אחת התפיסות הגדולות. 210 ק"ג של קוקאין בנמל חיפה. צילום: דוברות המשטרה

מההברחות הגדולות שהיו: 210 ק"ג קוקאין בשווי 100 מיליון שקלים נתפסו בנמל חיפה

תחילת הפרשה בתפיסת 16 ק"ג של קוקאין שאותרו בקופסאות אורז, שהובילה למעצר מספר חשודים • בחקירתם חלה התפתחות שהובילה לחקירה סמויה, עד לאיתור ההברחה שעושה את דרכה ארצה • שלושה חשודים, תושבי בת ים וראשל"צ בשנות ה-30 וה-40 לחייהם נעצרו והועברו לחקירה

[object Object]

במשקל של למעלה מ-210 ק"ג ובשווי מוערך של כ-100 מליון שקלים, היחידה המרכזית בירושלים ועובדי המכס בנמל חיפה, סיכלו הברחת ענק של קוקאין, מהגדולות שהיו בישראל. אמש עצרו בלשי המשטרה שלושה חשודים נוספים בפרשה שמתפתחת, ומעצרם הוארך בבית המשפט.

פרשה שהחלה ב-16 ק"ג קוקאין והסתיימה ב-210 ק"ג בנמל חיפה, צילום: דוברות המשטרה

16 ק"ג קוקאין בקופסאות אורז

תחילת הפרשה באיתור מוקדם יותר של 16 ק"ג סם מסוג קוקאין במהלך החודש האחרון, בפעילות של היחידה המרכזית של מחוז ירושלים. הסם הוסתר בקופסאות אורז, וחשודים המעורבים בכך נעצרו. בחקירת המשטרה חלה התפתחות משמעותית, ובמסגרתה נפתחה חקירה סמויה שהובילה לחשיפת המשלוח רחב ההיקף שעושה את דרכו ארצה. 

בשיתוף פעולה עם בודקי המכס וחוקרי יחידת הסמים והמכס (יס"מ) בנמל חיפה, מיד עם הגעת המשלוח, שמו ידם חוקרי הימ"ר על מכולה שהגיעה אל נמל חיפה, שבתוכה הוסלק סם מסוג קוקאין במשקל של למעלה מ-210 ק"ג ובשווי מוערך של כ-100 מליון שקלים.

לאחר תפיסת המכולה, המשיכו חוקרי הימ"ר בחקירתם הסמויה והמעמיקה עד שאמש, הפכה חקירה זאת גלויה עת נעצרו על ידי הבלשים 3 חשודים נוספים המעורבים בפרשה.

רשת מתוחכמת של הברחות - חמישה חשודים נעצרו

השלושה, תושבי בת ים וראשל"צ בשנות ה-30 וה-40 לחייהם, הועברו לחקירה בימ"ר ואמש הובאו בפני בימ"ש שלום לטובת הארכת מעצרם. בתום דיון שנערך, נעתר בימ"ש והורה על הארכת מעצר במספר ימים. בד בבד, מעצרם של אלה, מצטרף כאמור לשניים שעודם עצורים מתחילת הפרשה, שני תושבי הרצליה ומודיעין, שהתפתחה מאיתורו של סם הקוקאין בקופסות האורז.

מדובר בחקירה המתנהלת בליווי פרקליטות ת"א ולהערכת חוקרי ימ"ר ירושלים, מדובר ברשת ייבוא ובציר הברחה מרכזי של קוקאין לתוך מדינת ישראל. במשטרה מסבירים, כי המעורבים מנצלים יכולת ייבוא סחורה ממדינות שונות והסלקת סם מסוכן בתוכו. בעבר, תוך שיתוף פעולה בין היתר עם גורמי האכיפה במעברים, נחשפה המשטרה לשיטות יצירתיות של הסלקת הסמים בדרכים שונות כגון "רהיטים" וכדומה.

בחולון: 156 ק"ג מריחואנה בדירה

במקרה אחר, בלשי משטרת חולון יחד עם לוחמי זרוע ת"א מג"ב תפסו כ-156 ק"ג מריחואנה בדירה בחולון. 

156 ק"ג מריחואנה נתפסו בדירה בחולון, צילום: דוברות המשטרה

מדובר בדירה בה שלושה חדרים המשמשים לגידול וייבוש הסם. במקום נתפסו כ-290 שתילים החשודים כסמים מסוג מריחואנה. חשוד, תושב ת"א בן 35, נעצר והובא לחקירה בתחנת חולון.

טעינו? נתקן! אם מצאתם טעות בכתבה, נשמח שתשתפו אותנו