סינוואר: "אני לא מתחבא, לא עושה חשבון לכיבוש"

מנהיג חמאס בעזה הגיע למשרדי אל-ג'זירה ברצועה כדי להביע תנחומים על מותה של שירין אבו עאקלה • "הניסיונות למנוע את מסע הקבורה ותקיפת ארונה, על פשעים אלה אין התיישנות" • בתוך כך, הוחלט על פתיחת מעבר ארז ליציאת פועלים ובעלי היתרים מרצועת עזה

סינוואר במשרדי אל-ג'זירה, צילום: רשתות ערביות

בסרטון שמופץ ברשתות החברתיות הפלשתיניות נראה מנהיג חמאס בעזה, יחיא סינוואר, במשרדי אל-ג'זירה, מגיב לאיומים בישראל הקוראים לחיסולו.

"אני לא בא לפה כמתחבא, אני מוכן לעלות לאוויר בשידור חי, אנחנו לא עושים חשבון לכיבוש".

מקורות פלשתינים דיווחו כי סינוואר בא למשרדי אל-ג'זירה ברצועה כדי להביע תנחומים על מותה של העיתונאית שירין אבו עאקלה, בפני צוות הערוץ והנהלתו.

"שירין הייתה סמל לאשת תקשורת פלשתינית, שסיקורה ליווה את הסוגייה הפלשתינית במשך יותר מ-20 שנה. שירין היתה חשופה לחיסול יותר מפעם אחת. כאשר פגעו בה, ואחר כך הניסיונות למנוע את מסע הקבורה ותקיפת ארונה, על פשעים אלה אין התיישנות", אמר סינוואר. "מי שהחליט לשבור את ידה של ג'יבארה בודירי בשייח' ג'ראח, הוא גם מי שקיבל החלטה להרוג את שירין אבו עאקלה", אמר סינוואר בהתייחסו לפעולות המשטרה כלפי עיתונאית רשת אל-גז'ירה, ג'יבארה בודירי באירועי שייח' ג'ראח בשנה שעברה.

בתום הערכת מצב ביטחונית, הוחלט הערב (מוצ״ש) על פתיחת מעבר ארז ליציאת פועלים ובעלי היתרים מרצועת עזה החל מיום ראשון הקרוב, ה-15 במאי 2022. זאת לראשונה מאז נסגר בתאריך ה-3 במאי 2022. המשך המדיניות האזרחית תתאפשר בהתאם להערכת המצב ולשימור היציבות הביטחונית.

טעינו? נתקן! אם מצאתם טעות בכתבה, נשמח שתשתפו אותנו

כדאי להכירi