כטב"מ ישראלי בשמי עזה. צילום: אי.אף.פי

דיווח ב-CNN: כטב"מי הביון יפסיקו לפעול שש שעות ביום במקרה של הפסקת אש, בישראל מזהירים: "לא לקבל זאת"

על רקע ההתקדמות, פרטי ההסכם המתגבש יוצאים לאור • גורם המעורה בפרטים ל"ישראל היום": "אין לותר על הפעילות האווירית האיסופית שלנו בימי הפסקת האש. זה ביטחון כוחותינו"

על פי דיווח ברשת CNN, במסגרת עסקה אפשרית לשחרור חטופים תופסק פעילות כטב"מי הביון מעל צפון רצועת עזה למשך שש שעות בכל אחד מימי ההפוגה.

גורם המעורה בפרטי העסקה אמר ל"ישראל היום": "בכל מקרה ובשום אופן אין לקבל את הדרישה לותר על הפעילות האווירית האיסופית שלנו בימי הפסקת האש. זה ביטחון כוחותינו".

כזכור, גורמים ישראלים אישרו כי השלב הראשון לשחרור החטופים צפוי להימשך חמישה ימים, בו כל יום חמאס ישחררו 10 חטופים מבין הילדים והנשים שהוא מחזיק. בתמורה, ישראל תשחרר כמה מחבלים הכלואים בישראל על כל חטוף, מקרב הנשים והילדים ובתנאי שאין להם דם על הידיים.

בנוסף לכך, ישנה היערכות לשלב שני להסכם, שיארך מעבר לחמשת הימים הראשונים. כך שחמאס ישחרר 10 אנשים הנמצאים בידם מדי ערב, בתמורה לשחרור מחבלים באותו היחס. ההערכה היא שהפסקת האש תמשך כעשרה ימים וישחוררו בתרחיש האופטימי כ-100 חטופים.

הצד הישראלי מודע לסיכונים הרבים בעסקה אך מבהיר: "אנחנו בהחלט מודעים לאופיו של האיש ונגיב בהתאם להתפתחויות, גם תוך כדי הימים של הפסקת האש. אם הוא יעשה שטויות נדע להשתמש בכלים הקינטיים והאחרים שלרשותנו כדי להזכיר לו את תנאי העסקה. אנחנו גם מודעים שצפויים ימים לא קלים מבחינה פנים ישראלית אם העסקה תיכשל או תיעצר באמצע

טעינו? נתקן! אם מצאתם טעות בכתבה, נשמח שתשתפו אותנו