הפגנה פרו פלשתינית בוושינגטון. צילום: AFP

אירוע חריג בארה"ב: מפגין הצית את עצמו מחוץ לקונסוליה ישראלית עם דגל פלשתין

המפגין הגיע לשערי הקונסוליה באטלנטה והצית עצמו בסיוע של גז • הוא אושפז במצב אנוש • הקונסולית הכללית של ישראל באטלנטה, ענת סולטן-דדון: "טרגי לראות את השנאה וההסתה כלפי ישראל בצורה כל כך מחרידה"

אירוע חריג התקיים הלילה (שבין שישי לשבת, שעון ישראל) כאשר מפגין אושפז במצב אנוש לאחר שהצית עצמו מחוץ לקונסוליה הישראלית באטלנטה. המשטרה המקומית מסרה כי לא מדובר באירוע טרור אלא ב״מחאה פוליטית״ שבה נמצא דגל פלשתין לצד המפגין.

שוטרים מפזרים הפגנה פרו פלשתינית בפריז (ארכיון)

לפי כוחות הביטחון, המפגין הגיע לשערי הקונסוליה והצית עצמו בסיוע של גז, ומאבטח מקומי שניסה לעצור אותו נפצע גם הוא מהאש ופונה לטיפול רפואי במצב קל. בהצהרה לתקשורת עוד אמרו השוטרים כי מדובר באירוע שכלל הצתה מכוונת וכאמור דגל פלשתין היה בסמוך למפגין. טרם ידוע האם המפגין ניסה להיכנס לקונסוליה בטרם הצית עצמו.

ההפגנה הפרו-פלשתינית, צילום: אי.פי.איי

הקונסולית הכללית של ישראל באטלנטה, ענת סולטן-דדון, אמרה בתגובה לאירוע כי ״צר לנו לשמוע על אירוע ההצתה בכניסה לבניין המשרדים. זה טרגי לראות את השנאה וההסתה כלפי ישראל בצורה כל כך מחרידה. קדושת החיים היא ערך עליון בעיננו״.

״תפילותינו עם קצין הביטחון שנפצע בעת שניסה למנוע את המעשה הטרגי הזה. אנו אסירי תודה לגורמי אכיפת החוק והסיוע הרפואי של אטלנטה על כל מה שהם עושים על מנת לשמור על הביטחון במקום״, הוסיפה.

טעינו? נתקן! אם מצאתם טעות בכתבה, נשמח שתשתפו אותנו