כמו נתניהו, כחלון וסער: בנט לקח פסק זמן – וגם הוא יחזור

בימין מחפשים בנרות "מפלגת לוויין" לאנשי ימין שאינם חרדים, אינם מהציונות הדתית ואינם רוצים להצביע לנתניהו או לליכוד • עבור שקד זו הזדמנות: היא תעמוד אמנם בראש מותג חבול ופצוע אך בידיה להפוך את המצב

בנט ושקד (ארכיון), צילום ארכיון: גדעון מרקוביץ'

רה"מ נפתלי בנט לא פרש אתמול מהפוליטיקה, נפתלי בנט לקח פסק זמן מהחיים הפוליטיים. החלטה נכונה מבחינתו - במונחים של ראשי ממשלה בישראל שגילם נע סביב 70, נפתלי בנט הוא נער צעיר ורענן בן 50 בלבד. בנט ייקח פסק זמן, יישב בחוץ, ישמור על שקט, יבליח מפעם לפעם לראיונות תקשורתיים ולנאומים ציבוריים מדודים, כשהוא נישא על גבי התואר היוקרתי "ראש הממשלה לשעבר".

בנט מצטרף לרשימה של פוליטיקאים שעשו את אותה הדרך - בנימין נתניהו שפרש וחזר, משה כחלון שפרש בשיא וחזר כבשורה חברתית, גדעון סער שהלך לגדל את בנו דוד וחזר כשהוא בולט מעל כולם בליכוד, ואז פורש ומקים מפלגה משלו. גם בנט יחזור.

בנט הכריז רשמית על פרישה: "אשאר חייל נאמן של הארץ" // צילום: ערוץ הכנסת

המשמעויות הפוליטיות של פרישת ראש ממשלה קטנות מהכותרת המפוצצת. ימינה אינה מפלגת שלטון. היא קבוצה קטנה מאוד של אנשים מסוכסכים ומפולגים שיתפצלו לכל עבר. שיקלי עזב, אורבך וסילמן כבר בדרך לליכוד. כהנא יתדפק על דלתות כחול לבן או יש עתיד. אביר קארה ושירלי פינטו עשויים להישאר עם שקד או לחפש בית אחר בחוץ.

איילת שקד תעמוד בראש מותג חבול ופצוע, אך בעל משמעויות כלכליות של כמה מיליוני שקלים, שעשויים להיות משמעותיים כשמדובר בבחירות חמישיות בתוך שלוש שנים. אף שהמצב של שקד בראשות ימינה נראה עכשיו יותר כמו עול מאשר הזדמנות, היא יכולה להפוך את המצב.

בימין מחפשים בנרות "מפלגת לוויין" - מפלגה שתהיה כתובת לאנשי ימין שאינם חרדים, אינם מהציונות הדתית ואינם רוצים להצביע לנתניהו או לליכוד, ותסייע לגוש הימין להגיע ל-61 המנדטים. שקד אמרה לאורך כל דרכה כי אינה פוסלת את נתניהו. נכון ששקד נחשבת סדין אדום בעיני לא מעט אנשי ליכוד, ונכון שהכוח האלקטורלי של ימינה מרוסק, אבל מערכת בחירות בישראל מתאפיינת בתנודות הזויות במיוחד.

טעינו? נתקן! אם מצאתם טעות בכתבה, נשמח שתשתפו אותנו

כדאי להכיר