כינה מתיישב "מתנחבל" וישלם 30 אלף שקלים

פעיל שמאל כינה את דובר הישוב יצהר כ"מתנחבל" ו"רוצח נתעב" • זאת בשל פרסום פוסט בו כתב כי לראשונה בחייו החליט לרכוש נשק

הכניסה ליצהר, צילום: ארכיון/צחי מרים

בית משפט השלום בהרצליה אישר הסדר פשרה בין צבי סוכות, דובר הישוב יצהר לשעבר לבין פעיל שמאל לאחר ריב והאשמות ברשת החברתית. לפי ההסכם, שאושר וקיבל תוקף של פסק דין, הפעיל ישלם לסוכות 30 אלף שקלים בגין סדרה של האשמות ברשת החברתית "טוויטר". בין היתר כינה הנתבע את צבי סוכות "רוצח נתעב" ו"מתנחבל".

על פי כתב התביעה פרסם סוכות בחשבון ה"טוויטר" הפרטי שלו בנובמבר 2021 כי בשל המצב הביטחוני החליט לראשונה בחייו לרכוש נשק. בתגובה לכך כתב הנתבע: "על אחריותכם שהרוצח הנתעב הזה ישפוך דמים של פלסטיניים! שלא תגידו שלא ידעתם! בושה!".

על פי כתב התביעה, "את דבריו, כפי שניתן לראות, קינח הנתבע בכתיבת #האלימות_הציונית_במיטבה". עוד צוין כי דבריו גררו תגובות שונות. בן "הגדיל לעשות והדגיש כי הוא אסף עדויות וצילומים ושישמח 'לפרסם את משנתו'", כך על פי כתב התביעה. "מדובר בפרסומים שליליים משפילים ושקריים שכל תכליתם היא להוציא את דיבת התובע רעה, להלבין פניו ברבים, להשחיר את שמו ולפגוע פגיעה חמורה בשמו הטוב ובכבודו".

עו"ד ברק קדם, צילום: אישי חזני

עו״ד ברק קדם ממשרד עורכי הדין ארבוס, קדם, צור המייצג את סוכות מסר: "הרשתות החברתיות הפכו לזירת קרב בה כל אחד יכול להסתתר מאחורי מקלדת ולירות חיצי משטמה רעילים. אני מקווה שפסק הדין ירים תמרור אזהרה ויסייע לטהר את המרחב הציבורי למען כולנו".

צבי סוכות מסר בתגובה: "שומר פיו ולשונו שומר מצרות נפשו. אני מודה לעורך דיני על הליך מהיר, חד וברור. יידע כל משמיץ מאחורי מקלדת שיש מחיר להשמצותיו".

צבי סוכות, צילום: ללא

טעינו? נתקן! אם מצאתם טעות בכתבה, נשמח שתשתפו אותנו

כדאי להכירi