זעם הלוחמים על חוק הגיוס: הקצין שנפצע קשה לח״כ אלמוג כהן: ״תוקע סכין בגב הלוחמים״; חברו לפלוגה של ברקת: ״בז לך״

הקצין הגיב לדברים שכתב נגדו ח"כ כהן: "אלמוג, אתה חלק מהקואליציה שסירבה לשמוע את אזהרות ראשי מערכת הביטחון" • ביקורת הוטחה גם בשר ניר ברקת מצד סגנו בפיקוד על פלוגה 890 בזמן שירותו בצבא: "הוכחת פעם נוספת על העדפתך את טובתך האישית על טובת בטחון המדינה"

ח"כ אלמוג כהן, ארכיון. צילום: אורן בן חקון

ח"כ אלמוג כהן מעוצמה יהודית הטיח בקצין שנפצע קשה בעזה: "אזכיר לך לא לסובב את הסכין של הסרבנות בגב ילדינו. שמא תביאו עלינו אסון נוסף", כך כתב בחשבון ה-X שלו (טוויטר לשעבר). דבריו של אלמוג כהן הגיעו לאחר ביקורת שהטיח בו הקצין.

הקצין נגדו כתב כהן את הדברים הגיב: "ב-7.10 הוקפצתי למילואים בפעם הראשונה בחיי ומאז הספקתי להלחם בקרבות בצפון הרצועה ובדרום הרצועה עד שנפצעתי קשה בדצמבר. אחרי קרוב לחודשיים של אשפוז בבית חולים, החלטתי בניגוד להמלצת הרופאים לסיים את השיקום טרם החלמתי כדי שאוכל לחזור לחניכים שלי בהקדם האפשרי. בימים האחרונים אני מקבל את האישורים האחרונים מהרופאים לטובת ביטול הפטור ממילואים שקיבלתי בעקבות הפציעה כדי לחזור לכשירות לקראת הזימון הקרוב של הפלוגה היקרה שלי.

אלמוג כהן, אלי אלבג וקריעת כתב התביעה אצל "אופירה ולוינסון"// ערוץ 12

"אלמוג, אתה חלק מהקואליציה שסירבה לשמוע את אזהרות ראשי מערכת הביטחון ורצתה לבצע הפיכה, אתה חלק מהקואליציה שהצליחה להפוך אסון לאומי לבידוד עולמי. אתה חלק מהסיעה שהביאה לשיא נרצחים והפיכת המשטרה למיליציה פרטית.

"אתה חלק מקואליציה וסיעה שמחלישה את צה״ל בזמן מלחמה בשביל גחמה פוליטית, אתה חלק מהקואליציה שסימנה בוגדים בצבא ובתקשורת ובשב״כ. אתה חלק מהקואליציה שנותנת שירותים רק לערים ליכודיות. אתה חלק מהקואליציה שמגדפת משפחות חטופים ומשפחות שכולות, אתה חלק מהקואליציה שאחראית להפקרה הקטלנית בהיסטוריה של תושביה".

ניר ברקת חוטף ביקורת מסגנו

דורון, סגנו של שר הכלכה ניר ברקת בצנחנים ביקר את הצבעתו של השר בעד החלת דין הרציפות על חוק הגיוס, וכתב בקבוצה של הצוות: "ניר ברקת, מ"פ נובמבר 81, גדוד 890. אין מקום מתאים יותר מקבוצת הווצאפ הפלוגתית שלנו ( "נובמבר 81 מאז ומתמיד") אשר לחמה יחד בשל"ג. להגיב על הצבעתך בעד חוק ההשתמטות, בו הוכחת פעם נוספת על העדפתך את טובתך האישית על טובת בטחון המדינה! בז לך!

מחאה מחוץ לביתו של ברקת: ארגון אימהות בחזית הציב קיר זיכרון עם שמות חללי חרבות ברזל // ארגון "אמהות בחזית"

"דורון הסמ"פ שלך בוגר 25 שנות פעילות בטחונית. כל ילדיי משרתים בימים אלו בצבא".

טעינו? נתקן! אם מצאתם טעות בכתבה, נשמח שתשתפו אותנו

כדאי להכיר