"פגענו בבכירים מאוד בחמאס": אלה המקורבים לסינוואר שהותקפו

שני מתחמים תת־קרקעיים הותקפו בזמן ששהו בהם בכירי חמאס • ביניהם אחמד ר'נדור - מח"ט החטיבה הצפונית ברצועה ואיימן סיאם ראש מערך התלול מסלול • ר'נדור נחשב לאחד המפקדים הבולטים והחשובים והיה ברשימה השחורה של המבוקשים שיש לחסל

דובר צה"ל: פגענו בבכירים מאוד בחמאס // דובר צה"ל

מכה דרמטית לחמאס? בצה"ל גילו הערב (רביעי) כי שני מתחמים תת־קרקעיים של ארגון הטרור הותקפו בימים האחרונים, בזמן ששהו בהם בכירים בצמרת של הזרוע הצבאית גדודי א־זאדין אל־קסאם. המשמעות היא שייתכן שבפעולה זו חוסל מפקד החטיבה הצפונית של חמאס, אחמד ר'נדור, שנמצא בראש רשימת החיסול של מערכת הביטחון.

"בימים האחרונים התפרסמו דיווחים על כמה תקיפות משמעותיות של צה"ל", מסר הגרי, "בשלב זה ניתן לומר שאכן בוצעו שתי תקיפות עוצמתיות על שני מתחמים תת־קרקעיים שונים. באחד מהם הסתתרו כמה מפקדים בכירים, ביניהם אחמד ר'נדור - מח"ט החטיבה הצפונית ברצועה ואיימן סיאם ראש מערך התלול מסלול".

אחמד ר'נדור, צילום: רווחי מושתהא

ר'נדור נחשב לאחד המפקדים הבולטים והחשובים בארגון. הוא היה ברשימה השחורה של המבוקשים שיש לחסל ולפי דיווחים היו ניסיונות לבצע נגדו סיכול ממוקד בעבר. רק לפני שש שנים ארה"ב החליטה להכניסו לרשימת הטרור העולמי. מלבדו חוסל בחודש שעבר איימן נופל, מפקד חטיבת מחנות המרכז.

הפצצות חיל האוויר בעזה. מלחמת "חרבות ברזל", צילום: אי.פי.איי

שני בכירים נוספים שהזכיר דובר צה"ל וששהו במתחם שהותקף בעזה הם רוחי מושתהא, חבר ההנהגה המדינית של חמאס, וכן עיסאם דעליס, שכיהן כראש ממשלת הצללים של חמאס בעזה.

על פי דיווח ב"אילאף" הסעודי משלשום, חמאס מסתיר במכוון את האמת לגבי מותם של מפקד החטיבה הצפונית אחמד ר'נדור, מפקד המערך הרקטי איימן סיאם, וחבר "הלשכה המדינית" בעזה רוחי מושהתא.

טעינו? נתקן! אם מצאתם טעות בכתבה, נשמח שתשתפו אותנו

כדאי להכיר