ירי החיילים והעיכוב בחקירה: השאלות הקשות סביב מותו של יובל דורון קסטלמן ז"ל

מחקירה ראשונית של המקרה, עולה שאחד משני החיילים שנטרלו את שני המחבלים חשד שקסטלמן הוא מחבל נוסף וירה בו • בתיעוד מהאירוע נראה כיצד קסטלמן נורה בעודו שרוע על הכביש, מרים ידיים ומסיר פריט לבוש כדי להראות שאין הוא נושא מטען • קרוב לוודאי שבמצ״ח ובמשטרה יבדקו, על רקע עדויות החיילים, מדוע ירו לעבר קסטלמן

יובל דורון קסטלמן ז"ל. צילום: בית החולים שערי צדק

במצ״ח ובמשטרה צפויים להמשיך לחקור את תקרית הירי בשוגג במסגרת הפיגוע בירושלים שאירע אתמול (חמישי), שבמסגרתו נורה למוות עו״ד יובל דורון קסטלמן ז״ל לאחר שנחשד כמחבל.

במשטרה הודיעו מוקדם יותר היום שלפי חקירה ראשונית של המקרה, עולה שאחד משני החיילים שנטרלו את שני המחבלים חשד שקסטלמן הוא מחבל נוסף וירה בו.

תיעוד חדש מהפיגוע בירושלים: שני מחבלים יורדים מרכב - ויורים לכל עבר לכיוון טרמפיאדה עמוסה 27א

התיעוד שהופץ ברשתות החברתיות מהאירוע מעלה כמה שאלות קשות סביב המקרה. נדגיש כי פרטי המקרה טרם התבררו במלואם. בתיעוד נראה כיצד קסטלמן נורה בעודו שרוע על הכביש, מרים ידיים ומסיר פריט לבוש כדי להראות שאין הוא נושא מטען. קרוב לוודאי שבמצ״ח ובמשטרה יבדקו, על רקע עדויות החיילים, מדוע ירו לעבר קסטלמן.

קסטלמן, שפונה לבית החולים במצב אנוש, הוגדר תחילה אלמוני כשהתקבל בבית החולים. למעשה, נראה שעד לשעות הערב המוקדמות לא התברר שבמסגרת הפיגוע אירעה תקרית של ירי בשוגג. בהמשך הוחלט כי גופתו לא תועבר לבדיקה במכון לרפואה משפטית באבו כביר.

קסטלמן מרים את ידיו אך החיילים ירו בו בכל זאת,

בצה״ל הודיעו תחילה כי האירוע ייחקר במשטרה ובשב״כ, אך בהמשך, לאחר ביקורת ציבורית, הכריזו כי גם מח״ש תיקח חלק בחקירת המקרה.

קסטלמן ז״ל היה בן 38, עורך דין בנציבות שירות המדינה. הניח אחריו משפחה וחברים. היום הוא יום הולדתו הלועזי והעברי. משפחתו סיפרה: ״תמיד היה גיבור והראשון לזנק להציל חיים, וכך עשה גם הפעם״.

טעינו? נתקן! אם מצאתם טעות בכתבה, נשמח שתשתפו אותנו

כדאי להכיר