סוף עצוב: הגופה שאותרה היא של ספיר נחום

נחום, בת 25 מעכו, שלחה את בתה לגן לפני למעלה משבוע ומאז נעלמו עקבותיה • המשטרה בישרה למשפחה על זיהוי הגופה שנמצאה באזור איבטין • בן זוגה לשעבר ואחיו נעצרו בחשד למעורבות בהיעלמותה ורציחתה, השניים מכחישים את המיוחס שלהם

ספיר נחום ז"ל, צילום: באדיבות המשפחה

הטרגדיה בצפון: אחרי יממה מורטת עצבים זוהתה ואומתה גופתה של ספיר נחום, תושבת עכו בת 25, אם לשניים, שעקבותיה נעלמו ביום חמישי לפני כשבוע וחצי.

משפחתה של ספיר נחום הגיעה לאבו כביר // צילום: שמואל בוכריס

נחום יצאה מביתה שבעיר ביום חמישי האחרון, שלחה את בתה לגן, ולאחר מכן נעלמו עקבותיה. בערב של אותו היום הודיעה המשפחה למשטרה על ההיעדרות. "אנחנו מפחדים שקרה לה משהו, מישהו בטוח העלים אותה", אמרה אחותה עדן.

ויקטור, אחיה של ספיר נחום

מעצרם של אבי ילדיה, וואלא חלאילה ואחיו, עלאא חלאילה, החשודים בחטיפה וברצח של נחום, הוארך היום (שני).

הודיה טל, דודתה של ספיר נחום, עם עו"ד המשפחה עמיחי בן שלוש // קרדיט: מישל דוט קום

חלאילה, מוכר למשטרה ובעל עבר פלילי. בינואר האחרון, הוא נחשד בגידול קנאביס במעבדה. כמה חודשים קודם לכן, נעצר בביתו ובסליק שנמצא בסמוך אותרו כלי נשק. חלאילה עלה לתודעה במהלך "שומר החומות" כשהעלה סרטוני שבח על שריפת עסקים של יהודים בעיר בעכו. אחיו, החשוד אף הוא, ריצה בעבר עונש מאסר בגין רצח אשתו.

החיפושים אחר ספיר נחום - וההודעה למשפחה //צילום: מישל דוט קום

השופטת פרחה ג'ובראן מילר הסבירה את החלטת הארכת המעצר: "החשד הסביר כנגד החשוד התחזק מאז הארכת המעצר (הקודמת; מ.מ) באופן משמעותי ויש לאפשר ליחידה החוקרת להשלים את הפעולות שמנתה בדו"ח הסודי ללא מפרע. מטבע הדברים, קיימות עילות מעצר הן של מסוכנות, בשל אופי העבירות והן של חשש לשיבוש הליכי חקירה ועל כן יש להורות על הארכת מעצרו של החשוד".

החשוד בחטיפה וברצח ספיר נחום בבית המשפט // מישל דוט קום

אמש (ראשון) איתרו כוחות החיפוש גופת אישה בתא שטח אשר סומן ונסרק. בני משפחתה של נחום עודכנו ובתוך כך, מז״פ הגיעו לבית המשפחה לקחת דגימת די.אן.איי. בשעות הלילה צוותי הביטחון והרפואה הגיעו לשטח והעבירו את הגופה לאבו כביר, בכדי לעבור תהליך של זיהוי. משפחתה של נחום עודכנה ואישרה הבוקר כי מדובר בה. 

היעלמות ספיר נחום: אחיו של בן הזוג לשעבר הובא לדיון בהארכת מעצרו // מישל דוט קום

כאמור, במהלך הימים האחרונים פעלו שוטרי משטרת ישראל בשילוב לוחמי מג"ב ומתנדבים לביצוע חיפושים וסריקות בשטחים נרחבים, בתנאי שטח מורכבים ובשימוש באמצעים טכנולוגיים לרבות מסוק של היחידה האווירית, רחפנים, כלבנים, פרשים וכוחות רבים הפועלים על פי תוכנית חלוקה לתאי שטח ומבצעים סריקות באופן רגלי ורכוב. החיפושים התמקדו באזור כפר איבטין, רכסים ובית העלמין תל רגב.

כוחות זק"א בזירה, צילום: הרצי שפירא
הוצאת גופת האישה שאותרה באיבטין, צילום: הרצי שפירא
הוצאת גופת האישה שאותרה באיבטין, צילום: הרצי שפירא
טעינו? נתקן! אם מצאתם טעות בכתבה, נשמח שתשתפו אותנו

כדאי להכיר