תיעוד שפרסמו החות'ים על השתלטות ספינה בים האדום

תקרית נוספת: שתי ספינות בריטיות ואמריקניות הותקפו בים האדום

החות'ים טענו כי פגעו בשתי ספינות "ישראליות" במיצר באב אל-מנדב • דיווח סעודי: ספינות מלחמה של ישראל וארה"ב פעלו נגד התקיפה

סוכנות הידיעות AP דיווחה היום (ראשון) כי ספינה בבעלות בריטית שהפליגה בים האדום וספינה של חיל הים האמריקני נפגעו בעקבות ירי רקטי. הדיווח התבסס על מידע של קבוצת ניטור בריטית. מקורות מסרו לרשת אל-חדת' כי ספינות מלחמה של ארה"ב וישראל פעלו כנגד תקיפת כטב"מים של החות'ים על ספינה בריטית בים האדום. 

דובר החות'ים פרסם הודעה שבה נכתב כי בהתאם להנחיות של מנהיג ארגון הטרור התימני, הם תקפו שתי ספינות "ישראליות" במיצר באב אל-מנדב.

בחיל הים האמריקני אישרו בהודעה שפרסמו כי "ספינת מלחמה, הותקפה בים האדום על ידי טילים ומזל"טים ששוגרו על ידי החות'ים מתימן".

ספינת חיל הים האמריקני, צילום: מהפייסבוק של הצי האמריקני

בה בעת, דווח על פעילות של כטב"מ באזור. בהמשך לכך, ארגון הטרור החות'י הודיע כי ימסור הצהרה. לפני חידוש הלחימה נגד חמאס ברצועת עזה, החות'ים הצהירו כי יחזרו לבצע פעולות צבאיות נגד ישראל וימשיכו למנוע מכלי שיט ישראליים לעבור בים האדום. 

על פי הדיווח בסוכנות הידיעות AP מדובר בכלי שיט שנשא את דגל איי בהאמא כשהפליג כמה עשרות מיילים ימיים מהחוף המערבי של תימן. כלי השיט שידר אותות מצוקה בשל חשש ממתקפת טילים או מפשיטה ימית. 

מאז 7 באוקטובר שיגרו החות'ים מתקפות טילים וכטב"מים לעבר ישראל שיורטו ולא הובילו לנפגעים. נוסף על כך, בארגון חטפו ספינה יפנית בטענה שהיא ישראלית בגלל בעלות חלקית של איש עסקים ישראלי בחברה שהחכירה את כלי השיט לחברה היפנית.

ביום חמישי התרחש פיצוץ מסתורי ביום חמישי בצנעא. החות'ים טענו שמדובר בפיצוץ של נפלים כתוצאה מדליקה של עצים יבשים. מנגד, כלי תקשורת סעודיים דיווחו כי מדובר במחסן נשק שהכיל טילים מדויקים וכטב"מים. דובר צה"ל רמז בימים האחרונים כי ישראל לא קשורה לתקרית הזו. 

טעינו? נתקן! אם מצאתם טעות בכתבה, נשמח שתשתפו אותנו