עטאא ג'אבר וחברי נבחרת פלשתין. צילום: רויטרס

"אפס סובלנות לתומכי טרור": מיקי זוהר ביקש לשלול אזרחות לעטאא ג'אבר באופן רשמי

שר התרבות והספורט פנה לשר הפנים משה ארבל וביקש ממנו לשלול את אזרחותו של קפטן נבחרת ישראל הצעירה לשעבר, שמייצג כיום נבחרת פלשתין ובמהלך המשחק מול לבנון ביום חמישי האחרון עלה לכר הדשא עם כאפייה ועמד בדקת זיכרון לזכר הנרצחים הערבים והמחבלים שביצעו את הטבח בשבעה באוקטובר

שר התרבות והספורט מיקי זוהר פנה הערב (שני) לשר הפנים משה ארבל בבקשה לשלול את אזרחותו של שחקן הכדורגל עטאא ג'אבר וקפטן הנבחרת הצעירה לשעבר, שבמשחק מוקדמות גביע העולם 2026 באיחוד האמירויות, שם ייצג את נבחרת פלשתין, הביע הזדהות עם האויב כאשר עמד דקת דומיה לזכר "הקורבנות בעזה״ תוך התעלמות מהנרצחים בצד הישראלי והזדהות עם ארגון הטרור הנאצי חמאס.

בפנייתו לשר הפנים, כותב השר זוהר כי: ״מדובר בשחקן אשר בעברו היה הקפטן בנבחרת ישראל הצעירה, התחנך במחלקת הנוער של מכבי חיפה ושיחק בקבוצה הבוגרת של מכבי חיפה.על רקע הזדהות מובהקת זו עם טרוריסטים האסורה על פי חוק המאבק בטרור, אבקש לשלול את אזרחותו של ג'אבר בהתאם לתנאים הקבועים בחוק האזרחות תשי"ב. על פי החוק האמור רשאי שר הפנים לבטל את אזרחותו הישראלית של אדם אם הוכח שאותו אדם עשה מעשה שיש בו משום הפרת אמונים למדינת ישראל״.

israelhayom

הכתבות ועידכוני הספורט החמים אצלך בטלגרם

להצטרפות

״מעבר לאמור, נראה כי החלטתו של ג'אבר לקשור את גורלו עם אויביה של מדינת ישראל יש בה משום רכישת זכות לאזרחות או ישיבת קבע בשטח המנוי בתוספת לחוק האזרחות, דבר שעל החוק האמור עשוי להוות סיבה לשלילת אזרחות״, כותב השר זוהר. "לא ייתכן שבעיצומה של המלחמה בעזה יבחר אזרח ישראלי להזדהות דווקא עם האויב אשר טבח ורצח למעלה מ-1300 אנשים ישראלים, נשים ותינוקות ב-7 לאוקטובר 2023. אנו נדרשים לגלות אפס סובלנות וכלפי תומכי טרור ולנקוט ביד קשה כלפי כל אזרח ישראלי המביע תמיכה באויב למען ייראו וייראו״. חתם השר זוהר.

טעינו? נתקן! אם מצאתם טעות בכתבה, נשמח שתשתפו אותנו