אזעקה הופעלה בקדרים בגליל העליון; דיווח: צבא מצרים העביר כוחות לאזור הגבול עם עזה

דיווח ברשת על-ערביה: על רקע התכנון לפעולה ישראלית ברפיח - צבא מצרים העביר טנקים ומשוריינים לאזור הגבול עם עזה • שר החוץ הבריטי דיוויד קמרון: "מודאג מאוד מהתוכניות של ישראל לפלישה קרקעית לרפיח" • שבעה מפגינים נעצרו בקפלן ובאיילון • חבר המועצה העליונה של החות'ים: "כל הסלמה ברפיח או בעזה תביא אותנו להסלמה" • הרמטכ"ל: "מסכמים הצלחה בלחימה בחאן יונס, אך רחוקים מסיומה"

תקיפת המשגר והאתר הצבאי ממנו בוצע המטח הכבד לצפון // דובר צה"ל

היום ה-127 למלחמה: מטח של עשר רקטות נורה לעבר הגליל המערבי, טיל נ"ט פגע במבנה בקריית שמונה צה"ל. חיל האוויר תקף שלוש מפקדות צבאיות במרחבים א-נקורה ועייתא א-שעב שבהן פעלו מחבלי חיזבאללה. מקורות פלשתיניים: שלושה בכירים במערך החקירות של משטרת חמאס ברפיח חוסלו בתקיפה של צה"ל על רכבם.

פרויקט "כוונת על חמאס", צילום: ללא קרדיט

פרויקט מיוחד: מאחורי הפלישה בשבעה באוקטובר עמדה שרשרת מפקדים ומנהיגים שנושאים באחריות לאירועי הטבח ההמוני. מי חוסל ומי נשאר בחיים? כוונת על חמאס

עדכונים שוטפים

01:05: אזעקה הופעלה בקדרים בגליל העליון

23:35: שר החוץ הבריטי דיוויד קמרון אמר כי הוא "מודאג מאוד" מהתוכניות של ישראל לפלישה קרקעית לרפיח. 

23:07: ערוץ אל-ערביה דיווח כי צבא מצרים העביר טנקים ומשוריינים לאזור הגבול עם עזה ועיבה את הגבול עם הרצועה, בין השאר באמצעות ערמות חול. עוד דווח כי הצבא אף הגביר את אמצעי המעקב באזור, על רקע הפעולה הישראלית המתוכננת ברפיח.

23:00: מתאם פעולות הממשלה בשטחים תקף בחריפות בחשבון ה-X שלו את את מנכ"ל אונר"א לאחר שאמר כי "לא ידע על שימוש החמאס בתשתיות הארגון". "איך לא ידעת? חפירת מנהרה אורכת יותר מ- 4 חודשים. הזמנו פקידים בכירים מהאו"ם לראות. בפגישות קודמות איתך ועם אחרים באו"ם הצהרנו על השימוש שעושה חמאס במטה אונר"א בעזה. בחרת להתעלם כדי שתוכל מאוחר יותר לנסות ולהכחישן".

22:46: חבר המועצה העליונה של החות'ים, מוחמד עלי אל-חות'י: "אנחנו אומרים לישראל, כל הסלמה ברפיח או בעזה תביא אותנו להסלמה".

22:40: דובר צה"ל בערבית: כוחות צה"ל הכניסו יותר מ-20 בלוני חמצן וציוד רפואי נוסף לבית החולים "אל אמל" בחאן יונס. הכנסת הציוד תואמה על ידי קציני מפקדת התיאום והקישור לעזה עם בית החולים. בלוני החמצן והציוד הרפואי התקבלו מארגוני סיוע בינלאומיים. לאור השימוש של מחבלים בבתי חולים כמקומות מסתור, והלחימה האינטנסיבית במרחב בית החולים, בוצע תיאום מורכב, בין היתר למול ארגון סיוע בינלאומי וגורמים מקומיים להעברת בלוני החמצן לנקודות מוסכמת, ממנה נאספו בלוני החמצן על ידי כוחות צה"ל והועברו לבית החולים.

הציוד הרפואי שהוכנס על ידי כוחות צה"ל לעזה,

22:27: חבר הכנסת גלעד קריב (העבודה) טוען שנדחף באלימות על ידי שוטר במהלך ההפגנה בקפלו הערב. חה״כ נדחף לאחר שדרש הבהרות מקציני המשטרה תשובה ברורה לשאלה - מכוח איזו הוראת חוק הוחרם ציוד של המפגינים. בנוסף, הופעלה מערכת ה"צעקה". 

דוברות ח"כ קריב

21:35: המשטרה הודיעה כי עצרה לאורך הערב שבעה מפגינים בתל אביב. על פי הודעתה, העצורים אינם ממשפחות החטופים .

20:53: המשטרה עצרה ארבעה מפגינים בקפלן לאחר שחסמו את התנועה במקום. 

20:15: הרמט"ל, רב-אלוף הרצי הלוי וראש שב"כ רונן בר נכנסו היום (שבת) לעומק חאן יונס וקיימו הערכת מצב בשטח. במהלך דבריו, הלוי התייחס ללחימה בשטח ואמר: "מסכמים עד כה הצלחה בלחימה בחאן יונס, רחוקים מלסיים אותה. אנחנו רוצים להביא יותר מפקדים הרוגים ויותר בכירים. רונן בר התייחס לדברים ואמר: "הפירוק המודיעיני והתקשובי שאנחנו עושים לאנשי חמאס הוא לשנים רבות. אנחנו עברנו לפעול מול מבוקשי מחילות". 

דובר צה"ל

18:20: אזעקות ביישובים בגליל המערבי. (עידן אבני)

הפגיעה במבנה בקריית שמונה, צילום: עיריית קריית שמונה

18:15: אזעקה נשמעה ברמות נפתלי שבגליל העליון. (עידן אבני)

אמבולנס בקריית שמונה, צילום: עיריית קריית שמונה

18:12: צה"ל הודיע כי חיסל אחה"צ את אחמד אליעקובי, פעיל חמאס אשר היה אחראי על סידורי האבטחה של בכירי חמאס ושימש כמנהל בכיר בבולשת של מחוז רפיח. בנוסף, חוסל גם אימן רנתיסי, פעיל צבאי ובכיר במחלקת החקירות בביטחון הכללי של חמאס. שוטר נוסף בבולשת של מחוז רפיח נהרג. (לילך שובל)

חיסול בכיר במערך האבטחה של חמאס | דובר צה"ל

17:55: דיווח: טיל נ"ט פגע בבניין בקריית שמונה. לא היו נפגעים. (עידן אבני)

פגיעת נ"ט במבנה בקריית שמונה, צילום: השימוש נעשה בהתאם לסעיף 27א׳ לחוק זכויות יוצרים

17:38: דובר צה"ל הודיע כי מטוסי חיל האוויר  תקפו שלוש מפקדות צבאיות במרחבים א-נקורה ועייתא א-שעב בהן פעלו מחבלי חיזבאללה, לצד שתי תשתיות טרור במרחבים אל-חיאם ומרווחין. כמו כן, מוקדם יותר היום הותקפה תשתית טרור נוספת במרחב הכפר בסתן. (לילך שובל)

תיעוד: תקיפת שלוש מפקדות צבאיות של חיזבאללה במרחבים א-נקורה ועייתא א-שעב | דובר צה"ל

17:15: שר החוץ האיראני, חוסיין אמיר-עבדולאהיאן, שסיים ביקור בלבנון אמר כי: "לבנון ואיראן מסכימות שמלחמה היא לא הפתרון, ולא מעוניינות להרחיב את היקפה. חמאס ביצע את עבודתו בצורה מדויקת וחכמה נגד פשעי ישראל. ישראל ותומכיה לא השיגו דבר אחרי ארבעה חודשי מלחמה".

17:08: דיווח בלבנון: שלוש תקיפות בעיירה אל-ח'יאם שבדרום המדינה.

הפצצה ישראלית בדרום לבנון, צילום: אי.אף.פי

16:53: ברצועה דווח על שני הרוגים בתקיפה נוספת בשעות האחרונות לעבר רכב משטרתי ברפיח. בשבוע האחרון חוסלו אנשי משטרה של חמאס בסדרת תקיפות אוויריות בעיר. כמה מהם לפי הנטען עסקו באבטחת שיירות סיוע הומניטארי. כמו כן הותקף בצוהריים בית ברפיח שבו נהרגו 11 פלשתינים. גם בדיר אלבלח במרכז הרצועה דווח על תקיפת בית. (דנה בן שמעון)

16:07: יעד התקיפה בלבנון היה באסל צאלח, פעיל חמאס בלבנון. צאלח הותקף במרחב צידון, וכעת מוגדר פצוע באורח לא ברור. הוא אחראי על גיוס והפעלת פעילים בין היתר ביו"ש, ופעל לצדו של עזאם אקרע, שסוכל יחד עם סלאח אל ערורי בביירות לפני כחודש.

זירת החיסול בלבנון, צילום: אי.פי.איי

במשך שנים רבות היה צאלח מעורב בהפעלת מגויסים להכוונת, והוצאת מתווי פעולות טרור גם בימים אלו תוך כדי המלחמה. (עידן אבני)

אזור החיסול בצידון, צילום: אי.פי.איי

15:13: האזעקות בגליל המערבי: שלושה שיגורים מלבנון שנפלו בשטחים פתוחים במרחב שלומי. (עידן אבני)

15:11: תיעוד: רגעי התקיפה המיוחסת לישראל בצפון אזור צידון שבלבנון - 

תיעוד: רגעי התקיפה המיוחסת לישראל בצפון אזור צידון שבלבנון // מתוך: X

14:54: אזעקות בגליל המערבי: שלומי, ראש הנקרה, מצובה, לימן, יערה, חניתה, בצת.

14:52: שר החוץ המצרי סמאח שוכרי מזהיר כי לכל הרחבה של הפעילות הצבאית ברצועת עזה יהיו השלכות חמורות. (שחר קליימן)

סאמח שוכרי, צילום: אי.אף.פי

14:46: כלי תקשורת ערביים מדווחים כי הפלשתיני שניצל מהחיסול הוא באסל סאלח, שהשתייך לחמאס. במקביל, דווח בלבנון כי ח'ליל פארס שימש גם הוא בתפקיד פיקודי בחיזבאללה, ונהרג יחד עם אחיו בתקיפה. (שחר קליימן)

פעיל חיזבאללה ח'ליל פארס שחוסל, צילום: רשתות ערביות

14:31: גרמניה, ירדן, סעודיה, מצרים והרשות הפלשתינית הזהירו מפני פעולה צבאית ברפיח והתריעו מפני אסון הומניטארי במקום. (שחר קליימן)

14:07: דיווחים בלבנון: היעד בתקיפה באזור צידון - מפקד גזרה בחיזבאללה בשם סאמר עבד אל-חמיה, לא ידוע אם אכן נהרג. (שחר קליימן)

13:58: רשת "אל-מיאדין" הלבנונית: אישיות פלשתינית ניצלה בתקיפה של צה"ל באזור צפון צידון. (שחר קליימן)

13:50: משרד החוץ הסעודי בהודעה רשמית לגבי מבצע של צה"ל ברפיח: "זה המקלט האחרון של מאות אלפי בני אדם שנאלצו לברוח. אנחנו דוחים העברה בכפייה של הפלשתינים ברצועה, ומחדשים את הדרישה להפסקת האש". בנוסף, סעודיה קראה למועצת הביטחון של האו"ם "להתכנס בדחיפות כדי למנוע מישראל לגרום לאסון הומניטרי, שיהיה אחראי לו כל מי שתומך בתקיפות".

13:48: רשת "אל-ערביה": ח'ליל פארס, אחד ההרוגים בתקיפה בצפון אזור צידון, משתייך לחיזבאללה. (שחר קליימן)

13:35: מקור לבנוני מסר לרשת "אל-ג'זירה" כי שלושה אנשים נהרגו בתקיפה בצפון צידון. (שחר קליימן)

תיעוד: זירת תקיפת ברכב בלבנון // מתוך: X

13:30: לפי דיווח ברשת CNN, על פי גורם ישראלי רה"מ בנימין נתניהו אמר לקבינט המלחמה כי יש להשלים את המצבע הצבאי ברפיח עד תחילת הרמדאן באמצע חודש מרץ.

13:29: בתקיפה בצפון לבנון חוסל תושב כפר בדרום לבנון בשם ח'ליל פארס. לא נמסר בשלב זה מידע על תפקידו. (שחר קליימן)

13:16: דיווחים בלבנון: כטב"מ של צה"ל תקף רכב בכפר ג'דרא בצפון אזור צידון, יותר מ-50 קילומטרים מהנקודה הכי צפונית בגבול עם ישראל. (שחר קליימן)

12:58: ירי נ"ט למרחב בירנית - ללא נפגעים. (עידן אבני)

12:30: ברשתות ערביות פורסם כי צה"ל פיזר כרוזים של עיתון "המציאות", כשבשער מתנוססת תמונה גדולה של בנו של הנייה באצטדיון בקאטר, כשהוא צופה במשחק של גביע אסיה בזמן המלחמה. "כך משפחת הנייה מפגינה סולידריות עם תושבי עזה - מעאד קנה תכשיטים, ועבאד א-סלאם במשחק בקטאר", נכתב בכרוז. הדבר עורר סערה וביקורת נגד בכיר חמאס ובנו.

12:25: דובר צה"ל מדווח כי לפני זמן קצר, מטוסי קרב תקפו מבנה צבאי במרחב בינת ג'בל ועמדת תצפית במרחב מרכבא. בנוסף, אתמול מטוסי קרב תקפו מפקדה צבאית ואתר צבאי בשטח לבנון ששימשו את יחידת ההגנה האווירית בארגון הטרור חיזבאללה.

תיעוד: צה"ל תקף נכסים צבאיים ששימשו את יחידת ההגנה האווירית של חיזבאללה // דובר צה"ל

11:51: האזעקות באצבע הגליל - אזעקת שווא. (עידן אבני)

11:33: חשש לחדירת כלי טיס עוין: אזעקות נשמעו בשורת יישובים בצפון.

11:25: ראש ממשלת לבנון נפגש עם שר החוץ האיראני: "יש להמשיך במאמצים להפסקת אש בעזה". שר החוץ האיראני חוסיין אמיר עבדאללהיאן הדגיש את המשך התמיכה של איראן בביטחונה ויציבותה של לבנון. נג'יב מיקאתי אמר לשר החוץ כי "המצב באזור מורכב, יש להמשיך במאמצים להפסקת האש בעזה - אנחנו רוצים שלום ויציבות באזור".

11:24: אזעקה באביבים שבגליל העליון.

11:11: על פי פרסומים, שלושת הבכירים שחוסלו הם ראש מערך החקירות של משטרת חמאס ברפיח - אחמד אל-יעקובי, סגנו איימן רנתיסי ובכיר נוסף בשם איברהים שתאת. (שחר קליימן)

זירת החיסול של בכירי משטרת חמאס ברפיח //רשתות ערביות

11:00: מקורות פלשתיניים: שלושה בכירים במערך החקירות של משטרת חמאס ברפיח חוסלו בתקיפה של צה"ל על רכבם. (שחר קליימן)

10:10: הדיילי מייל: איראן גייסה מרגלים בריטים כדי לפגוע ביהודים.

09:44: נסראללה נועד עם שר החוץ האיראני ושגריר איראן בביירות. הם דנו בהתפתחויות האחרונות בעזה ובדרום לבנון, כך פורסם הבוקר בתקשורת של חיזבאללה. 

נסראללה עם שר החוץ האיראני ושגריר איראן בביירות, צילום: ללא

08:30: רוסיה תוקפת באוקראינה: שבעה אזרחים אוקראינים, בהם שלושה ילדים, נהרגו במתקפת כטב"מים על העיר חרקוב במהלך הלילה. כך מסר מושל המחוז אולג סיניובוב, שתיאר כי בין ההרוגים תינוק כבן שישה חודשים, וילדים בני 7 ו-5. 

08:15: דובר צה"ל: הכוחות ממשיכים בלחימה עצימה ברחבי ח'אן יונס ובצפון ובמרכז הרצועה - "חוסלו ונעצרו מחבלים לאורך היממה האחרונה". במערב ח'אן יונס, עוצבת הקומנדו המשיכה בפשיטות על יעדי טרור, ולוחמי יחידת מגלן איתרו אמצעי לחימה רבים. "לוחמי צוות הקרב של חטיבת הצנחנים חיסלו במהלך היום מספר חוליות מחבלים במערב העיר", נמסר עוד מצה"ל. 

פשיטות על יעדי טרור בח'אן יונס, מחבלים חוסלו בצפון הרצועה // דובר צה"ל

08:05: סגן היועץ לביטחון לאומי של ארצות הברית, ג'ונתן פיינר, אמר ש"אין לביידן אמון בממשלת ישראל" והביע חרטה בפגישה עם מנהיגים פוליטיים אמריקנים-מוסלמים על "צעדים שגויים" שעשה הממשל האמריקני במלחמה. כך מתפרסם בניו יורק טיימס, לאחר שהגיעה לידיו הקלטה מהפגישה, שבה הדברים נאמרו.

סגן היועץ לביטחון לאומי בבית הלבן ג'ונתן פיינר, צילום: FILE PHOTO

08:00: המיליציות הפרו-איראניות בעיראק הודיעו: נחדש את התקיפות נגד הצבא האמריקני בעיראק ובסוריה.

07:55: ארגון הבריאות העולמי מעדכן: "תיעדנו 721 התקפות על מתקני בריאות בשטחים פלשתיניים מאז 7 באוקטובר".

07:48: בהמשך לפעילות הלילית של כוחות הביטחון ביישובי יהודה ושומרון, הפלשתינים מדווחים כי כוחות רבים מכתרים בתים של מבוקשים בחברון.

כוחות הביטחון מקיפים בית של מבוקש בעיירה מצפון לחברון,

07:24: דיווחים ערביים: לפחות שבעה הרוגים בהפצצות חיל האוויר הלילה ברפיח.

חילופי אש בין צה"ל לבין מחבלים חמושים באזור בית החולים נאסר בחאן יונס

06:50: העיתון הקטארי "אל-ערבי אל-ג'דיד" דיווח מפי מקורות כי התקיפה שבה האשימה סוריה את ישראל הלילה ליד דמשק כוונה ל"מפקדה הממוקמת בתוך חווה המשמשת את המיליציות הפרו-איראניות".

06:11: כלי תקשורת פלשתיניים מדווחים כי מספר בני אדם נפגעו בהפגזה ישראלית סמוך לבית החולים נאסר שבחאן יונס. בדיווחים צוין כי כלי רכב צבאיים של צה"ל מקיפים את מתחם בית החולים. עוד דווח כי אמש נהרגו 18 בני אדם בתקיפה אווירית על בית ודירה ברפיח.

רצועת עזה, אתמול, צילום: Getty Images

05:26: רשת BBC: הסרטונים שפורסמו ברשתות על ידי חיילי צה"ל בהם נראים עצורים עזתיים מופשטים ומכוסי עיניים "עלולים להפר את החוק הבינלאומי".

04:35: דיווחים פלשתיניים על כניסת כוחות הביטחון וצה"ל לחברון. עוד מדווחים על מעצר חשודים וחילופי ירי.

כניסת כוחות הביטחון לחברון, הלילה // רשתות ערביות

03:12: הפלשתינים מדווחים על תקיפה אווירית במרכז הרצועה.

02:09: על פי משרד ההגנה הסורי, חיל האוויר הישראלי תקף מוקדם יותר הלילה אתרים באזור דמשק. מערכות ההגנה האווירית הופעלו והפילו כמה מהטילים. נגרם הרס בזירות התקיפה. בהודעה לא התייחסו להרוגים כלשהם. (שחר קליימן)

כונית עולה באש והרס בלבנון אחרי דיווחים על תקיפה ישראלית, צילום: רשתות ערביות

01:40: פלשתינים מדווחים על פעילות כוחות הביטחון בכפר קדום, מזרחית לקלקיליה.

כניסת כוחות הביטחון לכפר קדום - מזרחית לקלקיקליה // רשתות ערביות

פעילות כוחות הביטחון בכפר קדום ליד קלקיקליה, הלילה // רשתות ערביות

01:12: באופוזיציה הסורית נטען כי הותקף מבנה מגורים באזור דמשק וכי יש מידע על הרוגים. (שחר קליימן)

דיווחים בסוריה: ישראל תקפה באזור דמשק בפעם השנייה ביממה // רשתות ערביות

01:07: דיווחים פלשתיניים על 15 הרוגים ועשרות פצועים בתקיפה ישראלית ברפיח. בנוסף, העזתים מדווחים על חילופי ירי בסמוך לבית החולים נאצר בחאן יונס והפצצות חיל הים בעיר עזה.

00:38: דיווחים בסוריה: ישראל תקפה באזור דמשק בפעם השנייה ביממה. העיתון הסורי אל-ווטן המזוהה עם המשטר אומר כי ממידע ראשוני עולה שמדובר בתקיפה ישראלית באזור א-דימאס צפונית מערבית לבירה.

תיעוד מסוריה: תקיפה שמיוחסת לישראל מערבית לדמשק // רשתות ערביות

00:14: דיווח באתר ״אקסיוס״: ראש ה-CIA ויליאם ברנס יגיע לקהיר ביום שלישי כדי לקדם את המו"מ על עסקה לשחרור החטופים.

00:05: דיווחים זרים: ישראל תקפה בית במחוז נבטייה שבדרום לבנון.

דיווחים זרים: ישראל תקפה בית במחוז נבטייה שבדרום לבנון.,

23:39: בצל המלחמה, סוכנות דירוג האשראי מוד'יס הורידה, לראשונה מאז שנת 1995, את דירוג האשראי של ישראל. לידיעה המלאה. (סוניה גורודיסקי)

22:51:  ישראל הודיעה רשמית למתווכים על דחיית דרישותיו של חמאס במסגרת המו"מ לשחרור החטופים.

הכבלים המקשרים: למעלה המטה המרכזי אונר"א, למטה מרכז המחשוב של החמאס // צילום: אריאל כהנא

בהכנת הידיעה השתתפו: לילך שובל, עידן אבני, דנה בן שמעון, שחר קליימן, אריאל כהנא, שירית אביטן כהן, יואב לימור, חנן גרינווד, נטעאל בנדל, רן רזניק, איליה יגורוב, אבי כהן, מישל מכול, מיטל יסעור בית-אור, איציק סבן, אפרת פורשר, יהודה שלזינגר, ירון דורון, נטע בר, אסף גולן, רונית זילברשטיין, סוניה גורודיסקי, שמעון יעיש, היאלי יעקבי-הנדלסמן, יורי ילון, נועם (דבול) דביר, אייל לוי, טל אריאל יקיר, דוד ברון, מרב סבר, דור מלול ומתי טוכפלד.

טעינו? נתקן! אם מצאתם טעות בכתבה, נשמח שתשתפו אותנו

כדאי להכיר