השמעה
ליצמן על ליברמן: "מטומטם, יש לו הבנה בוודקה ובטניס" // צילום: ערוץ הכנסת

ליצמן תקף את ליברמן: "מטומטם, מבין בוודקה ובטניס"

הח"כ מיהדות התורה ושר הבריאות לשעבר ביקר את שר האוצר בשל התנגדותו להענקת פטור ממע"מ לתרופות אונקולוגיות • יוזם הצעת החוק ח"כ אמסלם: "לטלוויזיות באילת יש פטור ממע"מ, לתרופות בשביל אנשים שרוצים כמה שבועות לחיות - אין" • בישראל ביתנו התייחסו לדבריו של ליצמן ומסרו: "התרגלנו כבר להערות הגזעניות של ליצמן וחבריו, הם בפאניקה מאובדן השליטה על הברז של תקציב המדינה"

ח"כ יעקב ליצמן (יהדות התורה) תקף הערב (רביעי) בחריפות את שר האוצר אביגדור ליברמן וכינה אותו "מטומטם".

ליצמן, שר הבריאות לשעבר, תקף את השר מישראל ביתנו, בשל התנגדותו להצעת החוק של ח"כ דודי אמסלם (הליכוד) להענקת פטור ממע"מ למכירת תרופות אונקולוגיות.

"משרד האוצר מטומטם, לא מבינים ששר האוצר מטומטם, שצריך להציל אנשים", אמר ליצמן. "יש לו הבנה בטניס, יש לו הבנה בוודקה. בזה אין לו הבנה".

השר אביגדור ליברמן, צילום: אורן בן חקון

בישראל ביתנו התייחסו לדבריו של ליצמן ומסרו: "התרגלנו כבר להערות הגזעניות של ליצמן וחבריו. הם בפאניקה מאובדן השליטה על הברז של תקציב המדינה וניכר שהם בקריז של גמילה. שר האוצר ימשיך להוביל להעברת תקציב אחראי וחברתי, בעוד שליצמן ימשיך לצעוק גוואלד מהיציע".

יוזם הצעת החוק, ח"כ אמסלם, תיאר את הניסיון שלו עם היעדר הפטור לפני 12 שנים, מהתקופה שרעייתו הייתה חולה (לאחר מכן היא נפטרה). "נאלצתי לרכוש תרופה לאשתי ב-50 אלף שקל בחודש", אמר ח"כ אמסלם.

"אני פתאום שומע מהחברה: 'לא כולל מע"מ'. אני נפלתי מהכיסא. טלוויזיות באילת זה ללא מע"מ, פירות וירקות זה בלי מע"מ. זה תרופות לאנשים שרוצים עוד כמה שבועות לחיות. אני רוצה לראות מי זה הבן אדם שעשה את זה? מי התנגד לזה?".