"מתי נלמד את הלקח?": ההודעה שגרמה לפאולה רוזנברג לתסכול

מגישת הטלוויזיה שיתפה הודעה שקיבלה מבכירה במערכת הביטחונית שחלקה עימה את הזלזול בקול הנשי • "לא משנה כמה לוחמות וטייסות תהיינה, תמיד המפקד יתייחס לחיילת כאל אישה היסטרית וטיפשה"

פאולה רוזנברג. צילום: אריק סולטן

מאז החלה הלחימה הקשה, סוגיה כואבת ומקוממת מסרבת לרדת מהכותרות: מחדל ההתעלמות מהתצפיתניות בעוטף עזה שבמשך חודשים ארוכים התריעו בפני מפקדיהם על פעילות חריגה בגזרה אך זכו להתעלמות ואף לאיומים במשפט אם ימשיכו להתעקש.

הבוקר (שני) גם מנחת הטלוויזיה פאולה רוזנברג נדרשה לסוגיה ושיתפה הודעה שקיבלה מבכירה במערכת הביטחונית שחלקה עימה את תחושת התסכול שלה מהזלזול בקול הנשי.

"אני רואה את זה אתמול בחדשות ולצערי זה כל כך מאפיין את הצבא", כתבה לה. "לא משנה כמה לוחמות וטייסות תהיינה, תמיד המפקד יתייחס לחיילת כאל אישה היסטרית וטיפשה. שוביניזם טהור. אם זה היה תצפיתן לא היו עונים לו ככה. עצוב מאד. הילדות האלה נשחטו אחת אחת. כמה פעמים אמרו עלינו שאנחנו חופרות, היסטריות, מדברות שטויות, לא מבינות בצבא וביטחון", הוסיפה ביאוש.

"אני מהנדסת, עובדת בחברה ביטחונית מעל 20 שנה. המערכות שאני מפתחת נמצאות היום בשטח ומצילות חיים של חיילים, ועדיין אחרי 22 שנה יש שמבטלים את דברי בהינף יד בשל היותי אישה, רק שאצלי זה לא עולה בחיים. אני במשרד, הילדות האלה בשטח".

רוזנברג לא נותרה אדישה לדבריה של הגולשת המהדהדים את התחושה הקשה שחשים רבים מאזרחי המדינה, ובחרה לזעוק גם היא: "מתי נלמד את הלקח? חברה פטריארכלית שלא מתייחסת ברצינות ובשוויון לנשים החכמות, המוכשרות והאמיצות שחיות בה נידונה לכישלון והכישלון הזה עולה גם בחיי אדם", כתבה כשהיא מוסיפה לפוסט שחלקה עם עשרות אלפי עוקביה באינסטגרם ובפייסבוק גם אפשרות להצביע האם מדובר בבעיה מגדרית או שאין לזה כלל קשר למגדר. התוצאות הראו באופן גורף תמיכה בעמדה כי מדובר בבעיה שמקורה בצורך לשנות את היחס המגדרי.

     

View this post on Instagram

           

A post shared by 𝙿𝚊𝚞𝚕𝚊 𝚁𝚘𝚜𝚎𝚗𝚋𝚎𝚛𝚐 (@paularosenberg)

"מתסכל בצורה שלא תיאמן", הגיבה בכעס ריטה גולדשטיין לפוסט. "כל כך מקומם", זעמה גם עינת ארליך. "זה יהיה הפרוייקט שלנו אחרי המלחמה".

"יש לי תחושה שהמלחמה הזאת, מסמלת את השינוי", ביקש השחקן אוהד קנולר להציג זווית שונה לנושא הרגיש. "הרבה לוחמות ומפקדות גיבורות". "הלוואי שאתה צודק" ייחלה רוזנברג בתגובה. "הפטריארכיה מושרשת עמוק ולישראלים יש זכרון קצרצר", הוסיפה.
"הרבה פעמים, אנשים מחזיקים באידיאולוגיות מוטעות עד שבאה המציאות ודופקת להם כאפה", סיכם קנולר.

טעינו? נתקן! אם מצאתם טעות בכתבה, נשמח שתשתפו אותנו

כדאי להכיר