אריאל | צילום: יהונתן שאול

עשרות חברי כנסת למפכ"ל ולראש השב"כ: "אפשרו לעצור שעבר לינץ' להיפגש עם עו"ד"

האזרח היהודי הגיע להגיש תלונה במשטרת אריאל – ונעצר • המשטרה מנעה ממנו להיפגש עם עורך דינו • איש מהפורעים הפלשתינים לא נעצר • הח"כים החתומים על הפנייה מדגישים: "מניעת המפגש היא פגיעה בזכות יסוד חוקתית"

עשרות חברי כנסת פנו אמש (רביעי) במכתב למפכ"ל המשטרה רב ניצב קובי שבתאי וראש השב"כ רונן בר, בעקבות איסור המפגש על נפגע הלינץ' בסמוך לאריאל עם עורך דינו.

במכתב כותבים חברי הכנסת: "בשעה זו עצור יהודי ומנוע מפגש עם עורך דין, זאת בשעה שאיש מהפורעים שתקפו את היהודים במקלות ובאבנים לא נעצר. מניעת המפגש היא פגיעה בזכות יסוד חוקתית. אנו דורשים לאפשר לו באופן מיידי מפגש עם עורך דינו".

חברי כנסת מסיעות רבות חתמו על המכתב, ביניהם: ח"כ דוד ביטן, ח"כ מיכאל מלכיאל, ח"כ מירי רגב, ח"כ יוסף טייב, ח"כ איתמר בן גביר, ח"כ פטין מולא, ח"כ שלמה קרעי, ח"כ אורית סטרוק, ח"כ גדי יברקן, ח"כ אבי מעוז, ח"כ אתי אטיה, ח"כ עידית סילמן, ח"כ דודי אמסלם וחברי כנסת נוספים.

כזכור, שלשום בשעות הערב 40 פלשתינים יידו אבנים לעבר מטיילים יהודים בין נופי נחמיה לאריאל. על פי הדיווח הם התקרבו עם מקלות. ככל הנראה בוצע ירי באוויר על ידי המותקפים על מנת להרחיקם. בארגון הצלה יו"ש דווח על נפגע פלשתיני בקטטה שפרצה, שפונה על ידי הסהר האדום. הפלשתינים דיווחו שהוא מת בבית החולים.

יידוי אבנים, צילום: השימוש נעשה בהתאם לסעיף 27א לחוק זכויות היוצרים

אתמול ניצל ח"כ משה ארבל מש"ס את רשות הדיבור במליאת הכנסת, ונאם מעל הדוכן כשהוא פונה לשר הביטחון ולשר לביטחון פנים בבקשה לקבלת תשובות מדוע נאסר על ניצול הלינץ' לפגוש את עורך דינו. כמו כן, שדולת ארץ ישראל בכנסת התייחסה אף היא לנושא ומטעמה נמסר: "לא יתכן שאף אחד מהערבים משתתפי הלינץ' לא נעצר, והעצור היחיד הוא יהודי שכנראה נאלץ להגן על הילדים המותקפים, ועכשיו אף נמנע ממנו מפגש עם עו"ד".

כזכור, אתמול בצהריים הגיע אזרח, אחד מהניצולים מהלינץ', לתחנת המשטרה באריאל על מנת להעיד ולהגיש תלונה כנגד הפורעים. לתדהמתו, במקום לקבל את עדותו, החליטו במשטרה לעצור אותו ואף אסרו עליו להיפגש עם עורך דינו, עו"ד עדי קידר, המייצג אותו מטעם ארגון חוננו.

ארגון חוננו עדכן הבוקר כי דיון בערר כנגד מניעת המפגש של העצור עם עורך דינו שהוגש אתמול על ידי חוננו, יתקיים היום. את העצור מייצג עו"ד דוד הלוי מטעם הארגון. בשעה 13:00 בבימ״ש השלום באשקלון יתקיים דיון בבקשת המשטרה להאריך את מעצרו של ניצול הלינץ'.

טעינו? נתקן! אם מצאתם טעות בכתבה, נשמח שתשתפו אותנו