המערכת הפוליטית סוערת: "נתניהו מרעיל את השיח עם 'מס עבאס' - אבל חותם על הצ׳ק"

בעקבות הפרסום ב"ישראל היום" כי ראש הממשלה יעביר מיליארדים לערבים באות התגובות • ח"כ מיש עתיד ולדימיר בליאק "חבורה של שקרנים"

נתניהו עם הרכב הממשלה החדש, צילום: אוהד צויגנברג

בעקבות הפרסום הבוקר (ראשון) ב"ישראל היום" כי רה"מ בנימין נתניהו מתכוון להעביר למגזר הערבי סכום של 30 מיליארד דולרים, המערכת הפוליטית סוערת.

הח"כ לשעבר אביר קארה כתב בציניות: "מה? מה פתאום".

ח"כ עידן רול מיש עתיד צייץ בחשבון הטוויטר שלו בתגובה כי "ביד האחת נתניהו מרעיל את השיח עם ״מס עבאס״, ביד השנייה חותם על הצ׳ק". 

חבר הכנסת מיש עתיד, ולדימיר בליאק, כתב: "הבוקר כל מכונת הרעל הענפה של נתניהו בתקשורת ובכנסת תסביר, מדוע המהלך הזה חיוני ונכון. 'מס עבאס', עאלק. חבורה של שקרנים". 

רביע באדר, יועצו של השר לשעבר מאיר כהן מיש עתיד צייץ כי "אני מפרגן לנתניהו שמעביר מיליארדים לציבור הערבי בישראל, כי הם אזרחים כמו כל אזרח במדינה ומגיע להם תקציבים ועכשיו אני שואל אותך נתניהו, בשביל מה הסתת נגד הציבור הערבי בקמפיין שלך? בשביל מה אמרת ״מס עבאס״? בשבילי מה אמרת שממנים את האחים המוסלמים? היה שווה קמפיין השנאה שלך נתניהו??". 

כאמור, לאורך השנה וחצי של ממשלת בנט־לפיד זעמו באופוזיציה על כך שהשניים העבירו כ־30 מיליארד שקלים לסיעת רע"מ לטובת החברה הערבית. ואולם, ימים אחדים לאחר הקמת ממשלת הימין מתברר כי בכוונת  נתניהו להעביר למגזר בדיוק את אותו הסכום. 

נציין כי במהלך המשא ומתן הקואליציוני דרש נתניהו את העברת הרשות לפיתוח כלכלי במגזר הערבי מהמשרד לשוויון חברתי למשרד ראש הממשלה, אך בסוף הוחלט שהיא תישאר במשרד לשוויון חברתי אצל השר שיקלי מהליכוד. בכך ביקש למנוע את העברת תקציב הרשות, כ־30 מיליארד שקלים, לסמוטריץ', לבן גביר או לחרדים. כעת ברור מדוע עשה זאת - כדי לשלוט בהעברת הכספים לציבור הערבי.

טעינו? נתקן! אם מצאתם טעות בכתבה, נשמח שתשתפו אותנו

כדאי להכיר