גל כהן גרומי שבר את השיא הישראלי ב-100 פרפר

הישראלי נגע שביעי בקיר בחצי הגמר באליפות העולם, ושבר את השיא עם זמן של 51.79 • שיא ישראלי גם לאביב ברזלי ב-200 מטר גב • שחייניות הדואט נכנסו לראשונה אי פעם בענף השחייה האמנותית לסגל הכסף של הוועד האולימפי

פרנקל מזנק, צילום: סימונה קסטרווילארי

ערב נהדר כחול לבן, עבר הערב (חמישי) על הישראלים באליפות העולם בשחייה בבודפשט. בפעם הראשונה, ארבעה שחיינים יחדיו לקחו חלק בהצגת הערב בשלב חצאי הגמר, וקבעו שני שיאים ישראלים.

 ב-100 מטר פרפר, גל כהן גרומי נגע בקיר במקצה הראשון שביעי - עם זמן של 51.79 שניות, ושבר בשתי מאיות את שיאו הלאומי של תומר פרנקל שנקבע בשנה שעברה בוינגייט, אך זה הספיק לו למקום ה-15 הכללי. מקום אחד אחריו סיים השיאן היוצא פרנקל עם 51.83 שניות. 

אביב ברזלי בת ה-20, השתתפה במשחה חצי הגמר ל-200 גב. כשהשיגה תוצאה נהדרת של 2:10.42 דקות, שברה את השיא הישראלי של עצמה משנה שעברה ברומא , והייתה רחוקה מקום אחד מגמר היסטורי עבורה כשדורגה תשיעית.

כהן גרומי במים, צילום: סימונה קסטרווילארי

הישראלי האחרון שזינק למים היה מירון חירותי, שלקח חלק במקצה ה-50 מטרים חופשי. הישראלי קבע תוצאה מאכזבת יחסית של 22.00 וסיים במקום ה-13.

 מקום עשירי לבלכר ובובריצקי בדואט החופשי באליפות העולם 

 בדואט של נבחרת ישראל בשחייה אמנותית, עדן בלכר ושלי בובריצקי סיימו במקום העשירי בגמר התרגיל החופשי באליפות העולם בבודפשט. שתי השחייניות האולימפיות זכו לציון של 85.6 נקודות, בדיוק אותו הציון שקיבלו במוקדמות התרגיל, וכך גם נותרו במקום ממנו העפילו לגמר. 

מקום עשירי בגמר, צילום: סימונה קסטרווילארי

 כזכור, לפני האליפות הנוכחית מעולם דואט ישראלי לא העפיל לגמר אליפות העולם, ובאליפות הזו עדן ושלי, בהדרכתן של המאמנות אנה טרס וסבטלנה בלכר, עשו זאת פעמיים - מקום עשירי בתרגיל הטכני, וכעת גם מקום עשירי בתרגיל החופשי, שני דירוגי שיא לדואט ישראלי באליפויות עולם.  

בציון המצטבר של שני התרגילים, שהוא גם שיטת הדירוג האולימפית, סיימו שחייניות הדואט במקום השביעי, ונכנסו לראשונה אי פעם בענף השחייה האמנותית לסגל הכסף של הוועד האולימפי.

מי שזכה בזהב בתחרות הוא הדואט הסיני, עם ציון של 95.5667 נקודות, אוקראינה זכתה בכסף עם 91.1667 נקודות, ובארד אוסטריה עם 92.8 נקודות.

הדואט, צילום: סימונה קסטרווילארי

טעינו? נתקן! אם מצאתם טעות בכתבה, נשמח שתשתפו אותנו

כדאי להכיר