מוניות מעופפות בפריז / the new region

יימשך עד האולימפיאדה? שביתה בנמלי התעופה בפריז

חמישה איגודים של עובדי נמלי התעופה בצרפת ישבתו ב-17 ביולי, תשעה ימים לפני טקס הפתיחה, אך חברי האיגוד יחליטו אם להאריך את השביתה ולהפעיל לחץ • השביתה עלולה לגרום לביטולי טיסות, שיבושים בנסיעות ועיכובים נוספים • ההגעה של נבחרת הכדורגל למדינה תידחה?

[object Object]

אם אתם מתכוונים להגיע בקרוב למשחקים האולימפיים בפריז, אולי תרצו לבדוק את תכניות הנסיעה שלכם לאחר שחמישה איגודים שונים המייצגים את העובדים בנמלי התעופה שארל דה גול ואורלי מתכוונים לשבות למשך 24 שעות.

השביתה הגדולה מתוכננת ל-17 ביולי, תשעה ימים לפני טקס הפתיחה הרשמי של המשחקים. הרקע לשביתה הוא מחלוקת לגבי בונוסים לעובדים, המבקשים לקבל תוספת שכר בתקופת המשחקים בין 26 ביולי ל-11 באוגוסט.

במהלך השביתה בת יום אחד, שאמורה להתחיל ברביעי הבא ב-5:00 בבוקר, חברי האיגוד יחליטו בסופו של דבר אם הם רוצים להאריך את השביתה לקראת המשחקים. הדבר עלול לגרום לביטולי טיסות, שיבושים בנסיעות לבירת צרפת וממנה וגרימת עיכובים במטענים ובבדיקות הביטחון. כדי להכיל את הספורטאים והציוד שלהם, הותקן מסוף מזוודות זמני גדול בסמוך לשארל דה גול לטיפול בכל דבר, החל מקיאקים ועד מוטות קפיצה ואופניים.

הספורטאית הישראלית הראשונה שכבר יצאה למשחקים היא גולשת הגלים ענת ליליאור. עם זאת היא לא הגיעה לפריז אלא לטהיטי, שם ייערכו תחרויות הגלישה. הספורטאים הישראלים הראשונים שייצאו לפריז עצמה הם חברי נבחרת הכדורגל, שצפויה להגיע ב-19 ביולי בתקווה שהשביתה תסתיים עד אז.

israelhayom

הכתבות ועידכוני הספורט החמים אצלך בטלגרם

להצטרפות
שדה התעופה שארל דה גול בפריז, צילום: AFP
טעינו? נתקן! אם מצאתם טעות בכתבה, נשמח שתשתפו אותנו