"נמאס לנו לספור את מתינו באיפוק"

במאמר מיוחד שמתפרסם בגיליון "פורבס ישראל", מבהירה ד"ר מרים אדלסון כי הפגנות התמיכה בפלשתינים בבירות המערב הן "חגיגות הלל לפלצות" • מו"ל "ישראל היום" קוראת לחדול את הקולות שחותרים ל"פשרה" עם מרצחי חמאס

הפגנת תמיכה בפלשתינאים בטורינו, איטליה. צילום: אי.פי

מו"ל "ישראל היום", ד"ר מרים אדלסון פרסמה טור מיוחד לעיתון "פורבס ישראל". במאמרה, תחת הכותרת "כמתים בעינינו", מבקרת ד"ר אדלסון בתקיפות ארגונים אנטי-ישראליים בעולם, ומבהירה כי הפגנות התמיכה בחמאס ובפלשתינים בבירות המערב אינן "מחאות" לגיטימיות אלא "חגיגות הלל לפלצות".

"האנשים האלה אינם המבקרים שלנו. הם אויבינו. הם נותני החסות האידאולוגית במדינות המערב לאלה שמוכנים לעשות הכל כדי לנשל אותנו מהמזרח התיכון. לפיכך, הם צריכים להיות כמתים בעינינו". כותבת ד"ר אדלסון במאמר הפותח את גיליון אוקטובר-נובמבר 2023 של המגזין.

ד"ר מרים אדלסון בבאזל, 2022, צילום: יוסי זליגר

בהמשך, מציינת ד"ר אדלסון את המלחמות שניהלו מדינות המערב באפגניסטן, עיראק וסומליה שבהן נשפך דם רב (רב משמעותית מהמלחמה הנוכחית ברצועת עזה), ומפנה אצבע מאשימה כלפי אלו המבקרים את דרכי הפעולה של כוחות צה"ל שמנסים לצמצם את הפגיעה באזרחים ובחפים מפשע.

כמו כן, המאמר מבקר באופן נוקב את הקולות הדיפלומטיים שחותרים כל העת לפשרה עם ארגון המרצחים חמאס, ומעלה את השאלה האם היו מעלים בדעתם לקיים מו"מ עם הנאצים, אל-קאעידה או דאעש.

את המאמר חותמת ד"ר אדלסון במילים אלו: "אנו הישראלים, אנו היהודים, אוהבים את החיים. ונמאס לנו מלספור את מתינו באיפוק. נתנו כל כך הרבה לעולם, כל כך הרבה לדורי דורות של ציוויליזציה – הגיע הזמן שהעולם יחזיר מידה כנגד מידה. אל תהיו כמתים בעינינו. היו הגונים. הפגינו בהירות מוסרית ואינטלקטואלית. היו אמיצים. לא נסלח לאויבינו בעזה או בכל מקום אחר. אם אתם לא הייתם סולחים. ולא נשכח את הרבים שעומדים לצידנו, בהבנה שמאבקינו הוא גם מאבקם".

טעינו? נתקן! אם מצאתם טעות בכתבה, נשמח שתשתפו אותנו

כדאי להכיר