אחד ההרוגים בתקיפות צה"ל ברצועה - בנו של עיתונאי בכיר באל-ג'זירה

בנו של הכתב וואא'ל דחדוח נהרג בתקיפות צה"ל בחאן יונס • דחדוח, שמסקר את האירועים ברצועה, מסר: "על כל העולם להסתכל על מה שקורה בעזה - מקווה שהדם של חמזה יהיה האחרון והטבח יפסק" • לפי הפלשתינים מתחילת המלחמה נהרגו בעזה 109 עיתונאים

עיתונאי אל-ג'זירה, וואא'ל דחדוח, שבנו נהרג ברצועה

בנו של כתב רשת אל-ג'זירה, וואא'ל דחדוח, נהרג בתקיפות צה"ל בעזה, כך דיווחו היום (ראשון) הפלשתינים. נמסר כי הבן, חמזה דחדוח, שעבד בתחום העיתונות, נפגע בתקיפה במערב ח'אן יונס, ועמו נהרג עיתונאי נוסף, מוסטפא ת'ריא. לפי כמה דיווחים מקומיים התקיפה פגעה ברכב, והיו פצועים נוספים.

בתחילת המלחמה נהרגה אשתו של דחדוח, בנו, בתו ונכדו, בהפצצה ישראלית בבית שבו תפסו מחסה, במחנה הפליטים נוסיראת במרכז הרצועה. דחדוח אמר אז, כשהוא רוכן אל גופת בנו, "כך הכיבוש מתנקם בנו.. בילדים שלנו".

"מבקשים לשים סוף להרג"

וואא'ל דחדוח עצמו נפצע לפני כחודש מרסיסים בידו בעת שסיקר את האירועים בדרום הרצועה, ועמיתו הצלם סאמר אבו דקה נהרג באירוע זה.

דחדוח האב הוא עיתונאי ותיק, מוכר ופופולרי ברחוב הפלשתיני, והוא מסקר זה זמן רב את האירועים ברצועה. הוא עובד עבור רשת אל-ג'זירה כבר שני עשורים ונחשב לכתב הבכיר ביותר שלה ברצועה.

"הדברים קשים יותר כשזה קורה פעם אחר פעם," אמר דחדוח האב בעת קבורת בנו היום בצהריים. "זה הגורל שלנו באדמה הזאת, אנשים מאבדים את האהובים שלהם. בחרנו בדרך הזאת ואנחנו ממשיכים, זה האתגר הגדול".

ההרס בעזה, צילום: איי.אף.פי.

עוד אמר: "נכון שהאדם נעצב מאוד, אין דבר יותר כואב מלאבד את הבן הבכור. חמזה היה הנשמה שלי. אנחנו בוכים, אבל אלה דמעות של כבוד ולא של פחד".

חמאס: "התקיפה נועדה להפחיד את העיתונאים"

דחדוח האב התייחס לנעשה ברצועה. "אנחנו מעבירים מסר, אין לנו מה להתבייש. חמזה עבד בצוות של אל-ג'זירה. אחרי חמזה, אנחנו ממשיכים, אך על כל העולם להסתכל על מה שקורה ברצועת עזה. זה עוול גדול לעם שלנו, ולנו כעיתונאים. מבקשים מהעולם לשים סוף להרג הזה, מקווה שהדם של בני יהיה האחרון בעזה ושהטבח הזה יפסק".

בחמאס אמרו כי הפגיעה בשני העיתונאים דחדוח ות'ריא, היא "פשע מלחמה ציוני חדש ומכוון שנועד להפחיד ולהניא את העיתונאים מהעברת האמת וסיקור פשעי הכיבוש".

לדברי הפלשתינים, בכך עלה מספר העיתונאים שנהרגו מתחילת המלחמה בעזה ל-109. יצויין כי לא כולם עובדים בכלי תקשורת מוכרים ורשמיים, וחלקם פעילי רשת שזוכים לתואר עיתונאי.

טעינו? נתקן! אם מצאתם טעות בכתבה, נשמח שתשתפו אותנו

כדאי להכיר