"הובנו לא נכון": משרד החוץ הפלשתיני מחק את ההודעה על הטבח

בהודעת הרשות נטען כי מסוקי צה"ל הם שהרגו את האזרחים הישראלים במסיבה ברעים וביישובי העוטף • לאחר גינויים מקיר לקיר בהנהגה הישראלית, נמחקה ההודעה

אבו מאזן. צילום: רויטרס

אחרי הסערה שחוללה הודעת משרד החוץ הפלשתיני שפורסמה אתמול (ראשון) שבה הטילו ספק בטבח שביצעו מחבלי חמאס במסיבת הטבע בשבעה באוקטובר, ברמאללה הסירו את הפרסום ומחקו את ההודעה מהפלטפורמות השונות.

גורם במשרד החוץ הפלשתיני אמר ל"ישראל היום" כי תוכן ההודעה שיצאה הובן לא נכון בצד הישראלי ולכן הוחלט להסירה. "הורדנו את זה אחרי שראינו שבצד הישראלי ונתניהו פרשו את זה כאילו שאנחנו תומכים בטבח. ההאשמות שנתניהו הפנה אלינו מוטעות", ציין.

"בהודעה שלנו שיצאה אנחנו נשענו על הדיווח שנכתב בתקשורת הישראלית ולא הייתה כל כוונה לתמוך בטבח. לא ייתכן שמישהו יבין את העמדה של הצד הפלשתיני בצורה לא נכונה, אנחנו גינינו את הפגיעה באזרחים".

בהודעה שפורסמה אתמול נטען כי מסוקי צה"ל הם שתקפו את משתתפי המסיבה ברעים ואף חלק מיישובי העוטף: "לפי התקשורת העברית, תחקיר ראשוני של המשטרה הישראלית הוכיח שמסוקים ישראליים הפציצו את האזרחים הישראליים ב-7 באוקטובר, שהשתתפו בפסטיבל הטבע. חיל האוויר הישראלי עומד מאחורי ההרס הגדול באזור ובחלק מההתנחלויות (יישובי עוטף עזה), אחרי שיושם מה שמכונה פרוטוקול חניבעל, שמאפשר למשטרה ולצבא הכיבוש להרוג את כולם".

עוד נכתב בהודעה כי משרד החוץ של הרשות מעלה ספק בגרסאות הישראליות בעניין "ההרס והרצח שהתרחש באזור, במיוחד בכל הנוגע לסרטונים, שהראו את ההרס והשריפות שפרצו בכמה מהבתים כתוצאה מההפצצה. אנחנו דורשים מכל כלי התקשורת והגורמים האחראים באו"ם וממנהיגי המדינות לעקוב את הסוגייה".

את הודעת הרשות גינו מכל קצותה קשת הפוליטית בישראל - החל מראש הממשלה נתניהו, דרך השר סמוטריץ', יו"ר האופוזיציה יאיר לפיד ועד ליו"ר מפלגת העבודה מרב מיכאלי.

טעינו? נתקן! אם מצאתם טעות בכתבה, נשמח שתשתפו אותנו

כדאי להכיר