"אומרים שאלוהים לוקח את הטובים ביותר ואתה הטוב ביותר": מאות ליוו למנוחות את סמ״ר גל מישאלוף ז"ל

לוחם גדוד צבר של גבעתי נפל בקרב בצפון הרצועה • הוריו: "נאהב אותך לנצח"

סמ"ר גל מישאלוף הובא למנוחות. צילום: יהונתן שאול

מאות ליוו היום (שני) את סמ״ר גל מישאלוף ממודיעין, לוחם גדוד צבר של גבעתי, שנפל אתמול בקרב בצפון הרצועה, בדרכו האחרונה.

הוריו של גל, טלי וניר, ספדו לבנם: "ילד שלי אהוב ליבי,  אמרה האמא טלי. "אני אוהב אותך לנצח. ביום חמישי שלחתי לך מכתב ארוך לתוך עזה תהליכי וקראת אותו. ניסיתי לכתוב לך מכתב אופטימי. כל דקה בחודש האחרון חשבתי עליך. האם אתה מחייך, האם אתה שמח, האם אתה עייף, האם אתה מתגעגע לכולנו".

"לא חגגנו לך יומולדת. היית בעזה. ביום שבו איבדת את חבריך בנמר. ביום ההולדת שלך. אני לא מאמינה שאנחנו נפרדים ממך בפעם האחרונה. שלא נתתי לך נשיקה ביומולדת, שלא הצלחתי לשמור עליך שלא יקרה לך מאומה. נסיך שלי. כל החיים לא האמנתי איזה ילד יש לי - כזה מושלם יפה וחכם".

"נפלת למען המדינה": מאות ליוו את גל מישאלוף ז"ל בדרכו האחרונה, צילום: יהונתן שאול

"כולם יתגעגעו אליך לנצח. אף אחד לא ישכח אותך אף פעם. אני אראה כל משחק של הפועל בשבילך .. עד סוף העולם היינו מגיעים לפגוש אותך. גם לחצי דקה. לנשק ולחבק אותך ולהגיד לך כמה אני אוהבת אותך. אתה גיבור ישראל. נפלת בקרב החשוב ביותר. נפלת למען המדינה".

אחותו של גל, מיקה, ספדה לאחיה בדמעות: "גל, הבן אדם שתמיד היה בשבילי. השותף שלי להכל. היחיד שיכלתי לשבת איתו ולראות כדורגל בשקט. היית הבן אדם הכי טוב שהכרתי - הכי חייכן. הפועל היתה בשבילך אהבה ראשונה ואחרונה. לא פספסת שום משחק".

"היית הבן אדם הכי יפה שאני מכירה. תמיד הסתכלתי עליך בהערצה. אני אוהבת אותך לנצח אח שלי".

סבתו של גל, שרה מישאלוף, פתחה את ההספד במילים כואבות: "גל נכד יקר ואהוב שלנו, איך מוצאים את הכוחות להיפרד מהנכד. זה לא טבעי. באיזה עולם זה קורא? אנחנו עוד לא מעכלים. מחכים לך שתבוא לקידוש ותשאל 'סבתא מה בישלת?'"

"זה לא אמיתי. לקחת את סבא למשחקים של הקבוצה שכל כך אהבת למרות שזה לא היה פשוט. ישבת איתו לשמוע את כל הסיפורים שלו ואף פעם לא הערת לו אפילו אם שמעת אותם עשרות פעמים. תמיד אומרים שאלוהים לוקח את הטובים ביותר ואתה הטוב ביותר. עם החיוך שלך, הכבוד שלך לסובבים אותך".

מפקדו של גל במסע הלוויה,

"עכשיו נתת את חייך . אנחנו רוצים להתעורר מהחלום ולראות אותך כאן איתנו. הפצע בליבנו מדמם וכואב. אוהבים אותך לנצח. סבוש וסבתוש אוהבים אותך כל כך".

הדוד, אסף מישאלוף, ספד בדמעות ואמר: "רציתי להגיד לך תודה. תודה על מי שהיית. על הבן שהיית. על האח שהיית. תודה על סבלנות אין קץ. כמה אתה יפה".

איילת, בת דודתו של גל אמרה: "הלב שלנו שבור לרסיסים. לא מעכלת את העובדה שלא נראה אותך יותר. בכל מפגש משפחתי קפצתי עליך רק כדי לקבל תמונת סלפי עם החתיך הזה. היום התמונות האלה מקבלות משמעות אחרת עבורי. גל תשמור על משפחתך מלמעלה. אנחנו נשמור עליהם פה".

"תודה על רוח הלחימה. תודה שלא ויתרת גם ברגעיך האחרונים".

"אני מבטיח לך שנחזיר את השקט והביטחון למדינה", תא"ל אילן לוי סופד לגל מישאלוף ז"ל, צילום: יהונתן שאול

נציג צה״ל, תא״ל אילן מלכה, ספד: "התגייסת באוגוסט 21' ועברת את הגיבוש לסיירת החטיבה. כיוון שהיית חייל איכותי במיוחד שובצת בגדוד צבר. ביקשת ללכת בעקבות אחיך הגדול רז ששירת גם הוא בצבר. גל כמפקד סחף אחריו למחלקה שלמה. מפקד שידע לפתור כל בעיה עם החיוך שלו. אתמול תוך כדי לחימה נפגעת ונפלת חלל. אני מבטיח לך שנחזיר את השקט והביטחון למדינה".

טעינו? נתקן! אם מצאתם טעות בכתבה, נשמח שתשתפו אותנו

כדאי להכיר