רגע לפני הדרבי מול לאציו בשבת, אוהדי רומא במפגן אנטישמיות מחליא

אוהדי הג'יאלורוסי הפיצו סטיקרים שבהם נראים אדולף היטלר ובניטו מוסוליני לבושים בחולצה של המועדון, עומדים לצד הדמות מסמל ארגון האולטראס של היריבה העירונית עם מדים של אסיר יהודי בכניסה למחנה אושוויץ • האם זו התשובה לאירוע מזעזע שקרה לפני מספר שנים? ייתכן מאוד שכן

הסטיקרים שהופצעו ברומא. צילום: צילום מסך

אנטישמיות מזעזעת לפני הדרבי של רומא. ארבעה ימים לפני הקרב הגדול של עיר הנצח, אוהדי רומא הפיצו סטיקרים שבהם נראים אדולף היטלר ובניטו מוסוליני לובשים חולצות רומא משני צידיו של מר אנריץ', הדמות האייקונית של אוהדי לאציו לבושה במדי אסיר יהודי בכניסה למחנה אושוויץ.

הסטיקרים הוצמדו לתמרורים, עמודי תאורה וכמה מבנים ונעשו ככל הנראה על ידי אולטראס ידוע של רומא המקורב לחוגי ימין קיצוני. זו לא הפעם הראשונה שהדרבי הנפיץ באיטליה נקשר לשואה.

במרץ לפני שנה, אוהדי לאציו לבשו והציג בגאווה חולצה עם כתוב "היטלרסון 88", בעוד קריאות אנטישמיות נשמעו מהיציע. כמו כן, לפני מספר שנים אוהדי לאציו הפיצו גם הם מדבקות עם דמותה של אנה פרנק לבושה במדי רומא.

אוהד לאציו עם החולצה המזעזעת מהדרבי לפני כשנה, צילום: AP

אוהדי רומא מגיעים לדרבי הקרוב טעונים מאוד לאחר שקבוצתם לא כבשה בארבעת הדרבים האחרונים כשהניצחון האחרון שלהם נרשם במרץ 2022.

israelhayom

הכתבות ועידכוני הספורט החמים אצלך בטלגרם

להצטרפות
הסטיקר שהופץ על ידי אוהדי לאציו לפני מספר שנים,
טעינו? נתקן! אם מצאתם טעות בכתבה, נשמח שתשתפו אותנו

כדאי להכיר