"סרט הזוועות" הוקרן שוב בכנסת: חטיב יאסין שהכחישה את הזוועות בכתה

עשרות חברי כנסת וח"כים לשעבר הגיעו לכנסת וצפו בסרטון הזוועות מאירועי 7 באוקטובר, בהם חברת הכנסת שהושעתה, אחמד טיבי ואיימן עודה • ח"כ ניסים ואטורי סיפר: "אני חנוק, רואים שם זוועות שאי אפשר להעלות על הדעת"

דבריה של חברת הכנסת חטיב יאסין שעוררו סערה \ צילום: מתוך ערוץ הכנסת

"סרט הזוועות" של דובר צה"ל המתעד את הטבח בעוטף הוקרן שוב בכנסת היום (רביעי). הח"כית אימאן חטיב יאסין שאמרה ש"לא טבחו ולא אנסו" בכתה, וכך גם ח"כ אחמד טיבי. 

חטיב יאסין, כזכור, הושעתה בעקבות דבריה, ולכן בחרה להגיע ולצפות בסרט המזוויע ביחד עם חברי כנסת נוספים, בהם מירי רגב, יצחק וסרלאוף, אחמד טיבי, איימן עודה, מיכאל ביטון וניסים ואטורי, לצד חברי כנסת לשעבר כמו מוטי יוגב עומר ינקלביץ, עוזי לנדא ויגאל ביבי.

ח"כ חטיב יאסין, צילום: אורן בן חקון

חבר הכנסת ניסים ואטורי, שצפה בסרטון, סיפר: "אני חנוק. רואים שם זוועות שאי אפשר להעלות על הדעת. הכי כואב זה הילדים, אני אבא לילדים, לראות ילד שצועק 'למה אני חי' אחרי שאבא שלו קפץ על רימון להציל אותו ואת אחיו זה קשה מאוד. זה מחריד, אסור לנו לסלוח להם לעולמים. הם המציאו את הרוע מחדש".

תמונות החטופים בכנסת, צילום: אורן בן חקון

חבר הכנסת מיכאל ביטון אמר ל"ישראל היום": "זה היה קשה. היו כמה רגעים שהייתי צריך להוריד את העיניים, כי זה דברים קשים מאוד. אי אפשר לתאר את זה בכלל. חובה על אנשי ציבור, תקשורת, מנהיגים בארץ ובעולם שכשגרירים צריכים לאזור כוחות ולצפות בזה. זה מסביר איזו מפלצת נבנתה לנו במעבר לגדר, להבין את האידאולוגיה שלהם שמוכנה לשרוף אנשים בחיים, להרוג אבות לעיני ילדיהם, המראות הללו נצרבים בנשמה. יגרמו לנו לזכור ולא לשכוח".

טעינו? נתקן! אם מצאתם טעות בכתבה, נשמח שתשתפו אותנו

כדאי להכיר