מרתיח: חייל מילואים חובש כיפה הותקף בידי פלג קיצוני בבני ברק

לפי עדויות, קראו נערים קריאות נאצה נגד החייל, והפכו פחי זבל בסמוך למכוניתו • המשטרה עצרה חשוד בן 23 מבני ברק בחשד לתקיפה • השר גולדקנופף: "'ואהבת לרעך כמוך' נאמר על כל יהודי באשר הוא, על אחת כמה וכמה על חיילי צה"ל" • ראשי הישיבה שבחוריה תקפו את החייל הביעו את התנצלותם על התקרית בפני איש המילואים והבהירו כי זו אינה דרכם

חייל מילואים הותקף בבני ברק // אליעזר פינשטיין

חייל מילואים חובש כיפה, תושב נתניה המשרת ביחידה לזיהוי חללים במחנה שורה, הותקף היום (שני), בידי בני נוער המשתייכים לפלג קיצוני בחסידות בוהוש. לפי עדויות, קראו הנערים קריאות נאצה נגד החייל, והפכו פחי זבל בסמוך למכוניתו. תלונה הוגשה למשטרה לאחר המקרה.

עוד באותו הערב, מספר שעות לאחר במקרה, המשטרה עצרה חשוד בתקיפת חייל המילואים בבני ברק. המשטרה החלה בפעולות חקירה ואיתור חשודים, ובמסגרת החקירה נעצר חשוד בן 23 מבני ברק בחשד לתקיפה.

חייל מילואים הותקף בבני ברק, צילום: אליעזר פינשטיין

מעיריית בני ברק נמסר כי "ככל הנראה בני הנוער אינם תושבי העיר. מדובר במקרה חמור שאותו מוקיעה בני ברק ומגנה בכל פה. צוותי השיטור הונחו לפעול מיידית ולהביא למעצר החשודים ולנקיטת הליכים. בני ברק מוקירה ומעצימה את הלוחמים המוסרים נפש למען העם והארץ. אין ולא תהיה להתנהגות פסולה זו כל דריסת רגל בעירנו".

יו"ר יהדות התורה השר גולדקנופף הגיב גם הוא: "אני מגנה בחריפות את תקיפת החייל החרדי בבני ברק ע"י גורמים משולי המחנה. 'ואהבת לרעך כמוך' נאמר על כל יהודי באשר הוא, על אחת כמה וכמה על חיילי צה"ל הגיבורים המחרפים את נפשם להגנת העם והארץ. סומך על רשויות החוק שיעצרו את הפורעים וימצו איתם את הדין".

בתוך כך, ראשי הישיבה זומנו והגיעו למפקד המרחב, נצ"מ דניאל חדד. באמצעות המשטרה ובהסכמת החייל שנפגע, נוצר קשר ישיר בין הרבנים לחייל ובו הם הביעו את התנצלותם על התקרית והבהירו כי זו אינה דרכם וכי הם מגנים ומוקיעים את האירוע בפרט ובכלל כל גילויי אלימות מצד תלמידי הישיבה כלפי חיילים או כל גורם אחר.

טעינו? נתקן! אם מצאתם טעות בכתבה, נשמח שתשתפו אותנו

כדאי להכיר