אמור לי מה הקלישאה שלך

זכות ההפגנה קדושה, אך תלוי מי מפגין • דמוקרטיה? רק כשהשמאל בשלטון • 30 מנדטים אחרי אינספור מכשולים? הוא נאחז בכיסא • מילון פוליטי לא מחייב לעת החדשה

איור: שמעון אנג'ל

הסתה - דברים לא נעימים שימנים אומרים על שמאלנים.
תוגברה האבטחה - מה שקורה אחרי שימנים אומרים דברים על שמאלנים. דוגמה עדכנית: תמונה של בנט בכאפייה בקבוצת טלגרם של חבר'ה בשם "מצנקש" תורגמה להגברת האבטחה סביבו. המצב כלל, כמקובל, גם קימוט מצח קדורני באולפנים, שנובע ממצב נפש של "תראו את הימנים האלה". מיותר לציין שאין צורך לאבטח ימנים כמו עמית סגל או אבישי בן־חיים, כי כל האלימות האמיתית באה מצד ימין והשמאל רק מדבר. כך היה תמיד וכך גם יהיה תמיד. כמובן, השמאל לא נזקק לאנשי זרוע חמומי מוח משום שאין לו צורך בהם. ברצותו הוא עוצר את שפי פז בכל פעם שהיא מרימה מגאפון, ואפילו יפתח תיק, בשבת, נגד שכנה דתייה של מנדלבליט שמלמלה לעברו "פרשת משפטים בושה". כמו כן עומדים לרשות השמאל כל משאבי המשטרה והפרקליטות כדי לנהל חקירות נגד ראש ממשלה מכהן, בעבירה תקדימית, וללא אישור יועמ"ש כפי שמתחייב מחוק יסוד ראש הממשלה. האלימות של השמאל רכה, עדינה, ממוסדת ויעילה מאוד.

שומרי סף - דרג בלתי נבחר של פרקליטים, שופטי בית המשפט העליון ויועמ"שים, שקשה מאוד לפטר. מי שחבר במועדון ייהנה מפנסיה תקציבית ומזכות וטו על החלטות ממשלה ועל חוקים של הכנסת.
נאחז בכיסא - התמודד בפריימריז של מפלגתו וניצח, התמודד בבחירות ארציות וזכה למספר הקולות הגדול ביותר מבין שאר המפלגות. ספג רדיפה תקשורתית ומשפטית מתמשכת, הוגש נגדו כתב אישום - ובכל זאת הצביעו בשבילו כמעט פי שניים מכפי שהצביעו ליאיר לפיד. תוכנית "המקור" מפרסמת כל יומיים תחקירי זוועה על העובדות במעון ראש הממשלה, מראיינים פוליטיים מתחרים זה בזה מי ידבר אליו באופן המזלזל וגס הרוח ביותר - ובכל זאת 30 מנדטים. חתיכת היאחזות.

פיטר פן - ילד שלא רצה להתבגר לעולם, וראש הממשלה הבא של גדעון סער. כמו סער, גם לפיטר פן אין רישיון נהיגה. בניגוד לסער - הוא יכול לעוף.
הומופוביה - תכונה של הדוסים היהודים שמצביעה על חשיבה מוסרית ופרימיטיביות. שימו לב לעובדה מדעית מעניינת: אם ההומופוב הוא ממפלגה לאומנית־ערבית שמוכנה לחבור לממשלת שמאל - הומופוביה היא רק פולקלור חינני.

ביביזם - התעקשותם של מצביעי ליכוד לבחור בעצמם מפלגה, כולל את העומד בראשה, למרות ניסיונות של כל העולם הנאור להסביר להם שהם צריכים לבחור מישהו אחר.
מתקפה על הדמוקרטיה - שלטון ימין או רצון לשלטון של מחנה הימין, או ניצחון בבחירות של מנהיג ימני או ביצוע מדיניות ימין.
דמוקרטיה - השמאל בשלטון, תודה לאל.

הדתה - כל ניסיון לזכור ולהזכיר שמדינת ישראל היא מדינת העם היהודי, שבארץ ישראל קם העם היהודי ובו עוצבה דמותו הרוחנית, שליהדות גם פנים מעשיות כמו שמירת שבת, הנחת תפילין מדי פעם, שמירת מצוות פה ושם ואפילו לימוד יהדות בחינוך הממלכתי. מזה 20 שנה מגישה מפלגת מרצ הצעת חוק שמנסה לקבוע כי שידול קטין לחזרה בתשובה תהיה עבירה פלילית. 20 שנה ההצעה הזו לא עברה, ובינתיים חנן בן ארי ממלא את קיסריה ארבע הופעות ברציפות, ואביב גפן חבש כיפה והצטרף לאברהם פריד בשירת "מי האיש החפץ חיים". לא נורא, מרצ. אל תתייאשו.

חופש פולחן - זכותם של קומץ יהודים לעלות להר הבית תחת השגחה כבדה בפיקוח משטרתי, שמא לא יתפללו או יבצעו כל פעולה שיש בה חשד ליהדות פעילה. חופש הפולחן המוסלמי כולל תפילה לפי הרצון, משחק כדורגל ברחבת אל־אקצא ופתיחת מסגד חדש בשער הרחמים בניגוד להסכמי הסטטוס קוו או אגירת סלעים לצורך עימות עם המשטרה.
לגרור לבחירות חמישיות - האיום הקיומי הגדול ביותר על מדינת ישראל. לא איראן, לא ממשל ביידן העוין וגם לא שוחד בחירות של 50 מיליארד שקל למפלגה של ארבעה מנדטים מזרם האחים המוסלמים. אה, וגם זה שאין תקציב.
קבלו תיקונצ'יק העובדה שאין תקציב לא הפריעה לזינוק הכלכלי של ישראל עם שוך הקורונה, דירוג האשראי הבינלאומי שלה הוא מהגבוהים בעולם (־AA), וזאת אחרי מבצע "שומר החומות", בממשלת מעבר, ובלי תקציב בכלל. אבל בחירות חמישיות ימוטטו אותנו על בטוח.

משבר הקורונה - ראשית, אנחנו זוכרים במעורפל שהיתה בישראל מחלה עם שם דומה, אבל כולנו מחוסנים אז שכחנו ממנה. שנית, אם היתה קומונה או איך שקוראים לזה, היא היתה באשמתו של ביבי. שלישית, הקורולה נוהלה רע מאוד כי אין הנהגה, ואלמלא החיסונים - עדיין היינו מתים פה כמו זבובים, ורביעית, הסיבה שכולנו מחוסנים היא כי ברל כצנלסון ממפלגת העבודה הקים את קופות החולים. כפיים לברל. וגם לנפתלי בנט שכתב את הספר השימושי "איך לנצח מגיפה", ואכן ניצחנו בזכות בנט. וברל.

זכות ההפגנה - הענף הקדוש ביותר של חופש הביטוי. כלומר, בתנאי שזו ההפגנה הנכונה. ההפגנה הנכונה יכולה להתרחש בכל מקום וללא מגבלות: אם ברצונך לזעוק "לך", להניף כרזות שמציגות את ראש הממשלה כהיטלר עם חבל תלייה על הצוואר, כחזיר, כבוגד - דאג מראש שראש הממשלה הזה יהיה נתניהו. אז בית המשפט יאשר להפגין ליד מעונו, למרות שאסר זאת כאשר רבין היה ראש הממשלה, למרות שהמפגינים מול ביתו של מנדלבליט הורחקו לכיכר גורן, ולמרות שהמפגינים נגד איילת שקד סולקו לגינה מרוחקת.
למפגינים הנכונים מותר להתקהל בזמן סגר. המפגינים הנכונים רשאים לחסום כבישים. המפגינים הנכונים פטורים מהמכת"זית, ואם הופעלה נגדם - צפו לפסל ברונזה שמפאר את גבורתם.

ממשלת אחדות - ממשלה שמאוחדת סביב שנאה לנתניהו וסביב הניסיון להעמיד פנים שישראל היא מדינה שהאתגר הקיומי הגדול ביותר שעומד בפניה הוא העברת תקציב ורכבת מהירה לדרום.
ושוב סליחה לא בטוח שיש דרום, כי ממשלת האחדות תעביר אותו לרע"מ בצורה מסודרת. קבלו ביטול על הרכבת. 

כדאי להכירi