השמעה
דרעי | צילום: אורן בן חקון

דרעי: "פירוק ממשלת האחדות - טעות גדולה של נתניהו"

יו"ר ש"ס התייחס לממשלה שעומדת לקום: "בשום אופן לא אכנס אליה ולא אתן לה לגיטימציה" • "בנט אמר לי 'אתה הכי מתאים לתפקיד רה"מ', אבל אין לי את הסגולות של לעשות הכל כדי לשבת על הכיסא הזה"

שלושה ימים להשבעה: יו"ר ש"ס, שר הפנים אריה דרעי, ציין היום (חמישי) כי "בשום אופן לא אכנס ולא אתן לגיטימציה לממשלה הזו". לדבריו, "אם תיווצר סיטואציה שבה יגידו 'טעינו, אנחנו חוזרים בחזרה ונותנים לליכוד ולמי שיעמוד בראשו את השלטון', אני מוכן לשמוע". הדברים נאמרו במסגרת ראיון בגל"צ.

"יש לי הרבה ביקורת על נתניהו", הוסיף. "זו הייתה טעות גדולה שלו - ושלי שלא נלחמתי איתו - לפרק את ממשלת האחדות הנוכחית, שהייתה ממשלה נהדרת".

"בנט אמר לי במהלך המשא ומתן 'אתה הכי מתאים לתפקיד רה"מ, הכי מנוסה. למה שלא תיקח את זה?' אבל אין לי את הסגולות של לעשות הכל כדי לשבת על הכיסא הזה", אמר.

דרעי נשאל אם יתפטר מהכנסת: "אני לא הכי חזק בעבודת הכנסת, וחשבתי שאם נלך לאופוזיציה אקדיש את הזמן שלי לדברים אחרים - אבל הבנתי שזאת טעות. נישן בכנסת, נאכל שם, נעבוד ונשרת את הציבור", ענה.

על האמירות החריפות של הח"כים החרדים נגד בנט: "כולנו יהודים, לא משנה איזה סוג של כיפה, ואין לאף אחד זכות להגיד מי לא. זה לא הסגנון שלי. הדברים של ליצמן נובעים מכאב נוראי, אל תשפטו אותו על המילה הזו". הכוונה היא לקריאה של ליצמן וגפני לבנט "להוריד את הכיפה".