עם מחסור של בקרי אקסבוקס בכמה מדינות. הדגש הוא אמנם על בקרים צבעוניים המוצעים מלכתחילה בכמויות מוגבלות, אולם דווח כי גם הבקרים השחורים הסטנדרטיים נמכרים ברשת במחירים מופקעים, לעיתים פי שניים מערכם האמיתי. בבריטניה, למשל, מוצעים בקרים ב-100 לירות שטרלינג, לעומת מחירם הרגיל שעומד על כ-50 לירות.

"אנחנו יודעים שקשה כרגע להשיג בקרי אקס בוקס בשל בעיות בשרשרת האספקה, ופועלים כדי לפתור את הבעיה הזו במהירות האפשרית", נמסר מטעם מייקרוסופט בריטניה, שהייתה בין הראשונות להתייחס לנושא.

עדכון: לאחר פניית ישראל היום, גם מייקרוסופט ישראל הודיעה על מחסור בבקרי אקס בוקס חדשים. תגובת  החברה: "על פי הערכות בשוק, גם בישראל קיים מחסור והמלאי צפוי להשתפר הקיץ".

תגובת חברת בנדא מגנטיק, היבואנית והמשווקת הבלעדית של אקס בוקס בישראל: "בנדא מודעת לבעיית המלאי הקיימת ונערכה אליה מבעוד מועד".

בקרים נמכרים במחיר כפול. Xbox,

אירופה לא על המפה

סוני הודיעה כי לא תשתתף תערוכת Gamescom הקרובה, שתתקיים בסוף אוגוסט בעיר קלן שבגרמניה. מדובר מאחד מאירועי הגיימינג הגדולים בעולם בכלל ובאירופה בפרט, שישוב השנה לפעילות סדירה לאחר התפוגגות מגפת הקורונה. לאחרונה אף דווח כי גם נינטנדו וחברת טייק 2 (המפיצה של GTA ומשחקי הספורט 2K) לא ייטלו חלק בתערוכה. הצטרפותה של סוני לרשימת המבריזות בהחלט תפגע בחשיבות האירוע, שיהיה נטול הכרזות בגזרת הפלייסטיישן - קונסולת המשחקים המובילה בעולם כיום. האם סוני זוממת לקיים בקרוב אירוע פלייסטיישן בלעדי משלה? ככל הנראה שכן.

לקלן הם כבר לא יגיעו. Playstation,

ג'וני ג'וני קאם הום?

טרם התקבלה הכרזה רשמית, אך קיים חשד סביר שמורטל קומבאט 12 (או ספינאוף כלשהו בסדרה) נמצא בשלבי פיתוח. ההוכחות: ציוץ וידאו של השחקן אנדרו בואן, שמגלם בסדרת משחקי המכות את ג'וני קייג', בו הוא נראה על הסט של אולפני וורנר, המפיצה של מורטל קומבאט. לא מספיק מפליל? אז ברקע של הסרטון נשמעת מנגינה של אחד ממשחקי הסדרה. בום. הטוויסט המפתיע בעלילה: הסרטון אמנם פורסם ביום שני האחרון, אולם הוסר מאז מחשבון הטוויטר של בואן. עוד רמז לכך שיש משהו בהדלפה שלו.

הקרב הבא קרוב מתמיד. Mortal Kombat,

 

טעינו? נתקן! אם מצאתם טעות בכתבה, נשמח שתשתפו אותנו

כדאי להכיר