טרגדיה: מתעמלת נבחרת גרמניה מתה במפתיע בגיל 16 בלבד

מיה סופיה ליאטקה עלתה לסגל הבוגרות רק השנה, ב-2022 זכתה באליפות המדינה בתרגיל החישוק • "מיה עבדה קשה כי היה לה חלום – אולימפיאדת לוס אנג'לס 2028" ספדו לה בהתאחדות המקומית

מיה סופיה ליאטקה. צילום: מתוך טוויטר

מתעמלת נבחרת גרמניה מיה סופי ליאטקה, מתה במפתיע ביום חמישי האחרון בגיל 16 בלבד. כך הודיעה היום (שלישי) התאחדות ההתעמלות הגרמנית. סיבת המוות המדויקת אינה ידועה. 

ההתאחדות הגרמנית (DBT) כתבה: "לא רק התעמלות אומנותית, אלא כל משפחת ההתעמלות בגרמניה אבלה על אובדנה של מיה סופי ליאטקה. תנחומינו העמוקים למשפחתה של מיה בשעות הקשות הללו, ומאחלים להם את כל הכוחות שבעולם על מנת להתמודד עם האירוע העצוב הזה". 

"מיה הייתה מאוד פופולרית ומוערכת על ידי חבריה לקבוצה, כמו גם מאמניה והצוות בשל אופייה הפתוח והישר. עמדה על משמעת, עבודה קשה ואמביציה, כי היה לה חלום - המשחקים האולימפיים ב-2028 בלוס אנג'לס. מחשבותינו עם משפחתה של מיה בתקופה קשה זו, נתגעגע אליה כספורטאית, אך מעל הכל כאדם שתמיד ייזכר". 

ליאטקה התאמנה במרכז הנבחרת בפלבאך-שמידן מאז ינואר 2023. לפני כן בילתה שש שנים בבסיס ההתעמלות האמנותית הלאומי בברלין. גם משפחתה גרה שם כיום.

בשנת 2022, מיה סופי הפכה לאלופת גרמניה לנוער בתרגיל החישוק וסגנית אלופת הקרב רב. על ההצלחות האלו היא נבחרה לספורטאית החודש הצעירה של ברלין. ביולי 2023, היא עשתה את קפיצת המדרגה לסגל הבוגרות בנבחרת הלאומית. 

israelhayom

הכתבות ועידכוני הספורט החמים אצלך בטלגרם

להצטרפות

טעינו? נתקן! אם מצאתם טעות בכתבה, נשמח שתשתפו אותנו

כדאי להכיר