מקולורדו, בהפתעה לחייל הבודד: "מרגש לראות את הבן שלנו עם כומתת צנחן"

יונתן (JJ) ג'יימס, המשרת בצנחנים, לא האמין כשהוריו ואחיו הגיעו בהפתעה במיוחד מארה"ב לראות אותו בטקס סיום המסע - מקבל את הכומתה האדומה • בסיום הטקס ניגשה אליו אחותו הקטנה ליה, תלתה עיניים מעריצות באחיה הגדול ואמרה באנגלית: ״I love you״

יונתן ג'יימס ומשפחתו בטקס הכומתה. צילום: אורן בן חקון

מפגש נוגע ללב מלא בציונות ובאהבת ישראל התקיים בשבוע שעבר בטקס סיום מסע הכומתה של לוחמי חטיבת הצנחנים, שנערך בגבעת התחמושת. לאחד המסיימים ציפתה בסוף המסלול הפתעה מרגשת במיוחד.

מקולורדו, בהפתעה לחייל הבודד | יוני ריקנר

יונתן (JJ) ג'יימס הוא חייל בודד המשרת בחטיבת הצנחנים, שעלה לארץ מארה"ב ללא משפחתו במסגרת תוכנית "צופים גרעין צבר". לרגל האירוע החשוב הגיעו הוריו של יונתן, שרון ודניאל, לישראל מקולורדו שבארה"ב יחד עם אחיו ואחיותיו - בלי ליידע אותו, לאחר שנה שלא פגשו אותו.

ההתרגשות הייתה בשיאה. בני המשפחה, שהתייצבה לטקס עם שלט ברכה גדול ועליו דגל מדינת קולורדו, חיבקו בחום ובגאווה עצומה את יונתן המופתע.

נולד בארץ ועבר עם משפחתו לארה"ב בגיל שנה. יונתן ג'יימס, החייל הבודד שחזר לארץ כדי להתגייס לצנחנים, צילום: אורן בן חקון

בכל מהלך הטקס, המשפחה המפרגנת של יונתן - ההורים והאחים עמית, בן, רוני וליה - הביטה בו בהתרגשות. בסיום הטקס ניגשה אל יונתן ליה, אחותו הקטנה, תלתה עיניים מעריצות באחיה הגדול ואמרה לו באנגלית: ״I love you״.

המשפחה הגיעה בהפתעה: סיום מסע הכומתה המרגש של יונתן ג'יימס | יוני ריקנר

לאחר שקיבל את הכומתה האדומה של חטיבת הצנחנים, האם שרון חיבקה את בנה מכל הלב ואמרה, "מרגש לראות אותו עם כומתת צנחן. רק שיחזור בשלום. זה הכי חשוב. חיכינו לרגע הזה המון זמן. לא ראינו אותו שנה. היום זו הייתה הפתעה גדולה. מש"קית ת"ש עזרה לנו ואנחנו מודים לכולם. אני מהאימהות החרדות. זו תקופה לא פשוטה לגייס בן. האחות הגדולה של יונתן התגייסה בתקופת הקורונה, אבל זה שונה".

"מבסוט על ההחלטה"

"ידעתי שאבא שלי בארץ ואז הפתיעו אותי כל המשפחה", אמר יונתן ל"ישראל היום". "זה היה מרגש מאוד".

הכומתה האדומה באוויר. "רק שיחזור בשלום", צילום: אורן בן חקון
יונתן גיי'מס. "זה מה שרציתי מגיל צעיר", צילום: אורן בן חקון

לדבריו, החלום שלו היה להתגייס לצה"ל ולחבוש את הכומתה האדומה של הצנחנים. "זה מה שרציתי לעשות מגיל ממש צעיר. נולדתי פה בארץ ועברנו כשהייתי בן שנה. אני מבסוט על ההחלטה שלי. להיות חייל בודד זה קשה, אבל בסוף זה שווה את זה. להגן על המדינה שלי, לדעת שאני עושה משהו חשוב ולא סתם יושב באיזה שיעור".

יונתן חדור המוטיבציה, מתכנן לעבור בקרוב מאוד קורס צלפים, ולאחר מכן יצטרף ללחימה. "אני מתרגש מאוד. קיבלתי את הכומתה האדומה שלי. ייקח קצת זמן עד שאני אילחם, אבל כמה שיותר מהר", הסביר.

טעינו? נתקן! אם מצאתם טעות בכתבה, נשמח שתשתפו אותנו

כדאי להכיר