דירוג אשראי: למה זה בכלל משנה?

שמירה על דירוג אשראי גבוה זה לא דבר פשוט, במיוחד אם אתם צריכים הלוואה או משכנתא. בסופו של יום דירוג האשראי שלכם הוא זה שיקבע האם תשלמו 10% ריבית או 2% ריבית על הלוואה, משכנתא או אפילו – האם תקבלו כרטיס אשראי מהבנק או לא.

freepik

בשיתוף קרדיטקלין

אז מה זה דירוג אשראי ואיך אפשר לשפר אותו? הכנו לכם מדריך מיוחד.

מה זה דירוג אשראי?

דירוג אשראי הוא ציון שיעזור לבנק לקבוע האם כדאי להם לאשר את בקשתכם להלוואה, משכנתא או כרטיס אשראי וכו’. זאת, בהתבסס על ההתנהלות הפיננסית שלכם בעבר. כל אזרח מקבל ציון  ייחודי אישי הנע בטווח שנע לרוב בין 0-1000. וכך, ככל שאותו ציון יהיה גבוה יותר – ידע הבנק שהוא יכול לסמוך על כך שתעמדו בהתחייבות הפיננסית שלקחתם על עצמכם- ויתן לכם תנאים פיננסים טובים יותר.
כלומר במידה ויש לכם דירוג אשראי נמוך- התנאים אותם תקבלו מהבנק יהיו תנאים לא טובים: הריביות אותם תשלמו יהיו גבוהות יותר, התנאים לקבלת הלוואה יהיו לא אופטימליים ויכול להיות שאפילו תהיו מסורבים מקבלת הלוואה או משכנתא.

מה קובע את דירוג האשראי?

בהתאם לחוק נתוני אשראי שנכנס לתוקפו בשנת 2019 הוקם מאגר נתוני אשראי בבנק ישראל.

מאגר זה מאגד בתוכו את כל המידע הפיננסי על כל אזרח עד עשור אחורנית, ועוזר לבנקים ולגופי מימון להבין האם תוכלו לעמוד בהתחייבויות שלכם על בסיס נתוני העבר שלכם.

נתונים כמו: חזרה של צ’ק, אי עמידה בתשלום הלוואה, סיום או חריגה של מסגרת אשראי ומסגרת עו”ש, איחור בתשלומים וכו’ – יגרמו לצבירה של נתוני אשראי שליליים ויגרמו לדירוג האשראי שלכם לרדת.

כלומר, אם בעבר לא עמדתם בתשלום הלוואה, יסיק מכך הבנק שגם בעתיד לא תעמדו בתשלום הלוואה ועל כן היו מסורבים בעתיד או לחילופין – הריבית אותה תשלמו לגופי המימון התהייה גבוה משמעותית.

דירוג האשראי שלכם יושפע בצורה ישירה מהמידע הנאסף עליכם במאגר נתוני האשראי של בנק ישראל. כך במידה וצברתם נתוני אשראי שליליים לפני מספר שנים יושפע דירוג האשראי שלכם עד עצם היום בו הם ימחקו או ייעלמו אוטומטית ( בין 3-10 שנים).

אז מה אפשר לעשות כדי לשפר את דירוג האשראי?

 • שמרו על סדר בחשבון שלכם: בצעו טבלת מעקב חודשית שתגיד לכם בדיוק מה היא מסגרת האשראי שלכם, מה מסגרת העו”ש שלכם ווודאו שאתם לא חורגים מהמסגרות בשום שלב, הימנעו מלקיחת הלוואות מיותרות וצמצמו במידת האפשר את ההתפזרות הפיננסית שלכם- רכזו את כל ההוצאות וההכנסות לחשבון אחד ואפילו לאשראי אחד- כך שיהיה לכם קל יותר לסדר את ההתנהלות הפיננסית שלכם.
  ככל שההתנהלות הפיננסית שלכם תהיה טובה יותר יראה הבנק כי אתם יציבים פיננסית וכי ניתן לסמוך על זה שתחזירו את ההתחייבויות הפיננסיות שלכם.
 • תתנהלו עם תקציב: אחרי שסיימתם לעשות סדר בחשבונות – קבעו לעצמכם תקציב פיננסי בהתאם ליכולתכם הכלכלית שיעזור לכם להתנהל בצורה חכמה יותר מול הבנק.
  ככל שתלמדו לא לחרוג מהתקציב אותו הצבתם לעצמכם יהיה לכם יותר קל ללמוד לא לחרוג ממסגרת האשראי שלכם או ממסגרת העובר ושב שלכם – מה שיעזור לכם לשמור על דירוג האשראי שלכם ואפילו לשפר אותו.
 • צמצמו את מספר כרטיסי האשראי שלכם: במידה ויש ברשותכם מספר כרטיסי אשראי מומלץ לאחד כרטיסים או לעבור לכרטיס בנקאי אחד, בכדאי ליצור סדר בחשבון.
  כפי שציינו, ככל שיהיה לכם יותר סדר בחשבון ולא תחרגו מהמסגרות הקיימות לכם- יסמוך עליכם יותר הבנק. על כן- צמצום התפזרות כרטיסי האשראי שלכם תוכל לעזור לכם לשמור על סדר בחשבון הבנק שלכם.
 • בצעו שיפור דירוג אשראי בחברה בתחום: במידה ואתם צריכים משכנתא או לקיחת הלוואה ולחכות 3 שנים לא בא בחשבון עבורכם- מומלץ לפנות לחברת שיפור דירוג אשראי מובילה בתחום שתעזור לכם תוך פרק זמן קצת לשפר את דירוג האשראי שלכם משמעותית.
  חברה מומחית תוכל לעזור לכם לשפר את דירוג האשראי שלכם בצורה יעילה ובפרק זמן לא ארוך- מה שיכול לעזור לכם לחסוך אלפי אם לא עשרות אלפי מאות שקלים על ריבית בעתיד.
  כמו כן, תוכלו לקבל המלצות אישיות ורלוונטיות לכם שיעזרו לכם להגיע לדירוג המקסימלי האפשרי עבורכם בזמן קצר יותר משמעותית.
 • אל תגררו חיובים: אחד מהגורמים העיקריים לחריגה ממסגרת אשראי וכניסה מהמינוס הוא תשלומים. חלוקה לתשלומים מקנה את האשליה שקיים לנו יותר כסף ממה שקיים לנו באמת- לכן חשוב להימנע במידת האפשר מחלוקה לתשלומים.
  מעבר לאשליה שהם מקנים – שימוש בשיטת התשלומים כרוכה בסיכון פיננסי, זאת מכיוון ובמידה ופספסתם או לא עמדתם בתשלום – יפגע דירוג האשראי שלכם משמעותית.
 • בצעו בדיקת דירוג אשראי אחת לשנה: עקבו אחרי מצב דירוג האשראי שלכם ונסו להבין האם אתם מצליחים לשפר את דירוג האשראי שלכם או לחילופין האם אתם פוגעים בו. במידה ואתם רואים כי בפרק זמן של שנה לא הצלחתם לשפר את דירוג האשראי שלכם ככל הנראה קיימים לכם נתוני אשראי שליליים שמונעים מכם להעלאות אותו.

חשוב להבין ששיפור דירוג אשראי הוא תהליך לא פשוט במיוחד שלוקח זמן ובירוקרטיה לא פשוטה, על כן במידה ודירוג האשראי שלכם נמוך מומלץ לפנות למומחה לשיפור דירוג אשראי שיעזור לכם לתקן את נתוני האשראי שלכם ולעלות את דירוג האשראי שלכם בצורה יותר יעילה.

האם כדאי לכם לבצע מחיקת נתוני אשראי שליליים?

במידה וקיימים לכם נתוני אשראי שליליים והתנאים אותם אתם מקבלים מהבנק לא אופטימליים עבורכם – כדאי שתשקלו לפנות לחברה מקצועית המתמחה במחיקת נתוני אשראי שליליים ושיפור דירוג אשראי לטיפול ותיקון נתוני אשראי שליליים.
כך, תוכלו לשפר את דירוג האשראי שלכם בצורה יעילה יותר ולקבל תנאים טובים יותר מן הבנקים וגופי המימון.

חברה שמתמחת בתיקון נתוני אשראי שליליים ושיפור דירוג אשראי תוכל לקצר את משך הזמן אותו תצטרכו לחכות כדי לשפר את דירוג האשראי שלכם וכמו כן, תעזור לכם בהתנהלות הבירוקרטית הארוכה הכרוכה בתהליך.

רוצים לוודא כי דירוג האשראי שלכם גבוה וחיובי? חברת קרדיט קלין מתמחים בשיפור דירוג אשראי מזה 9 שנים, עם מעל ל-14,000 לקוחות שזוכים להנות מדירוג אשראי גבוה!
לשיחת ייעוץ חינם חייגו עכשיו: 03-3752244

 

בשיתוף קרדיטקלין

כדאי להכיר