ראש השב"כ רונן בר וההתכתבות מקבוצת הממשלה. צילום: קוקו

"כשל ב-7.10 ובהגנה על מעון רה"מ": השר אליהו קורא להתפטרות ראש השב"כ

בקבוצת הוואטסאפ של חברי הממשלה כתב השר מעוצמה יהודית: "מי שכשל ואשם באופן מובהק באסון הביטחוני של שמיני עצרת, מי שאפשר את המחדל של פריצת מעטפת האבטחה בבית רה"מ צריך לעזוב את תפקידו, ודאי שלא למנות אנשים בדמות הכישלון שלו" • השר סופר הגיב לו: "גם במחלוקות צודקות יש דרך לטפל"

"אם נמשיך להתעלם ממחדל המינויים לא נוכל לרחוץ בניקיון כפינו": השר עמיחי אליהו מעוצמה יהודית קרא הבוקר (רביעי) בקבוצת הוואטסאפ של הממשלה להתפטרותו של ראש השב"כ רונן בר. 

"מי שכשל ואשם באופן מובהק באסון הביטחוני של שמיני עצרת, מי שאפשר את המחדל של פריצת מעטפת האבטחה בבית רה"מ צריך לעזוב את תפקידו, ודאי שלא למנות אנשים בדמות הכישלון שלו". השר אליהו התייחס למהומות אמש ליד מעון ראש הממשלה בירושלים, שהובילו גם להגעתו של בר למקום ואף להוצאת הודעה חריגה הבוקר. 

ביקורת חריפה על ראש השב"כ. השר עמיחי אליהו, צילום: אורן בן חקון

השר אליהו המשיך: "כשאנחנו מדברים, האחריות המצופה מאיתנו, לקיחת האחריות שלנו - חברי ממשלת ישראל. התביעה המרכזית מאיתנו היא לשנות את תפיסת המערכות הביטחונית על מנת שנוכל לחיות פה בביטחון. אם נמשיך להתעלם ממחדל המינויים לא נוכל לרחוץ בניקיון כפינו".

השר אופיר סופר (הציונות הדתית) הגיב לו בקבוצה. "אנחנו בתקופה רגישה וגם במחלוקות צודקות יש דרך לטפל. אם לא ננהג כך - נתפרק".

טעינו? נתקן! אם מצאתם טעות בכתבה, נשמח שתשתפו אותנו