מאחז בלתי חוקי פונה בבנימין, התושבים תקפו את ממשלת הימין: "ממשיכה את מסורת לפיד-גנץ"

חמישה מבנים פונו ליד כוכב השחר • למרות חברותה בקואליציה, ח"כ לימור סון הר מלך הגיעה למחות נגד הפינוי • על פי ההסכמים הקואליציוניים, פינוי מאחזים בשטחי יהודה ושומרון יצא לפועל רק בסמכותו והנחייתו של השר במשרד הביטחון בצלאל סמוטריץ׳ • עם זאת, גם לשר הביטחון יש משקל בהחלטה

פינוי המאחז אעירה שחר. צילום: ללא

כוחות הביטחון פינו הבוקר (שני) אתמול את המאחז הלא חוקי אעירה שחר הסמוך לכוכב השחר. למרות שהפינוי מתרחש תחת ממשלת ימין, חברת הקואליציה סון הר הר מלך הגיעה למקום. צפו בתיעודים

כוחות הביטחון פינו את המאחז אעירה שחר

על פי ההסכמים הקואליציוניים, פינוי מאחזים בשטחי יהודה ושומרון יצא לפועל רק בסמכותו והנחייתו של השר במשרד הביטחון בצלאל סמוטריץ׳ אולם גם לשר הביטחון יש משקל בהחלטה האם מדובר בצורך ביטחוני.

כמה מתיישבים הבעירו צמיגים בעלייה למאחז. 

באעירה שחר תקפו את המהלך: "ממשלת הימין ממשיכה את מסורת גנץ ולפיד, לפגוע בהתיישבות היהודית ולהרוס בתים. הדברים חמורים הרבה יותר כשכל זה מגיע שבוע אחרי עלילות דם כנגד מתיישבים גיבורים שהגנו על עצמם. אחרי שנחשפו השקרים של דובר צה"ל שאימץ במהלך השבת את הגירסה השיקרית של הערבים לגבי אירועי בורקה, עכשיו מגיע תור הנקמה".

לטענת התושבים "בפינוי עכשיו מתבצע הרס של בתי משפחות עם ילדים, בתים שקיימים בגבעה מעל לחצי שנה, שהם תחת אחריותו של השר בצלאל סמוטריץ' ועליו לאשר את ההריסה שלהם. מזעזע שסמוטריץ' בוחר להילחם בהתיישבות".

רב היישוב כוכב השחר, הרב אהד קרקובר אמר: "זה בוקר קשה מאוד לעם ישראל, הרסו פה בתים של 2 משפחות מאוכלסות , משפחת בן שושן ומשפחת איצקוביץ עם ארבעה ילדים ועוד כמה בתים. ולמה? תסתכלו מסביב, תראה מסביב מה יש, יש פה אדמות ריקות. אנשים חלוצים בא ובמסירות גדולה ובאהבה ובעדינות ובאצילות יישבו את ארץ ישראל".

הרב הוסיף: "למה הורסים את זה? בשביל שיבואו לפה ערבים? זאת המטרה? זו התכלית? כל מי שיש לו לב יהודי, לב אוהב- צריך להתקומם ולמחות על הסתם, על העוול הסתמי של הרס לשם הרס של מקום שהוא לא מזיק לאף אחד, לא מפריע לאף אחד. עם ישראל חזק ואנחנו נגבר ןנבנה. וככל שיותר הורסים, אנחנו יותר מתחברים לארץ הקדושה, וחבל על כל ההריסות האלה. אבל עם ישראל ינצח, והבריאות והאמונה שאברהם אבינו, שכל יהודי עם לב יהודי ינצח את העוול ואת הרשע שהיה כאן הבוקר".

טעינו? נתקן! אם מצאתם טעות בכתבה, נשמח שתשתפו אותנו

כדאי להכיר