"מי קבע איך אישה אחרי לידה צריכה להיראות?"

שיר אלמליח עוררה סערה ברשת כשפרסמה תמונה שלה בגזרה חטובה רגע לאחר לידת בתה – והגיבה לכל אלו שתקפו אותה על המראה שלה: "אני לא מתנצלת על מי שאני" • מי חברתה המפורסמת שיצאה להגנתה?

שיר אלמליח. צילום: גורן ליובונצ'יץ'

שיר אלמליח לא זרה לסערות שנגרמות בגלל פרסומים שלה ברשתות החברתיות, אבל כנראה שאפילו היא לא ציפתה כי תמונה שלה רגע לאחר לידת בתה (יחד עם בן זוגה, דותן שטרן), שהעלתה לחשבון האינסטגרם שלה, תעורר כזו סערה – וכעת, היא בוחרת להגיב.

כזכור, אלמליח בת ה-34 פרסמה בחשבון האינסטגרם שלה, שבו יש לה 574 אלף עוקבים, תמונה מרגע השחרור שלה מבית החולים, כשהיא מאופרת, מסורקת ולבושה בשמלה קיצית קצרה, שבה הציגה גזרה חטובה במיוחד. הביקורות על התמונה המחויכת לא איחרו לבוא, ובתגובות רבות לפוסט היא הותקפה על המראה החיצוני שלה.

אלמליח, בעלה והתינוקת לאחר הלידה, צילום: דנה אופז


בעקבות אותה סערה, אלמליח פרסמה אמש (רביעי) פוסט תגובה, שבו התעקשה על זכותה להיות מי שהיא – וסירבה להתנצל על נתוניה. "בואו נדבר על השיח שנוצר אצלי בעמוד על הנראות של נשים אחרי לידה", ביקשה בפתח הפוסט. "אני חושבת שזה מאוד אינדיבידואלי. הגעתי לבית החולים עם כאבים קלים, בבדיקה גילינו שאני בפתיחה של 3 ס"מ, ותוך כמה דקות כבר הייתי בחדר לידה בהשפעת אפידורל. הלידה עצמה התקדמה מהר מהצפוי, ותוך כלום זמן הייתי בפתיחה 10. שתי לחיצות – והיא הייתה בחוץ!".

הדוגמנית ואושיית הרשת, שהותקפה על הנתונים הפיזיים שהציגה יומיים אחרי הלידה, תהתה לפשר הביקורת נגדה, וחלקה במאמציה לשמור על הגזרה בזמן ההיריון: "מי קבע איך אישה אחרי לידה צריכה להיראות? האם מישהי שנראית טוב ומאושרת מהחוויה העוצמתית שעברה צריכה להתנצל? ממש לא. במקרה שלי, התאמנתי כל ההיריון, דאגתי לאכול בריא ולשמור על אורח חיים כזה עבורי ועבור הילדה שלי. האימונים לאורך כל ההיריון עשו את שלהם ברגע האמת, בזמן הלחיצות".

     

View this post on Instagram

           

A post shared by Shir Elmaliach (@shirelmaliach)

לקראת סיום, פנתה אלמליח לגולשות: "נשים יקרות, אני עובדת מאוד קשה בשביל להרגיש טוב ולהיראות טוב. אם בא לי להתלבש יפה ביציאה מבית החולים או כשאני מגיעה לבית החולים ובזמן הלידה עצמה, אז זה מה שיהיה, ואני לא מתנצלת על מי שאני. שכל אחת תעשה מה שטוב לה, ומה שעושה לה הכי נעים על הלב, במיוחד אחרי לידה!".

מי שיצאה להגנת של אלמליח היא המגישה מעיין אדם, שנמצאת בעצמה בחודש התשיעי להריונה, אשר עתידה ללדת בכל יום את בתה השנייה. בסטורי שפרסמה, היא כתבה: "מעבר לזה שאני אוהבת אותה וחברה שלה, הלוואי עליי היריון כזה פוטוגני, וצחקתי על עצמי בהשוואה אליה פה כבר כמה פעמים. אני ממש מסכימה עם מה שכתבה, בצורה הכי פשוטה וברורה. אף אחת לא צריכה להתבייש במה שיש לה, להיפך, תתגאו בכל מה שהשגתן, ותנו לנשים סביבכן להתגאות במה שהן השיגו! זו העצמה! להוריד מישהי אחרת זה ממש לא!".

היא סיכמה: "זה שהיא נראית ככה לא אומר שאנחנו יכולות גם, אבל איזה כיף לה! לכל אחת המתנות והגורל שלה. אני נראית נורא כרגע, וזה לא מכאיב לי בכלל כי הרבה היו מתחלפות עם האף שלי בשביל היריון עכשיו. חלאס להשוות. בכללי, זה לא נכון לנו כמגדר".

הסטורי של מעיין אדם // צילום מסך מתוך אינסטגרם

טעינו? נתקן! אם מצאתם טעות בכתבה, נשמח שתשתפו אותנו

כדאי להכיר