שמונה שחיינים ישראלים הבטיחו מקום באליפות העולם בבודפשט

אביב ברזלי, אנסטסיה גורבנקו, לאה פולונסקי, גל כהן גרומי, מירון חרותי, דניס לוקטב, מיכאל לייטרובסקי ותומר פרנקל יטוסו לתחרות היוקרתית בחודש הבא

אנסטסיה גורבנקו. כישרון בלתי נגמר , צילום: אורן אהרוני

תחרות גביע האיגוד בשחייה, שהיוותה תחרות קריטריון  למשימות הקרובות ובעיקר לאליפות העולם בחודש הבא בבודפשט, ננעלה הערב (שישי) במכון וינגייט. שמונה שחיינים תפסו את מקומם על הטיסה לתחרות החשובה. 

גם ללא הכנה מלאה, אלופת אירופה אנסטסיה גורבנקו ממשיכה להראות כמה כישרון טמון בה, וכמה היא מגוונת במשחים השונים, כאשר היתה רחוקה תשע מאיות מלשבור את השיא של אנדי מורז ב-100 מטר חופשי. 

גורבנקו בת ה-18, קבעה 55.02 שניות ועכשיו תתרכז בהכנות לקראת האירוע הגדול בהונגריה, כאשר את המשחה המקביל לגברים, ניצח תומר פרנקל עם 49.15 שניות. 

השיאן הישראלי הטרי ב-100 חזה כריס פיצ'וגין השלים דאבל עם ניצחון גם ב-50 חזה, כשהוא רושם מקבץ נאה של 27.38 שניות במוקדמות ו-27.43 שניות בגמר. אצל הנשים במשחה זה ניצחה קרן אייזברוך עם 33.41. ב-200 גב לנשים ניצחה אביב ברזלי, שכבר השיגה את הכרטיס לאליפות העולם והתקרבה לשיאה הישראלי עם 2:11.46 ד'.  

אצל הגברים, דוד גרצ'יק קבע שיא אישי מרשים כבר במוקדמות של 1:58.20, רק 13 מאיות מקריטריון אליפות העולם. יעקב טומרקין סיים שני בגמר עם 2:00.90 ושלישי היה ענבר דנציגר, שהשיג קריטריון לאליפות אירופה לנוער.  

ב-800 חופשי ניצחו אופק אדיר אצל הנשים עם 9:01.69 ד' ויואב רומנו אצל הגברים עם 8:09.89 ד'. ב-50 פרפר ניצחו ג'סיקה שפילקו עם 27.73 ומרקוס שלזינגר עם 24.08 ש'.  

כאמור, בסיום התחרות שמונה שחיינים ושחייניות קבעו את הקריטריונים לאליפות העולם במשחים אישיים: אביב ברזלי, אנסטסיה גורבנקו, לאה פולונסקי, גל כהן גרומי, מירון חרותי, דניס לוקטב, מיכאל לייטרובסקי ותומר פרנקל.

אל רשימה מכובדת זו יצטרפו בהמשך שחייניות ושחיינים נוספים להשלמת רביעיות השליחים, אליהן נקבעו קריטריונים, וזאת לאחר החלטת צוות המאמנים. 

טעינו? נתקן! אם מצאתם טעות בכתבה, נשמח שתשתפו אותנו

כדאי להכירi