שר הביטחון על החלטת השופטים בהאג: "בית הדין הבינלאומי מעל בתפקידו עוד כשנעתר לבקשתה האנטישמית"

זמן קצר לאחר פרסום ההחלטה של השופטים בהאג, תקף גלנט בטווטר: ""מדינת ישראל אינה זקוקה להטפת המוסר כדי להפריד בין הטרור לאוכלוסייה האזרחית בעזה • בית הדין הבינלאומי לצדק בהאג דחה את הבקשה המרכזית של דרום אפריקה לעצירת המלחמה ברצועת עזה

השר גלנט: "רק לחץ צבאי יביא לניצחון המלחמה". צילום: קוקו

"מדינת ישראל אינה זקוקה להטפת המוסר כדי להפריד בין הטרור לאוכלוסייה האזרחית בעזה". שר הביטחון, יואב גלנט הגיב בציוץ בטוויטר להחלטת בית המשפט הגבוה לצדק בהאג. 

צילום: שחר יורמן

"‏בית הדין הבינלאומי בהאג מעל בתפקידו עוד כשנעתר לבקשתה האנטישמית של דרום אפריקה לדון בטענה לרצח עם בעזה, והוסיף חטא על פשע כאשר לא דחה את העתירה על הסף". כתב השר גלנט. 

 בית הדין הבינלאומי לצדק בהאג דחה היום (שישי) את הבקשה המרכזית של דרום אפריקה לעצירת המלחמה ברצועת עזה. צווי הביניים שהתקבלו נגד ישראל מתמקדים בהקפדה על תנאי האמנה למניעת רצח עם ולנקוט מדיניות ענישה על התבטאויות המסיתות לרצח עם ולהבטיח סיוע הומניטרי לרצועה. כמו כן על ישראל לא להעלים ראיות בנוגע ללחימה בעזה ולהגיש דו"ח בתוך חודש.

"מי שמחפש את הצדק, לא ימצא אותו על כיסאות העור בהאג, אלא במנהרות חמאס בעזה שם מוחזקים 136 חטופינו ומסתתרים אלו שרצחו את ילדינו". הוסיף שר הביטחון בתגובה להחלטה וכתב: "מי שמחפש את הצדק, לא ימצא אותו בהוראות הפעולה שנמצאו בכיסיהם של מחבלי הנוחב׳ה, אשר הונחו ״לשתות את דם היהודים״, אלא במסמך ״רוח צה״ל״ הנמצא בכיסיהם של לוחמנו הפועלים לשמירה על כבוד האדם".

השר גלנטהמשיך את דבריו בטום מאיים על החמאס וכתב: "‏מדינת ישראל לא תשכח את ה-7 באוקטובר - צה״ל וגופי הביטחון ימשיכו לפעול ויפרקו את שלטון החמאס, יחסלו את יכולותיו הצבאיות, ויביאו לחזרתם של החטופים לביתם. ‏בוטח במפקדי צה״ל ובכל החיילים ואנשי כוחות הביטחון".

טעינו? נתקן! אם מצאתם טעות בכתבה, נשמח שתשתפו אותנו

כדאי להכיר