“טוני פיט” עם מעל ל-600 ביקורות חיוביות בפייסבוק – כך הפך טוני אלמוג מילד שמן לגורו חיטוב והרזיה

טוני אלמוג שהקים את חברת "טוני פיט" לפני יותר מעשור, עשה מהפכה בארץ בתחום ייעוצי התזונה והאימונים. מה הסוד שגורם לאלפי הלקוחות שלו לשנות את חייהם? שוחחנו איתו ושאלנו אותו את כל השאלות הקשות לקראת התהליך

טוני אלמוג צילום: אלעד ניסים

כבר בתחילת השיחה שלנו עם טוני אלמוג, היום בן 35, הוא חושף בפנינו שכל המסע שלו בתחום התזונה והאימונים, התחיל מכיוון שהוא בעצמו היה ילד שמן שסבל מעודף משקל כמעט כל חייו הבוגרים.
“אין אדם שמבין את הלקוחות שלי יותר ממני, גם אני הייתי ילד שמן, נער שמן וגבר שמן עד שבגיל 24 החלטתי לשנות את המציאות. אני יכול לבשר לך שניתן לשנות את הגוף שלך בקלות ובמהירות, פשוט לאכול טעים ולהרזות עם או בלי ספורט ובלי לצאת מהבית”.

אז ספר לנו איך אתה בעצמך הצלחת לעשות שינוי בחיים ולרדת במשקל?

“לפני 11 שנים, במהלך השהות שלי בחו”ל, החלטתי לשנות את המציאות שלי ולהפסיק להיות שמן. קראתי כל ספר אפשרי וכל מחקר על תזונה וספורט, ופשוט הפכתי להיות ‘שפן הנסיונות’ של עצמי. הבנתי שהשיטה בארץ היא מעט מיושנת, ונרשמתי ללימודי תזונת ספורט בחו”ל. במקביל הדרכתי לקוחות בארץ ובחו”ל ועם הזמן בניתי שיטה ייחודית של ‘טוני פיט’ שמובילה ל-100% הצלחה. לאחר הלימודים והידע שרכשתי, חזרתי לישראל במטרה לחלוק את השיטה שלי, להפיץ אותה ולעזור לאנשים שרוצים לעזור לעצמם. חברת טוני פיט קיימת מעל עשור וליוויתי ביחד עם עובדיי התזונאים הקליניים עשרות אלפי לקוחות בישראל”.

זה טוב ויפה, אבל הרבה אנשים שסובלים מעודף משקל, עשו וניסו הרבה דיאטות ונכשלו בעבר, איך אתה מבטיח שלי זה לא יקרה עם ‘טוני פיט’?

“אני יודע שנכשלת כבר בעבר, אבל זה בסדר וזה לא באשמתך, אל דאגה. הכישלון נובע כמעט תמיד מזה שלא הבינו אותך ולא ליוו אותך, פשוט זרקו אותך למים ונתנו לך לעשות דברים שאתה לא אוהב. לא בנו לך תפריט עשיר ומגוון ולא הרכיבו לך תכנית אימון שמותאמת בצורה מדויקת למבנה הגוף שלך, לאורח החיים שלך ולאופי שלך”.

טוני אלמוג צילום: אלעד ניסים

 

ומה אני עושה אין לי זמן או חשק לעשות ספורט בכלל?

“20 דקות בשבוע אתה יכול לעשות איזושהי פעילות? בוא נתחיל מזה ונראה איך ממשיכים משם. התוכנית שלי נשענת על כך שאתה תעשה רק מה שאתה אוהב”.

טוני בוא ננפץ כמה מיתוסים שמעסיקים את כולנו. אכילה בלילה משמינה?

“וואו, אין לך מושג כמה פעמים שמעתי את המשפט הישן והלא נכון הזה. אכילת ארוחה גדולה לפני השינה שמלאה בשומנים, סוכרים או מורכבת ממזון מעובד, תקשה על השינה בלילה ואתם עלולים להתעורר בתחושת רעב כבד, בעיקר בגלל שהגוף צריך להשקיע את האנרגיה בעיכול המזון במקום ויסות הורמוני שינה. אני ממליץ על משהו קליל פחות שרובו עשוי מחלבונים”.

דיאטה זה רק חסות? 

“ממש לא, להיפך. בתהליך חיטוב צריכים לצרוך את כל אבות המזון ואני שומע מהמון לקוחות שלי שנמצאים בתהליך שיש להם הרבה סוגים ומגוון רחב של אוכל”.

אני אוכל לאכול לחם?

“ברור. לחם זה חלק מהתוכנית”

בצבא רובנו משמינים. יש פתרון לבעיה הזאת?

“ברור יש לנו אלפי חיילים שהם לקוחות שלנו ואנחנו תמיד מוצאים להם את הדרך הנכונה לירידה וחיטוב הגוף”.

טוני אתה מדבר גם על חיטוב, מה קורה באמת עם לקוחות שרוצים לעלות במשקל? זה נכון שצריך לאכול דברים משמינים?

“עזרתי ואני עוזר להמון אנשים לעלות במשקל ובמסת השריר. הדעה הרווחת היא שצריך לאכול פיצות וג’אנק, אבל זה לא נכון וזה לא יעזור. צריך לדעת מתי לאכול ומה לאכול במדויק על פי תפריט מותאם, וכמובן לבנות אימון מתאים וחזק. התוצאות מגיעות מהר מאוד אני מבטיח”.

מה דעתך על ארוחה מותרת פעם בשבוע? זאת המצאה או שבאמת מותר?

“מה זאת אומרת? חובה, מותר ורצוי!”

מעולה, זה מה שרצינו לשמוע. ובזמן שטוני עובד ובונה לנו תפריט תזונה ואימונים, אנחנו בדרך לאכול המבורגר…

אינסטגרם

פייסבוק 

כתב: קובי סרדס

כדאי להכירi