"באנו לטהרן בשם עזה הגאה לניחום אבלים": בכיר חמאס אסמאעיל הנייה הגיע להלווית ראיסי

בתיעוד ניתן לראות את ראש הלשכה המדינית של ארגון הטרור כשהוא יושב לצידו של סגן מנהיג חיזבאללה, נעים קאסם • בהצהרה רשמית מטעמו, נמסר: "הנשיא האיראני המנוח אישר שהסוגיה הפלשתינית היא בלב סוגיות האומה ושההתנגדות היא אופציה אסטרטגית"

ראש הלשכה המדינית של חמאס אסמאעיל הנייה בהלווייתו של נשיא איראן ראיסי // רשתות ערביות

התקשורת האיראנית תיעדה היום (רביעי) את ראש הלשכה המדינית בחמאס, אסמאעיל הנייה, במהלך מסע ההלוויה של נשיא איראן ראיסי. בסרטון ניתן לראות אותו כשהוא יושב לצידו של סגן מנהיג חיזבאללה, נעים קאסם.

הלוויתו של נשיא איראן ראיסי בתבריז, צילום: אי.פי.איי

בהצהרה רשמית מטעמו של הנייה, נמסר: "באנו היום לטהרן בשם עמנו ועזה הגאה לניחום אבלים. הנשיא האיראני המנוח אישר שהסוגיה הפלשתינית היא בלב סוגיות האומה ושההתנגדות היא אופציה אסטרטגית. הוא הדגיש שמבול אל-אקצא (מתקפת 7 באוקטובר) היתה רעידת אדמה עבור הישות הציונית. במהלך פגישתנו ברמדאן הנשיא אישר כי ההתנגדות בפלשתין היא החזית הראשונה של ציר ההתנגדות".

הנייה בהלוויית הבכירים האיראנים, צילום: רשתות ערביות

מסע ההלוויה של ראיסי יצא לדרך אתמול, כשלצדו של הנשיא הובאו לקבורה גם יתר שמונת ההרוגים בהתרסקות המסוק בהרים בצפון המדינה, בהם שר החוץ חוסיין אמיר עבדוללהיאן. שרידיהם של הרוגי התאונה הובלו במשאית מיוחדת הפתוחה לתצוגה לקהל ועליה ניצב משמר כבוד של משמרות המהפכה.

אזרחים ניצבו מצידי הדרכים כדי לחלוק כבוד אחרון לאיש שזכה לכינוי "הקצב מטהרן" בשל גל ההוצאות להורג של מתנגדי המשטר שהוביל במהלך כהונתו כראש מערכת המשפט במדינה.

טעינו? נתקן! אם מצאתם טעות בכתבה, נשמח שתשתפו אותנו

כדאי להכיר